Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Poraďte s dostupným ubytováním ve středním Norsku

  • Toto téma obsahuje celkem 46 odpovědí. Do diskuze (18 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel MifakM a poslední změna proběhla před 13 roky a 5 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 47)
  • Autor
    Příspěvky
  • #3743
    Marek Košek
    Člen
    (3 odpovědí)

    Ahoj,

    chtěl bych se s kamarády na jaře příštího roku (duben/květen) vypravit do Norska na ryby. Tahle myšlenka mě nadchla už minulý rok, ale bohužel se do toho připletla spousta věcí a nakonec jsem nesehnal dost lidí na tuto výpravu. V Norsku jsem už byl, ale zatím jen na horách s přítelkyní jako turista. A teď k věci.

    Jelikož ještě studuji vysokou školu, jsem finančně limitován, tedy sháním nějaké levné ubytování nejlépe s loďkou v ceně kdesi ve fjordech středního Norska. Na druhou stranu mám k dispozici dobré auto typu kombi. Cesty se tedy nebojím, neboť už jsem jí takto absolvoval jednou a žádný problém v tom nevidím. Původně jsem měl zálusk na chatu Hogset, ta je ale bohužel příští rok mimo provoz. Rád bych tedy sehnal něco na ten způsob (cenově i zhruba lokalitou). Zároveň bych se nejradši domluvil přímo s majiteli nějaké chaty a netahal do toho cestovku (zbytečné peníze navíc, zvláště když jsem v Norsku ještě nepotkal člověka co by nemluvil anglicky, takže domluvit se není problém). Představuji si že pojedeme hlavně vláčet a trochu lehčeji pilkrovat, což mi na první výpravu přijde rozumné, proto nechci vysloveně na otevřené moře. Nemusím nutně chytit 20 kg tresku, budu radši když si dobře zachytáme byť (o trochu :-)) menší ryby. Zatím výpravu plánuji pro 8 lidí (tedy dvě plná auta), ale je možné že to někteří ještě vzdají (což ale plánuji velmi brzo rozseknout), takže možná nakonec pojedeme jen ve čtyřech. Cenově bych byl rád, aby se celá výprava vešla max do 10000 Kč / osobu, což, jak jsem se přesvědčil z množství přečtených článků a příspěvků v diskuzích, není nereálné. Pokud víte o nějaké podobné možnosti ubytování a jste ochotni se o ně podělit, prosím dejte mi vědět.

    Díky Marek

    #14676
    David
    Účastník
    (177 odpovědí)

    10 000?/osoba? Tak to je možný leda tak s nějakou cestovkou a autobusem plným lidí a to na 7 dní. Takže dva dny tam 6 dní chytání, dva dny zpátky. A tuto cenu jsem jednou viděl jako “last minute” a to bez jídla a pití. Nechci Tě nějak zrazovat, ale jet na blint do Norska? Není to Chorvatsko! Aby jste tam nejezdili od fjordu do fjordu a nenašli nic, protože se může stát, že bude vše plné.

    S rozpočtem Ti hodně zamává počet lidí. Takže Ti doporučuji nejdřív domluvit počet lidí a pak dojednávat zbytek. Už jsme se jednou spálili, že kluci naslibovali,já objednal a pak se trapně omlouval a měnil dvě chaty za jednu.

    Doporučuji se spojit s Michalem Simčem, který Ti opravdu vyjde vstříc a poradí možný lokality.

    #14678
    stipko
    Účastník
    (980 odpovědí)

    10000 Kč na osobu nieje žiadna utopia.

    Skutočne to ale platí na týždeň pri cca. 8 osobách.

    Príkladom bol Hogset.

    Samozrejme, nejde počítať zo super loďami ale 14 – 15 stopové lode s max. 10 kn motormi.

    Ale kdo hľadá nájde. Napríklad na ostrove Otroya – pan Hegdal (cez Novasol,)perfektné ubytovanie, krytá filetáreň, dobré lode so silnejším motorom (30kn). Minulí rok nás to vyšlo na 11 000 Kč, ale boli v tom už výlety na Geiranger, akvárium v Alesundu atď, a tým aj veľa prejazdov trajektom z ostrova.

    Inak bez problémov pod 10 tis.

    No nieje to lov na otvorenom mori, takže, kto si už zvykol na “iné” chytanie, tak by ohrnul nos.

    Myslím však, že na začiatok je lepší fjord.

    Kalkulácie sa preberali už minulí rok, takže to bude niekde “vzadu” spočítané.

    My v tej cene máme cestu (nafta, trajekty, mýta, fjordy), ubytovanie, doplatky za lode a benzín, stravu a vstupné na výlety.

    #14680
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    Díval jsem se na Otroya(Novasol č.28515),cena na týden je 25190,- s lodí 4,5m,8 HP . Asi jste měli jinou chatu?

    #14681
    stipko
    Účastník
    (980 odpovědí)

    Je to ona,je pre 10 ľudí. K cene treba pripočítať lode 2500 NOK. Tá 8 HP bola slabá. Je trochu drahší ako minulí rok ale vychádza mi to 10300 Kč.

    #14682
    zdeneko
    Účastník
    (439 odpovědí)

    Zdar Krabe,

    jezdíme roky do Otnes, a cena je okolo 10000 Kč,- . Lodě 25-30 koní,

    17 stop. Cena samozřejmě včetně cesty, na týden. Klidné místo ve fjordu, vhodné především na vláčení. Když by jsi jel, poskytnu horká místa.

    #14683
    Tomáš Ledvina
    Člen
    (17 odpovědí)

    Čest Krabe, několikrát jsme byli v Harbaku a Roanu přes fishermana a vždy jsme se vešli do 10000 Kč. Cena vychází i s trajektem, naftou, lodí 25HP i ubytování tedy komplet. Místa jsou super na přívlač i pilkr.

