Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Polystyrenové krabice

  • Toto téma obsahuje celkem 31 odpovědí. Do diskuze (19 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Raca a poslední změna proběhla před 12 roky a 11 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 32)
  • Autor
    Příspěvky
  • #3475
    Vlastimil Jakoubek
    Člen
    (54 odpovědí)

    Ahoj, chtěl bych se zeptat jestli máte někdo nějaké zkušenosti s vlastní výrobou polystyrenových krabic nebo kde by se dali nějaké koupit. Děkuji

    #9333
    petr
    Účastník
    (162 odpovědí)

    Máš je v bazaru, také jsem si jich nechal několik poslat.

    #9335
    honzak
    Účastník
    (2580 odpovědí)

    Já krabice kupuji v Makru. Jsou modré velikostně akorát na cca 15kg filet. Cena 250,-Kč kus.

    Naše parta jezdí na sever Loppa cca 3500 km a ryby jsme vždy dovezly úplně zmrzlé na kost. Tak zatím ahoj Jenda

    #9338
    Vlastimil Jakoubek
    Člen
    (54 odpovědí)

    A když jedu na Soroyu, má nějaký vliv pokud stěna bedny bude mít 3 nebo 5 cm???

    #9344
    Michal Bajušev
    Člen
    (26 odpovědí)

    Samozřejmě,že ano!Jde přece hlavně o tloušťku izolační stěny.A tři,nebo pět centrimetrů izolace-to je sakra rozdíl.

    #9348
    Ludek Višinský
    Člen
    (16 odpovědí)

    Doporučuji nechat si sletovat kovové krabice tak aby se dvě vešly do polystyrenové bedny. Musí být s víkem aby se bedna mrazem “nenafoukla”. Je možné bednu naplnit najednou nebo postupně , omotat lepící páskou a při odjezdu pouze vložit do polystyrenu. Velice to usnadňuje mražení a skladnost va většinou malých mrazácích. Doma pouze vyloupeme balíčky a přendáme do mrazáku. Pokud nestihneme box zcela promrazit , nic se neděje protože ze všech stran je zmrzlá vrstva a ta udrží zbytek v chladu. Obsah promrzne úplně cca za dva dny (podle toho kolik se toho mrazí najednou). Bedna je naplněná úplně natěsno takže vezeme kostku ledu a ta za dva dny ani nepovolí. Foto přikládám.

    #9349
    deda
    Účastník
    (263 odpovědí)

    To Vlastik 82,

    nic nekupuj! Dostaneš je v Makru(už jsem to psal v jiné diskuzi)   zadarmo.Jedna má objem 46 litrů.Je nutno je vypláchnout vlažnou vodou a nechat vyvětrat.Za 14 dní nepoznáš,že v nich byly ryby.V Makru je dávají přímo prodavači v úseku mražených a chlazených ryb.Normálně je likvidují tak,že je rozdrtí a slisují. 

    #9350
    Ursus
    Účastník
    (47 odpovědí)

    Jak už jsem psal. V Makru Vám je nemusí dát. Tedy u nás je nedávají – protože je prodávají. Ale sehnal jsem je u nás v závodní jídelně, když dělaj ryby. Dodavatel v tom vozí zboží.

    #9366
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    Podobne krabice se daji sehnat i v akvaristice, nebo v prodejnach kde se ryby prodavaji. Chce se to jen zeptat po okoli.

    #9409
    fridass
    Účastník
    (111 odpovědí)

    Makro v  Brně prodává pol.krabice za 130-180 kč dle poptávky. Menší krabice jsou v Hornbachu od dodávky akvarijních ryb.

    #9419
    MICHAL BROM
    Člen
    (22 odpovědí)

    ahoj chlapi kamarát je přimo vírábí má formy na tři druhy jsou super já na ně nechal udělat pouzdra z materiálu na rybářské batohy ze vnitř pogumované a zip na otevření výka je to pecka mám je čtyři roky a super nic nepropustí a typadají jako bagáž trak přes rameno a dvě uši po stranách. cena okolo 150,00kč za novou samozřejme bez futrálu

    #9420
    Jan Prosuch
    Účastník
    (26 odpovědí)

    je možné dať sem foto toho obalu?

    #9426
    MICHAL BROM
    Člen
    (22 odpovědí)

    To-japro ,otevři si http://www.wespa.cz jsou to stranky toho meho kamaráda.to moje nafotím a vložím.

    #9432
    Jan Prosuch
    Účastník
    (26 odpovědí)

    To-Miky, ďakujem.

    #9445
    Miloš Doubrava
    Člen
    (6 odpovědí)

    Souhlasím se vším co zde bylo napsáno.Já to ale po zkušenostech s cca 10 cestami do Norska a s  místem v autě to dělám jinak. Jde o to , že každý kousek místa v kufru auta je cenný.Najít bedny, které by sem perfektně pasovaly je problém.Bedny si lepím sám dle rozměrů kufru auta z pětky  fasádního polystyrénu, který koupíš kdekoliv , např. v OBI apod.Mimo to , že polystyrén jde slepit lepidlem na polystyrén , tak perfektně drží i montážní pěnou. Tu má doma každý kutil a koupíš ji všude.I nejmenší balení ti bohatě stačí na slepení bedny.Po zalepení to ještě zafixuji tak , že palcem tam zastrčím hřebíky o délce cca 10 cm. Drží to tak, že přerveš polystarén , než by prasklo slepené místo.Do bendy mám připraveny menší kovové krabice , do kterých ukládám v Norsku do mrazáku filety po cca třech kusech v polyetylénových sáčcích.Ty před odjezdem vyndám a přesně mi padnou do bedny. Doma je vyndám a dám je do mrazáku . Kovové bedýnky mám udělané tak , že mi kopírují i rozměr mojeho mrazáku doma. Je to ze začátku práce , ale pak je to pohoda.Na dobu než vyměníš auto máš vystaráno. Miloš

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 32)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Polystyrenové krabice

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(13)
(110)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...