Nápověda Doporučujeme:
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 196. až 210. (celkem z 563)
  • Autor
    Příspěvky
  • #46482
    Radyn
    Účastník
    (600 odpovědí)

    Tak jsme dnes udělaly tresku podle tohoto receptu.moc velká dobrota.

    Dedek napsal: Treska smažená ve vinném těstíčku

    O,5dl bílého vína,2 vejce,hladká mouka,1 lžíce oleje do těstíčka 2dl na smažení

    Očištěné a opláchnuté porce osolíme.Rozšleháním bíleho vína,vajec,mouky,oleje a soli připrávíme těstíčko,které musí být přiměřeně husté-aby se pěkně táhlo a nebylo řidké.Tresky v těstíčku obalíme,opatrně avšak rychle vložíme na olej a po obou stranách osmažíme dozlatova.Vhodná příloha jsou brambory nebo hranolky a tatarská omáčka.

    Je to fakt dobré u nás se to dělá dost často,dobrou chut

    #46910
    vlastina
    Účastník
    (226 odpovědí)

    [/odkaz]null

    #46912
    vlastina
    Účastník
    (226 odpovědí)

    …já si nevybírám spapám všechno:-))

    #46927
    respi
    Člen
    (1804 odpovědí)

    Je nádherný,jak jste se vrátila do tého vření:-P nás norků(i kuchařů)a přeji .. dobrý apetit8-)

    #47288
    Radislav Kryl
    Účastník
    (484 odpovědí)

    vlastina napsal: …já si nevybírám spapám všechno

    Dobrý den paní Vlastino, nevěřím vlastním očím, Vy jste se mezi nás opět vrátila a ještě s tak krásně prostřeným stolem.

    Kde jste se celou dobu schovávala?8-)

    #48023
    Harty
    Účastník
    (1247 odpovědí)

    Jelikož jsem ještě nechytil halibuta a ani jsem ho nejedl,tak poraďte nějaký jednoduchý recept.Vyměnil jsem ho za polaka a nerad bych ho pokazil.Na smažení na másle se prý nehodí.

    #48034
    mikulcak
    Účastník
    (376 odpovědí)

    To Harty,já si myslím že pokud jsi ho nikdy nejdl tak ti bude chutnat

    jakkoli upravený….mě chutná nejvíc na grilu-kameni aby ti moc neutekla šťáva,ale doporučuji to nepřehánět s dobou ůpravy,čím ho tam necháš dýl tím bude víc vysušený,ideální 7 minut,samozřejmě záleží na tloušťce filety… a koření? zkus víc způsobů,udělej si kousek jen nasolený,druhý s kmínem,rybím kořením,citronovým pepřem atd…

    Taky je slušnej na pánvičce na másle a když nechceš udělat doma moc bordel tak ho dát do trouby na plech se zeleninou-paprika,rajčata,polít smetanou a za hodinku se můžete ládovat…smetana rybu nevysuší,bez ní se mi zdá suchý ale to se dá napravit třeba rozpuštěným máslem nebo dobrým olivákem.Jako příloha třeba čerstvá nebo rozpékací bagetka.

    #48053
    Radislav Kryl
    Účastník
    (484 odpovědí)

    mikulcak napsal: To Harty,já si myslím že pokud jsi ho nikdy nejdl tak ti bude chutnat

    jakkoli upravený….mě chutná nejvíc na grilu-kameni aby ti moc neutekla šťáva,ale doporučuji to nepřehánět s dobou ůpravy,čím ho tam necháš dýl tím bude víc vysušený,ideální 7 minut,samozřejmě záleží na tloušťce filety… a koření? zkus víc způsobů,udělej si kousek jen nasolený,druhý s kmínem,rybím kořením,citronovým pepřem atd…

    Taky je slušnej na pánvičce na másle a když nechceš udělat doma moc bordel tak ho dát do trouby na plech se zeleninou-paprika,rajčata,polít smetanou a za hodinku se můžete ládovat…smetana rybu nevysuší,bez ní se mi zdá suchý ale to se dá napravit třeba rozpuštěným máslem nebo dobrým olivákem.Jako příloha třeba čerstvá nebo rozpékací bagetka.

    K tomu poslednímu, používám k pečení v troubě pečící folii, rybu naložím dle chuti( česnek, bilinky kombinace petrželová nať, libeček, naťový celer, medvědí česnek) samozřejmě ne vše dohromady, ale různě to kombinuji, přidám trochu másla. Pečící folie je takový asi 3metrový pytel, uříznete ho s přesahem asi tak 8cm na každou stranu (rád tak peču rybu v celku ),konce se zavážou a folii misíte několikrát propíchnout, aby mohla unikat pára, jinak hrozí výbuch8-O Ryba je šťavnatá,nevysušená a vynikající. Jo a pečte to tak na 170°C čas podle velikosti 30 – 40min.