    Příští rok jedem o 100km severněji a lokalitu jsme našli na netu, původně to vycházelo okolo 25000 po týdením smlouváním, by to mělo vyjít okolo 12000-13000, opět i s cestou. Takže se vyplatí hledat a oslovit majitele přímo

    #14684
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    Najít chatu,destinaci s 2 loděmi, aspoň 25HP motory,délky k 5m za 10000,- dá opravdu práci a v hlavní sezoně je takřka nemožné.Samozřejmě,bude-li se o jednu loď střídat 8-10 lidí,tak to možné je,ale kdo déle jezdí na ryby do Norska,zná mezilidské vztahy,tak ví,že pro 8 rybářů je potřeba takové lodě tři,nanejvýš dvě,kdy se bude jedna posádka střídat,využije polárního dne.4,5m loď s 8 HP motorem je vhodná na vyjížďku za bezvětří kolem břehů pro 3 lidi nebo pro výlet,kde lov ryb není na prvním místě.

    #14688
    Marek Košek
    Člen
    (3 odpovědí)

    Díky všem za reakce. Chápu že za 10000 to asi nebude výlet jaký je ukazován na DVD od pana Simča, ale jak říkám, je to poprvé a naše finanční zdroje nejsou neomezené. Myslím si tedy, že můj plán je pro danou situaci přiměřený. S menší lodí (resp. loděmi) se holt musíme smířit. Samozřejmě se snažím najít a oslovit přímo majitele, bo českýho delegáta v místě nepotřebuju, trajekt/most si zařídím bez problémů sám a podobně. Pokud tedy máte nějaké kontakty/tipy přímo na majitele, tak sem s nimi 🙂

    #14690
    tojekonec
    Účastník
    (90 odpovědí)

    Čau Krabe, zkus se podívat na stránky http://www.rybolov-norsko.cz společnosti CK Averoya Travel. Když si objednáš zájezd do konce listopadu, tak tě týden s lodí při vlastní dopravě vyjde na 6.000,- Kč – termín si vybereš sám. Je to zajímavá lokalita, přístup na otevřené moře a když nevyjde počasí, tak přístup do velkých fjordů. Vše přímo u moře, takže odpadá složité cestování za rybama. V této lokalitě jsme byli, cestovka v pohodě, český správce a měli tam i obchůdek s rybářskými věcmi. Hlavně jsme vláčeli, ale pilkrování nebylo taky k zahození. Záleží asi na termínu. Jinak jsme se při šesti lidech vešli finančně do částky 10000,-, a o to jde. Příští rok pojedeme určitě znovu, to místo nemá chybu. A ještě ten odkaz:

    CK Averoya Travel

    #14691
    jindra
    Člen
    (66 odpovědí)

    To Krab – máš ode mne SZ

    #14693
    stipko
    Účastník
    (980 odpovědí)

    A jedna drobnosť.

    Keď už začneš chystať Norsko, vyber najskor zálohy. My vyberáme 5000 Kč od každého, kto kývne, že ide.

    Ak sa potom stane, že to niekomu nevychádza, musí si zohnať náhradu alebo mu prepadnú peniaze.

    Všetci sme kámoši a perfektná partia, takže každý to pochopil a už sa to veľakrát ovedčilo.

    #14694
    milos
    Účastník
    (228 odpovědí)

    Docela ti závidím. Za studií nesou sice prachy, ale je spousta času a to už se nikdy nevrátí. A ještě máš kombíka. Víš, jak bych to udělal já? Domluvil bych se s dvěma kamarády a vypálili bychom na měsíc a úplně na blind. Místo baráku by zase stačil velký stan. Kempů je všude dost a u moře je loďka samozřejmostí v každém kempu a nestojí to až tak moc. Když jsem takhle byl naposled, tak stan byl do 90 Nok za noc a loďka 200 -300. A to bych se ještě minimálně z poloviny toulal kolem řek a jezer, kde je to jen za povolenku. U moře se nechá chytat i za břehu. Je to sice složitější – ani ne tak na rybolov jako sehnat plácek na přespání, jenž by byl zadarmo, ale taky se nachytá – když se přemýšlí. Píšeš, že by ti nevadilo, že nechytíš 20kg tresku. Takhle velkou rybu zas tak moc lidí, co sem přispívají, nechytlo. Valná většina (krom Finmarkářů) se za celý život každoročních výprav nedostane přes 10kg. Typická ryba středního Norska je 50-60cm. Tedy pokud nenarazíš na hejno větších, ale na to se spoléhat nedá. A i kdyby, plavou, odfrčí … I tak aby se ti zvětšila průměrná velikost/hmotnost na rybu, budeš muset pracně a zdlouhavě získávat zkušenosti. Přečíst a pochopit se dá ledascos, nicméně osobní zkušenost je nepřenosná. Panečku … celé prázdniny na rybách. To už je jen sen. Dalo se to – i bez peněz. Další šance bude až v důchodu. Teď jsou sice prachy, ale není čas.

    #14695
    stipko
    Účastník
    (980 odpovědí)

    jj

    Ach jo:-?

    #14696
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    Já bych to tak černě neviděl.Čekat až do důchodu…to se taky nemusíš dočkat.Chce to sebrat pruty,oblečení,kýble pro podvodní vidění,hodit do kombíku a jet.Celý život se tím trápit,trápit i okolí,a pak se toho ani nedočkat,protože budeš muset koupit něco do domácnosti..

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 47)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Poraďte s dostupným ubytováním ve středním Norsku

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(13)
(107)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...