Nápověda Doporučujeme:
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 241. až 255. (celkem z 563)
  • Autor
    Příspěvky
  • #52357
    Jiran
    Účastník
    (1990 odpovědí)

    Opilou rybu jsem ještě nechytil:-P

    http://www.stream.cz/video/620950-ryby-se-perou-o-pivo

    #61839
    kaqpa
    Účastník
    (320 odpovědí)

    Jaké máte zkušenosti s přípravou halíka? Na grilu ANO/NE? Dík.

    #61866
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    kaqpa napsal:

    Jaké máte zkušenosti s přípravou halíka? Na grilu ANO/NE? Dík.

    Určitě ano – nemá chybu

    #61936
    mikulcak
    Účastník
    (376 odpovědí)

    jen dodám že negrilovat moc dlouho,tak 3 minutky z každé strany,jinak bude vysušený,je to jako s hovězím:-D

    #61937
    Robin21
    Účastník
    (88 odpovědí)

    delali jsme ho nedavno, jen se soli a kminem… vynikajici i rano za studena 😎

    #61940
    Holzby
    Účastník
    (633 odpovědí)

    Kdysi jsem koukal na video jak Jamie Oliver dělal halibuta vcelku na grilu v alobalu (resp.ho položil celého na žhavé uhlíky a zasypal) a byla to bomba. Jen se mi to nedaří najít 🙁

    #61948
    radek
    Účastník
    (720 odpovědí)

    Holzby, doufám, že s sebou tedy bereš velký gril a hromadu huhlí, neboť tu placku co chytíme musíme podle vzoru Olivera někde urožnit:-D:-D:-D

    #61950
    kaqpa
    Účastník
    (320 odpovědí)

    Supr, díky za rady, večer vyzkouším 🙂

    #61954
    milos
    Účastník
    (228 odpovědí)

    Ivoši:

    Na gril jsou z halíka nejlepší bříška, protože obsahují nejvíce tuku a nesmíš je stahovat z kůže. A dají se udit v teple. Umíš grilování na nepřímém ohni? Uhlí nebo brikety nahrneš ke stranám grilu, tak abys uprostřed grilu neměl oheň. Pak si pořiď piliny nebo štěpky z ovocného dřeva a namoč je min na 30 minut do vody. Bříška namoč na 20 min do slané mořské vody. Vyrob si z tvrdého alobalu vaničky velikosti přesně na bříška. Vlož je do vaniček kůží dolů. Vaničky dej na gril na plochu, kde ze spod není oheň. Naházej na vrch žhavých uhlíků mokré štěpky/piliny – trošky – budeš po 10 min přihazovat – kouří to – udí to. Nech to takto udit 20 minut. Pak vymačkej na každé bříško max. půlku pomeranče – tak abys měl bříška ponořená ve šťávě jen do poloviny. Nech to dojet dalších 30-40 min a přihazuj mokré štěpky/piliny … až to vyndáš na stůl, tak si ukoušete prsty.

    M.

    A zapomněl jsem to nejhlavnější – gril musí mít poklop.

    #61960
    husky19
    Účastník
    (1722 odpovědí)

    milos napsal:

    Ivoši:

    Na gril jsou z halíka nejlepší bříška, protože obsahují nejvíce tuku a nesmíš je stahovat z kůže. A dají se udit v teple. Umíš grilování na nepřímém ohni? Uhlí nebo brikety nahrneš ke stranám grilu, tak abys uprostřed grilu neměl oheň. Pak si pořiď piliny nebo štěpky z ovocného dřeva a namoč je min na 30 minut do vody. Bříška namoč na 20 min do slané mořské vody. Vyrob si z tvrdého alobalu vaničky velikosti přesně na bříška. Vlož je do vaniček kůží dolů. Vaničky dej na gril na plochu, kde ze spod není oheň. Naházej na vrch žhavých uhlíků mokré štěpky/piliny – trošky – budeš po 10 min přihazovat – kouří to – udí to. Nech to takto udit 20 minut. Pak vymačkej na každé bříško max. půlku pomeranče – tak abys měl bříška ponořená ve šťávě jen do poloviny. Nech to dojet dalších 30-40 min a přihazuj mokré štěpky/piliny … až to vyndáš na stůl, tak si ukoušete prsty.

    M.

    A zapomněl jsem to nejhlavnější – gril musí mít poklop.

    To vypadá hodně dobře. Snad se nám nějací letos povedou chytit.

    #61961
    kaqpa
    Účastník
    (320 odpovědí)

    Jsem Tvým 10tým děkujícím 😎 Zní to víc než lákavě. Měl by jsi mít email 😉

    #61962
    Holzby
    Účastník
    (633 odpovědí)

    leiter napsal:

    Holzby, doufám, že s sebou tedy bereš velký gril a hromadu huhlí, neboť tu placku co chytíme musíme podle vzoru Olivera někde urožnit

    prdlajs grill, on normálně vykopal strouhu v trávníku a tam udělal. Jen do toho dal mraky bylinek a já nevím jaký 🙁

    #61986
    Pafka
    Účastník
    (3890 odpovědí)

    kaqpa napsal:

    Jaké máte zkušenosti s přípravou halíka? Na grilu ANO/NE? Dík.

    Urcite ano 🙂 Ja ho grilu delam bud na mramorove desce ( konstantni teplota a neni primo nad uhlim, takze se nespali) a nebo v grilovaci misce se zeleninou mimo primy zar. Oboje je uzasne – pouzivam jen sul, citrnovy pepr a bylinky (nejcasteji cerstvy rozmaryn. Pripadne jeste pridavam namocene drevo na uhli pro trochu koure. Vic neni potreba :-D:-D:-D:-D

    #61988
    deda
    Účastník
    (265 odpovědí)

    Letos v dubnu byly vyjímečně pěkný játýrka na Bakkanu,zavařeno (celkem asi 5 litrů)podle návodu od Mikulčáka a první sklenka padla hned druhý den po příjezdu–

    Neměly chybu.

    Děda.

    #61991
    radek
    Účastník
    (720 odpovědí)

    To deda: který prosím Mikulčákův recept, díval jsem se do historie, ale od Mikulčáka tu není.

    Díky

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 241. až 255. (celkem z 563)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(21)
(164)
(27)

Nahrávání ... Nahrávání ...