Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Poraďte s dostupným ubytováním ve středním Norsku

  • Toto téma obsahuje celkem 46 odpovědí. Do diskuze (18 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel MifakM a poslední změna proběhla před 13 roky a 5 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 31. až 45. (celkem z 47)
  • Autor
    Příspěvky
  • #14726
    janka
    Účastník
    (2442 odpovědí)

    Jen pro informaci – Egilovy chaty na ostrove Smola, ceny na tyden

    Za chatu pro Za větší chatu

    4-5 osob pro 6-7 osob

    1.11. – 29.2. 5.000 NOK 5.500 NOK

    1.03.-30.04.

    a 1.09.-31.10 6.000 NOK 6.500 NOK

    1.05. -31.08 7.000 NOK 8.000 NOK

    Jedna lod 25/30 PS s echolotem je v cene ubytovani,cena dodatecne lodi 2800 NOK. V cene je take zaverecny uklid a povleceni. Vzdalenost z Osla ca 620 km.

    Vice info jako vzdy u me … 🙂

    #14727
    zdeněk křešnička
    Účastník
    (417 odpovědí)

    Egilovo chaty,perfekní zázemí a přístup, ale 7km k trianglu, otevřená rovina. Jak fouká máš smůlu, proto je tam tolik větrníků, trefíš počasí supr rybařina

    #14730
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    10-ti denní zájezd na Soroya vychází kolem 25000,- ,náklady se mohou různě lišit podle trasy,použitých trajektů,spotřeby benzínu do lodí ap.

    #14731
    zdeněk křešnička
    Účastník
    (417 odpovědí)

    Dívám se na tohle téma trochu jinak,pominu finanční otázku, když něco chci-začnu šetřit,nebo si najdu 2 zaměstnání.Osobně radši pojedu do středního Norska,třeba s rodinou, si parádně zachytat a užít si to,než aby jel Soroya. Tam za 10 dní,(možná)chytit jednu placku a vyvádět u toho jako náčelník Siuxů.Samozřejmě, je to věc pohledu na rybolov.

    #14732
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    Mám v tom hledat nějaké osobní souvislosti? Vyrážel jsem nějaké indiánské skřeky ve Strakonicích?

    #14735
    zdeněk křešnička
    Účastník
    (417 odpovědí)

    To je můj názor na rybolov v Norsku,podle toho si vybírám lokality a vše co s tím souvisí. Cestování a způsob ubytování,určitě nepojedu na Soroya pokusit se chytit halibuta, mám na to jiný pohled,každý může jet kam se mu zlíbí.

    #14737
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    😛 Jasně,vím to,a na Soroya tě nenutím,mně šlo o ty skřeky 😀

    #14739
    mara45
    Účastník
    (2722 odpovědí)

    Ahoj Krabe,

    jako nováčkovi bych Ti doporučit to Otnes nebo něco kolem.Jezdil jsem do této oblasti několik let a je to super na přívlač.Taky když fouká,se dá zajet do závětří.Smola je dobrý místo,ale ne pro začátečníka.Chce to znát trochu moře a chytání na otevřeném moři.

    Mára

    #14741
    Miroslav Druga
    Člen
    (116 odpovědí)

    Moj názor je taký, že SKORO každý rybár ktorý už v Nórsku bol, chce posunúť svoj osobák za každým trošku ďalej. Tak nevidím dôvod, aby niekto odsudzoval tých ktorý jazdia na Soroy a chcú zažiť to čo v Strednom Nórsku je aj ťažko si len predstaviť….Sú aj takí, ktorým stačí napratať mraziak treščími dorastencami. Videl som na Froyi partie ,,tiežrybárov,, filetovať kelerov o dĺžke 30 cm…. Tiež ich neodsudzujem. Ale to je o inom. Poznám partiu zo Žiaru nad Hronom, ktorá jazdí niekde ku Trondheimu na súkromie už 5 rokov stále na to isté miesto a ako píše Stipko, vlezú sa do finančného limitu, ktorý požaduje Krab.

    #14744
    zdeněk křešnička
    Účastník
    (417 odpovědí)

    Nikoho neodsuzuji,nenutím ani neurážím,respektuji názor druhého.ZM-já jsem nikoho nejmenoval, ani se nezmínil o skřecích.

    Mirer, byl jsem v Norsku víc 25x a nechci se někam posouvat,jsem spokojen.

    #14745
    Miroslav Druga
    Člen
    (116 odpovědí)

    gruvearbeider napsal:

    …než aby jel Soroya. Tam za 10 dní,(možná)chytit jednu placku a vyvádět u toho jako náčelník Siuxů.Samozřejmě, je to věc pohledu na rybolov.

    ………?????

    #14836
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    Pokud se jede před hlavní sezonou, na jih a do fjordu, dá se sehnat ubytování na týden včetně 2 lodí 15 ft/15HP za cenu kolem 3.600 Kč/osoba a to i přes cestovku. Je to sice třeba 300 m od moře, bez DVD, myčky a dalších “vymožeností”. Když k tomu přičtu dopravu cca 4.000 Kč na osobu, dá se dostat na cenu pod 8.000 Kč!!!

    Ale je to samosebou pouze o vláčení “podél břehů” fjordu, nebo o pilkrování. Nějaké extra super bezvadné místa tam moc najdete.

    Co se týká středního Norska, i tam se dá dostat při 8 lidech na cenu 3.800 Kč za osobu (včetně dvou lodí) + cca 4.200 Kč doprava a je člověk dokonce na 8.000 Kč. A to jsem ani moc nehledal. Ale platí to stejné co u jižního Norska, tedy lokality na vláčení jen podél stěn fjordu.

    #14851
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    Už jsem o tom psal,v tom případě se jedná o výlet vstřícných a přejících nejlepších kamarádů,protože na takových lodích se musejí střídat v turnusech.Milovníci zájezdů s CK Korlin by mohli říct,jak to vypadá.Já jsem jednou na takové lodi jezdil (15FT)ve dvou,do vln to moc není, už bych to nechtěl.Ve Švédsku na jezerech velikosti Orlíku to ve třech šlo.Myslím si,že šetřit na lodích je nanic,to spíš na jídle a pití!:-D:-|

    #14852
    Anonymní uživatel
    Neaktivní
    (140 odpovědí)

    To ZM: Absolutně souhlasím!

    Pozdrav, Kormoran

    😉

    #14853
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    ZM a Kormoran

    Obe lokality jsou hluboko uvnitr fjordu. Takze jsi tam jako na Orliku.

    Na 15 Ft lodich mam odjezdenej jeden turnus ve 3 lidech na otevrenem mori. Vim co to je, nebojte se. A to jsme meli 5 HP motor. Nerikam, ze je to pohodlne, ze je to super. A taky bych to nikdy uz nechtel.

    Ja jen neco hledal pro sebe a nahodou jsem nasel to co tazatele zajimalo. Tedy lokalitu pro 8 lidi do 80.000 Kč sakumprdum 😉

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 31. až 45. (celkem z 47)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Poraďte s dostupným ubytováním ve středním Norsku

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(14)
(110)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...