Nápověda Doporučujeme:
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 151. až 165. (celkem z 563)
  • Autor
    Příspěvky
  • #43166
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    Mohl by to být spíše polack

    #43167
    respi
    Člen
    (1804 odpovědí)

    Ty tučné břišní okraje: natuty kapr-hladký !!!:-P

    #43195
    zdeněk křešnička
    Účastník
    (417 odpovědí)

    Samá voda, makrela, horní řada-dorš-13 kg a ty zlaťoučký podkovy dole, pstruh mořský- opravdu delikates bašta.

    #43198
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    To gruvearbeider: Moc hezké. Dorše také udím, ale pstruha mořského ne, neboť jsem ho nechytil. Udím Siveny a Duháky, taky lahůdka. Opravdu radost pohledět o tom dalším už raději pomlčím.

    #43225
    zdeněk křešnička
    Účastník
    (417 odpovědí)

    kulik napsal:

    To gruvearbeider: Moc hezké. Dorše také udím, ale pstruha mořského ne, neboť jsem ho nechytil. Udím Siveny a Duháky, taky lahůdka. Oravdu radost pohledět o tom dalším už raději pomlčím.

    Já je také nechytl, v květnu jsem natrefil na velmi solidní cenu,27 Nok/kg, tak šup do bedny,váha byla 3kg+.Masíčko jak losos, akorát nebyli vykuchaný,mám pouze 2ks u přítoku na Smole, klasika.

    #43226
    zdeněk křešnička
    Účastník
    (417 odpovědí)

    #43227
    petras
    Účastník
    (272 odpovědí)

    Máte někdo recept na nějakou lahůdku ze sleďů,letos se zadařilo u Korlinu.Ne uzenáče,pečenáče,zavináče,rybí salát,ale něco ne zcela běžného?

    #43229
    respi
    Člen
    (1804 odpovědí)

    Tak zkus tzv.matjesy:-P v oleji s cibulí,bob.list,nové koř. celý pepř.8-)

    #43231
    petras
    Účastník
    (272 odpovědí)

    respi napsal:

    Tak zkus tzv.matjesy v oleji s cibulí,bob.list,nové koř. celý pepř.

    Už jsou naloženy:-)

    #43232
    petras
    Účastník
    (272 odpovědí)

    Spíš jsem myslel jako úpravu čerstvé ryby,sledě jsem nasolil ale po vyluhování v čisté vodě jsou jako po rozmražení,dají se upravit jako normální ryba,dělal jsem je na oleji,peř,kmín,česnek-vynikající chuť tučné ryby,zatím jsem je ještě nikdy nechytil.

    #43233
    husky19
    Účastník
    (1722 odpovědí)

    Několik let jsme vozili do Norska sůl a ocet na zavináče ze sleďů. Nikdy jsme jich ale nechytili tolik, aby se to vyplatilo. Pak jsme jednou zkusili udělat makrely a zjistili, že jsou lepší než sledi!!

    Recept:

    Makrely vyfiletovat a filety naložit do soli. Klidně solí zasypat, nejdou přesolit. Solí ryba “ztuhne”. Za 1-2 dny filety oprat a naložit na 24 hodin do čistého 8% octa. Ocet zlikviduje kosti. Následně nakrájet na velmi jemná kolečka cibuli a mrkev a udělat nálev jako na znojemské okurky. Do filety zamotat cibuli a mrkev, zajistit párátkem a naskládat do nádoby. Následně zalít nálevem a necht několik dní. Takto upravené se dají za týden konzumovat a vydrží v lednici i několik měsíců. (Pokud je tedy někdo nesežere) 😀

    Pokud se nechcete motat se zavináči, je možné jen do nádoby skládat a prokládat cibulí a mrkví. Dělám jich každý rok zhruba 300 filet a nikdy se žádná nestačila zkazit.

    #43234
    husky19
    Účastník
    (1722 odpovědí)

    Běžně to se zavináči praktikuji tak, že je nachytám poslední den a vezu je domu naložené v soli. Doma potom pokračuji octem atd. Rozhodně nedoporučuji je zamrazit. Nejsou takové, jako když mrazem neprojdou.

    #43235
    husky19
    Účastník
    (1722 odpovědí)

    Makrely se dají dělt i podobně jako “očka”. Filety se hodně nasolí. Když píšu hodně, myslím HODNĚ!! Naskládají se do nádoby a hodně zatíží. Do druhého dne pustí vodu a ocitnou se zatížené pod vodou. Takto nechat minimálně měsíc a pak se dají konzumovat. Vydrží i několik let a nemusí být ani v lednici. Jako chuťovka s cibulí a pečivem – dokonalé!! Případně rozmixovat s máslem na “sardelpastu” a použít na jednohubky. Ještě teď mám několik filet z loňského Solvagu a jsou čím dál lepší.

    #43236
    Červený Jndřich
    Člen
    (1078 odpovědí)

    husky19 napsal: Několik let jsme vozili do Norska sůl a ocet na zavináče ze sleďů. Nikdy jsme jich ale nechytili tolik, aby se to vyplatilo. Pak jsme jednou zkusili udělat makrely a zjistili, že jsou lepší než sledi!!

    Recept:

    Makrely vyfiletovat a filety naložit do soli. Klidně solí zasypat, nejdou přesolit. Solí ryba “ztuhne”. Za 1-2 dny filety oprat a naložit na 24 hodin do čistého 8% octa. Ocet zlikviduje kosti. Následně nakrájet na velmi jemná kolečka cibuli a mrkev a udělat nálev jako na znojemské okurky. Do filety zamotat cibuli a mrkev, zajistit párátkem a naskládat do nádoby. Následně zalít nálevem a necht několik dní. Takto upravené se dají za týden konzumovat a vydrží v lednici i několik měsíců. (Pokud je tedy někdo nesežere)

    Pokud se nechcete motat se zavináči, je možné jen do nádoby skládat a prokládat cibulí a mrkví. Dělám jich každý rok zhruba 300 filet a nikdy se žádná nestačila zkazit.

    :-D:-D:-D:-D:-D:-D

    #43237
    petras
    Účastník
    (272 odpovědí)

    husky19 napsal:

    Makrely se dají dělt i podobně jako “očka”. Filety se hodně nasolí. Když píšu hodně, myslím HODNĚ!! Naskládají se do nádoby a hodně zatíží. Do druhého dne pustí vodu a ocitnou se zatížené pod vodou. Takto nechat minimálně měsíc a pak se dají konzumovat. Vydrží i několik let a nemusí být ani v lednici. Jako chuťovka s cibulí a pečivem – dokonalé!! Případně rozmixovat s máslem na “sardelpastu” a použít na jednohubky. Ještě teď mám několik filet z loňského Solvagu a jsou čím dál lepší.

    Nikde jsem se nemohl dočíst,jak dlouho nasolení sledi vydrží,mám je v čisté soli,pustili vodu,krásně voní.Nemusím se tedy obávat,že se po půl roce zkazí?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 151. až 165. (celkem z 563)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(20)
(164)
(26)

Nahrávání ... Nahrávání ...