    #48054
    Harty
    Účastník
    (1247 odpovědí)

    Díky o víkendu se na to vrhnu.Já myslel že je to něco jako sumec nebo uhoř-hodně tuku.

    #48061
    kveta90
    Účastník
    (225 odpovědí)

    Harty napsal: Jelikož jsem ještě nechytil halibuta a ani jsem ho nejedl,tak poraďte nějaký jednoduchý recept.Vyměnil jsem ho za polaka a nerad bych ho pokazil.Na smažení na másle se prý nehodí.

    Na straně 6 jsem popsala jsk jsem dělala halíka já a moc nám chutnal, tak se na to podívejte.;-)

    #48070
    Harty
    Účastník
    (1247 odpovědí)

    Květo protože většinou ryby smažíme jako řízky a nebo smažíme jen tak na másle.Tak jdeme do vašeho receptu.děkuji:-P

    #48924
    Zábal Jan
    Člen
    (78 odpovědí)

    co takhle kdyby někdo hodil nějaký super recept když jsou ty vánoce

    😀 😀 😀

    #48956
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    Tak treska na smetaně,což je parafráze receptu p.Štěpničky štika na smetaně s malými změnami – porce tresky(halibuta,vlkouše,ďasa)pokapeme citronem,osolíme,opepříme,přídáme cayenský pepř a upečeme na másle.Místo citronu můžeme použít Green Pepper Sauce.Porce s citem vyndáme,dáme do misky,přikryjeme,omastek slijeme do kastrolu :-|.Smetanu rozšleháme s moukou,0,25=1,5 pol.lžíce hladké mouky šoupnem do omastku a za stálého míchání vytvoříme omáčku.musí se to dělat pomalu,nevařit(tragedie),jen “probublávat” až do konečného výsledku.Porce se dají na talíř,přidá se omáčka . Bílý chleba,pečivo,brambor,brusinky,olivy,nic,ale také to někdo jedl s knedlíkem.Štěpnička to nazýva jídlem králů a to bylo se štikou.

    #48972
    Zábal Jan
    Člen
    (78 odpovědí)

    2ZM

    to vypadá hodně dobře určitě vyzkouším díky

    #49277
    Vlkous
    Účastník
    (484 odpovědí)

    Nejen vánoční kapr

    Kapra – nejlépe šupináče – zabij praštěním na hlavu a proříznutím žáber ( vykrvením ) večer, den před vánocemi – podřízni šupiny – zůstane ti čistá kůže – vykuchej – odstraň žluč a střeva a ostatní si nech na polévku – odřízni hlavu, můžeš nechat i kousek masa – z hlavy vyndej žábry – hlavu si nech na polévku – pak kapra jakoby zfiletuj tak, aby si hlavně odstranil velké žeberní kosti – zbylou páteř a hlavu dej do osolené vody vařit s černým kořením – dvě půlky kapra polož kůží na prkénko – tam, kde byla páteř je maso vyšší – od hřbetu až po břišní dutinu ostrým ( fileťák na to je velice vhodný )od hlavy k ocasu prořezávej maso až skoro ke kůži ( když ucítíš, že jsi kosti tvaru Y přeřízl, dál řezat nemusíš ) zhruba po 3 mm od hlavy až k ocasu ( ocas pak prořezáváš celý – tak budeš mít v mase pouze malé kousíčky kostí, které se nezapíchnou do krku – pak rozřeš maso jakoby na půlpodkovy zhruba po 3 cm – nařezané maso osol a pokapej citronem ( můžeš dát trošku česneku nebo pepř jak máš rád ) a nech odležet do druhého dne, kdy obalíš do trojobalu ( neboj se, že nakrájené maso nejde obalit ) a usmažíš na sádle – tak dobrého a bez kostí, jsi kapra ještě nejedl:-)- když máš připravené a naložené maso z kapra v lednici, už bude hlava a páteř vařená – z hlavy a páteře ober maso – najemno si nastrouhej tři mrkve, kus celeru a kousek petržele a zeleninu osmaž na másle – vývar z hlavy a páteře slij – do vývaru dej obrané maso, osmaženou zeleninu, maso z vnitřností včetně jiker, mlíčí a povař aby se vnitřnosti uvařily a dochuť solí, pepřem a octem – ocet je nejdůležitější přísada, ale ochutnávej abys nepřeoctil – polévku si na štědrovečerní večeři ohřej a věř, že bude výborná.

    Všem přeju výbornou nejen vánoční večeři.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 196. až 210. (celkem z 563)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(20)
(164)
(26)

Nahrávání ... Nahrávání ...