Nápověda Doporučujeme:
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 136. až 150. (celkem z 563)
  • Autor
    Příspěvky
  • #43125
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    2 husky19: Recept se zeleninou ti mohu poslat, pokud jej chceš, ale respi napsal, že makrelu do zeleniny NE. Jinak na kapra je tento nálev úžasný. Taky informace od respiho, že uřízne hlavu, aby nebyla makrela hořká mi zaujala, neboť to slyším poprvé.

    #43130
    husky19
    Účastník
    (1722 odpovědí)

    To Kulík: recept se zeleninou mi určitě pošli. Rád ho vyzkouší. 100 lidí, 100 názorů a 100 chutí, že??:-P

    Právě makrela uzená s hlavou a zavěšená v udírně ocasem dolů je pro mne ta nejlepší varianta. Zkoušel jsem udit i bez hlavy, (je to lepší pro transport), ale něco tomu prostě chybělo. Stejně tak, že někdo makrelám odřezává i ocáska (na tzv. válečky), ale ani to nebylo ono.

    Pro mne je celá makrela, naložená v soli a česneku, v udírně zavěšená za hlavu prostě to nejlepší.

    #43139
    Červený Jndřich
    Člen
    (1078 odpovědí)

    husky19 napsal: To Kulík: recept se zeleninou mi určitě pošli. Rád ho vyzkouší. 100 lidí, 100 názorů a 100 chutí, že??

    Právě makrela uzená s hlavou a zavěšená v udírně ocasem dolů je pro mne ta nejlepší varianta. Zkoušel jsem udit i bez hlavy, (je to lepší pro transport), ale něco tomu prostě chybělo. Stejně tak, že někdo makrelám odřezává i ocáska (na tzv. válečky), ale ani to nebylo ono.

    Pro mne je celá makrela, naložená v soli a česneku, v udírně zavěšená za hlavu prostě to nejlepší.

    Ahoj jak tu makrelu prosimtě nakládáš a na jak dlouho?S uzením nemám mnoho skušeností ale už mám k udírně přístup tak je každá rada dobrá.Dík.

    #43144
    respi
    Člen
    (1804 odpovědí)

    husky19 napsal: To Kulík: recept se zeleninou mi určitě pošli. Rád ho vyzkouší. 100 lidí, 100 názorů a 100 chutí, že??

    Právě makrela uzená s hlavou a zavěšená v udírně ocasem dolů je pro mne ta nejlepší varianta. Zkoušel jsem udit i bez hlavy, (je to lepší pro transport), ale něco tomu prostě chybělo. Stejně tak, že někdo makrelám odřezává i ocáska (na tzv. válečky), ale ani to nebylo ono.

    Pro mne je celá makrela, naložená v soli a česneku, v udírně zavěšená za hlavu prostě to nejlepší.

    Česnek prát do makrel před uzením??:-|no nevím ale já teda ne!! Je pravda 100názorů!!!8-)

    #43146
    respi
    Člen
    (1804 odpovědí)

    Včera jsme měli k obědu ďasíka:-) na grilu,výborný s citronovým pepřem!!8-) zásoby už se pomálu tenčí:-P:-P

    #43148
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    2 husky 19: Recept ti pošlu příští týden, mám jej na chalupě a nepamatuji si přesně poměry. Na kapra je úžasný.

    #43151
    zdeněk křešnička
    Účastník
    (417 odpovědí)

    respi napsal:

    Včera jsme měli k obědu ďasíka na grilu,výborný s citronovým pepřem!! zásoby už se pomálu tenčí

    Toho ďase, nebo pepře, asi odpovíš obě 2 položky? No a ten česnek k nakládání ryb,používám skoro na všechny uzené ryby. Pře vložením do udírny pěkně utřít rybu do sucha, ale každý má svůj receptík ……

    #43152
    zdeněk křešnička
    Účastník
    (417 odpovědí)

    #43153
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    2 gruvearbeider

    S takovýma fotkama před obědem běž někam…. :-D:-D:-D

    Slintám jako Pavlovovi psi 8-O8-O8-O8-O8-O8-O8-O

    #43157
    husky19
    Účastník
    (1722 odpovědí)

    Krásný televizní program. Je fakt, že před obědem si připadám také jako Pavlovův pes 😯

    #43158
    husky19
    Účastník
    (1722 odpovědí)

    Myslím, že česnek do uzených makrel patří. Když potom trefíš při jídle ten kousek, co se na mase udrží….. Mňam. 8-O8-O8-O8-O.

    Ale nikumu to nechci nutit. Vyudil jsem jich už tisíce, ale nebráním se novinkám. Proč nevyzkoušet něco nového?

    #43159
    husky19
    Účastník
    (1722 odpovědí)

    To Kulík: Děkuji, počkám na něj.

    #43160
    Sim
    Správce
    (11307 odpovědí)

    gruvearbeider napsal:

    respi napsal:

    Včera jsme měli k obědu ďasíka na grilu,výborný s citronovým pepřem!! zásoby už se pomálu tenčí

    Toho ďase, nebo pepře, asi odpovíš obě 2 položky? No a ten česnek k nakládání ryb,používám skoro na všechny uzené ryby. Pře vložením do udírny pěkně utřít rybu do sucha, ale každý má svůj receptík ……

    Markelu poznám , ale ta druhá ryby na podkovi je co?

    #43163
    respi
    Člen
    (1804 odpovědí)

    gruvearbeider napsal: respi napsal:

    Včera jsme měli k obědu ďasíka na grilu,výborný s citronovým pepřem!! zásoby už se pomálu tenčí

    Toho ďase, nebo pepře, asi odpovíš obě 2 položky? No a ten česnek k nakládání ryb,používám skoro na všechny uzené ryby. Pře vložením do udírny pěkně utřít rybu do sucha, ale každý má svůj receptík ……

    Vida makrely bez hlav(žaber)aby nebyly hořké,a ty druhé podkůvky?? kapřík!! nebo tolstolobik že??? hezké foto8-)

    #43165
    husky19
    Účastník
    (1722 odpovědí)

    Viděl bych to na kapříka lysce. Snad!;-)

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 136. až 150. (celkem z 563)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(20)
(164)
(26)

Nahrávání ... Nahrávání ...