Nápověda Doporučujeme:
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 271. až 285. (celkem z 563)
  • Autor
    Příspěvky
  • #71077
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    Nejde o recept, ale o srovnání názorů:

    Jak by jste sestavili, dle Vašeho názoru, pořadí kvality a chuti masa ryb lovených v Norsku?:-|

    #71087
    mira.sta
    Účastník
    (1492 odpovědí)

    zkusil nekdo filetovat makrelu podle toho druheho videa, na dvoj filethttp://www.visfileren.nl/makreel

    #71104
    Kapitán lipánek
    Účastník
    (489 odpovědí)

    mira.sta napsal:

    zkusil nekdo filetovat makrelu podle toho druheho videa, na dvoj filethttp://www.visfileren.nl/makreel

    od jakživa to jinak nedělám … je to bez žeberních kostí, max. tam máš jen ty kolmý kostičky, který jdou sež+at!

    #71108
    radek
    Účastník
    (720 odpovědí)

    vyzkouším, jedu 19.9., to jich nachytám dost.Potom písnu, jak mi to šlo

    #71113
    petras
    Účastník
    (272 odpovědí)

    leiter napsal:

    vyzkouším, jedu 19.9., to jich nachytám dost.Potom písnu, jak mi to šlo

    To nejlepší z makrely-tučné boky jsou pryč 🙁

    #71137
    otapa
    Účastník
    (308 odpovědí)

    to JAKABO – ty makrelky vypadají úžasně ,jen nějak nemůžu přijít na to ,

    proč jsou tak složitě a komplikovaně vyvazované…poradíš??

    díky Ota

    #71138
    Kapitán lipánek
    Účastník
    (489 odpovědí)

    otapa napsal:

    to JAKABO – ty makrelky vypadají úžasně ,jen nějak nemůžu přijít na to ,

    proč jsou tak složitě a komplikovaně vyvazované…poradíš??

    díky Ota

    podle mě je to hlavně pro efekt, šlo by to udělat jednodušeji, ale účel bude nejspíš aby z nich nevypadla ta náplň, jinak to nechápu 🙂

    #71144
    JAKABO
    Účastník
    (3006 odpovědí)

    otapa- Jedlo dobre chutí,keď aj dobre vypadá.V reštaurácii ti jedlo len tak nedajú hocijako na tanier,ale ho aj naaranžujú. O tom to celé je.

    #71418
    zok
    Účastník
    (543 odpovědí)

    Včera podruhé uvařeno a moc mi to chutná, tak se s vámi podělím. Recept je opsaný, jsem kuchař amatér.

    Halibut na pánvi s paprikou

    600g filet z halibuta,2 lžičky citronové šťávy,sůl,bílý pepř, 500g různobarevných paprik,2 lžíce hladké mouky, 3 lžíce slunečnicového oleje, 2 stroužky česneku, 1dcl suchého bílého vína, 3 lžíce smetany ke šlehání, 1 lžíce rajčatového protlaku, sladká mletá paprika, lžička tymiánu a oregána, špetka cukru.

    Filety omyjeme, osušíme a nakrájíme na malé kostky, pokapeme citrónovou šťávou, osolíme, opepříme. Papriky nakrájíme na tenké proužky. Rybí kostky obalíme v mouce a smažíme na pánvi v rozpáleném oleji asi minutu ze všech stran. Vyjmeme, přikryjeme a odložíme stranou. Do výpeku dáme nakrájené papriky a smažíme cca 3 minuty. Přidáme prolisovaný česnek, bílé víno, smetanu a rajčatový protlak. Přidáme zbylé imgredience, přikryjeme a při nižší teplotě dusíme cca 10 minut. K zelenině přidáme osmažené rybí kostky a cca 2 minuty zahříváme. Jako příloha je vhodná rýže nebo bageta. Dobrou chuť!

    #71488
    Vlkous
    Účastník
    (484 odpovědí)

    RYBÍ KARBANÁTKY

    Suroviny: rybí maso, sůl, pepř, česnek, majoránka, vejce, strouhanka, houby

    Postup: vykostěnou rybu bez kůže nakrájíme na menší kousky, přidáme namačkaný česnek, majoránku, sůl, vejce, pepř a na zahuštění trošku strouhanky, vše dle své chuti, uděláme tenčí karbanátky a osmažíme. Příloha – chléb, brambory, zelenina, prostě co kdo ráčí. Na vylepšení chuti můžete přimíchat do karbanátků na drobno nakrájené, udušené houby.

    Vyzkoušeno i z makrel a chutnalo to skvěle.

    Karbanátky jsou vhodné na svačinu na lodě nebo na cestu z Norska.

    #71608
    otapa
    Účastník
    (308 odpovědí)

    rybí karbenátky dělám už dlouho,jak zw sladkovodních tak mořských ryb,receptůra hoodně podobná,jen dam dávám navíc poměrně dost cibule nahrubo pokrájené….zkuste to ,je to goood

    ota

    #71614
    Vlkous
    Účastník
    (484 odpovědí)

    Já jí tam letos taky chtěl dát, ale ostatní že prý ne a tak příští rok to už prosadím 🙂

    #72923
    Otta
    Účastník
    (632 odpovědí)

    Jelikož jsem novas tak jsem o citronovém pepři něvěděl,letos jsem ho tedy na doporučení těchto stránek koupil,koupil jsem ten HINDU,co to je za pepř?Je to směs normálního pepře s přísadama nebo je i ten samotnej pepř jiného druhu,samozřejmě přísady tam jsou.Ještě jsem s nim rybu neměl tak jsem moc zvědav na dnešní oběd.

    :-D:-D:-D

    #72925
    Kapitán lipánek
    Účastník
    (489 odpovědí)

    citron peper je výborná věc, ale chce to používat jen občas, taky se ta chuť “přejí” a potom na člověk nemá chuť! (ale to je se všim) U nás ho koupite v Globusu.

    Potom nám bylo doporučeno koupit si Allroundkrydda – je to veškerý koření (paprika, cibule …), se kterym se podle Martina z kempu stašen šéfkuchařem … 😀

    #72927
    Červený Jndřich
    Člen
    (1078 odpovědí)

    To-otta.Ahoj s tím citronpepprer od Hindu opatrně.Má poměrně silné aroma.Tak ať to nepřeženeš.Pak to potlačí chuť ryby a nepochutnáš si.Takže v tomto případě bych se držel pořekadla že méně je více.Zdraví Plzeň.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 271. až 285. (celkem z 563)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(21)
(164)
(27)

Nahrávání ... Nahrávání ...