Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Počet lidí na lodi

  • Toto téma obsahuje celkem 94 odpovědí. Do diskuze (38 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel venda a poslední změna proběhla před 10 roky.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 76. až 90. (celkem z 95)
  • Autor
    Příspěvky
  • #79470
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    Jezdím na Hitru. Také jsem myslel, že Korlin nefunguje.

    #79471
    Franta
    Účastník
    (358 odpovědí)

    kim napsal: Jezdím na Hitru. Také jsem myslel, že Korlin nefunguje.

    Fakt funguje a v pohodě. Vstal z popela poté co to převzal CK Idealtour po nějakém pofiderním týpkovi(mám z vyprávění borců, co tak jezdí mnoho let).

    #79480
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    upir napsal:

    to ZM ,nepochopil jsi o čem píšu a tvůj poslední příspěvek snad ani nebudu komentovat,jak je hloupoučký.Od inteligentního člověka bych čekal něco více,než takovou snůšku plků.

    Nevšiml jsem si,že bych psal o natřískané lodi,ale to ti nějak uniklo,hlavně,že si hraješ na chytráka.Všichni,kteří jezdí na lodi v jiném počtu,než je tvá představa,jsou hlupáci a vlastně ani neví,jaké to je si Norska užít o rybolovu nemluvě.Závěrem ti děkuji za tvé moudré rady,opravdu jsi objevil pupek světa……

    Milý Upíre,nikde jsem nepsal,že by to na jedné lodi ve více lidech nešlo,takže jsem z toho nedělal tvůj pupek světa.Kdo o rybolovu v Norsku něco ví,tak mně dal za pravdu.Ty to prosazuješ jako standart,což není.Pomohu ti příkladem – Trabant-Mercedes,jasné? Obě auta jezdí a s pěti kamarády si v nich užijeme spoustu legrace..Proč to nenapíšeš jinak,nemáme tolik peněz,tak jezdíme na jedné lodi. Na tom nic není.Ale ty na to jdeš filozoficky,viď ?

    Milý Upíre,dělal jsem si z tvých příspěvků legraci,tušil jsem,jak je tvým zvykem,že směšně vybehneš.Proč ne,nic se tady neděje,trocha oživení.Tímto to pro mě skončilo,na tvé příspěvky už nebudu reagovat,nic nepřináší,oživení to pro mě už není.

    #79482
    ajca
    Účastník
    (72 odpovědí)

    Milí ZM je velmi dobře,že už nebudeš na na příspěvky Upíra reagovat,protože si nepochopil o čem píše.Někdo jezdí ve čtyřech,někdo ve třech hlavní je spokojenost a plést do toho prachy je blbost.

    #79483
    Pafka
    Účastník
    (3886 odpovědí)

    Myslím, že 2-3 lidi na Kvaerno je ideální počet. Nejsem zastáncem toho, aby na moře jezdil člověk sám – může se stát cokoli a pak může být fatální problém. Je to obdobné jako při potápění – u singlu je sice výhoda, že se nemusíš nikomu podřizovat, ale …. opět se může stát cokoli a pak je obrovská výhoda, když máš někoho vedle sebe. Pokud se jedná o lidi, kteří se spolu znají a dokážou si vyhovět, 2-3 lidi na Kvaernu není vůbec žádný problém (zpravidla to funguje i tak, že 2 chytají a třetí odpočívá a kochá se 🙂

    Pokud by se však dávala do kupy posádka, kdy se lidi předtím neznali, může nastat problém, jako ve všem. I tak se to dá ale vyřešit dohodou, že každý den bude “kapitán” lodi jeden z nich a ostatní ho budou respektovat. Tak se dá předejít případným problémům. A kdyby ani tohle nezafungovalo, musí se to pak operativně řešit a to pokud možno radikálně, protože nemá cenu si zkazit celý pobyt, na který se všichni rok dopředu těšíme 🙂

    Takže zkušenost je, pokusit se vždy dát dohromady alespoň osádku do jedné lodi, tím se dá mnoha problémům předejít.

    #79491
    Michal
    Účastník
    (246 odpovědí)

    ZM-poslední reakce na tvoji další perlu,nevím proč jsem pro tebe milý,neznáme se a tak je tato důvěrnost předčasná,pokud jsi na chlapce,tak tě zklamu já ne,ale to neznamená,že si spolu někdy nemůžeme dát pivo…… :-D:-D:-D

    #79501
    Pafka
    Účastník
    (3886 odpovědí)

    Chlapi neblázněte – sezóna už za chvíli začne, tak se přece nebudeme zbytečně nervovat a napadat 🙂 🙂 🙂

    #79511
    JAKABO
    Účastník
    (2998 odpovědí)

    Honza Dufek- Ako si písal na prvej strane,že rád jezdíš ve dvou,tak by si mohol prijať aj nejakého kapitána,aby si mohol chytať ryby a tiež by ti do toho nekecal.

    #79529
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    Jakabo to nemá chybu. Ještě poznámka k posádce. Mám velmi dobrého kamaráda. Chodíme spolu na myslivost a pod. Zažijeme kupu legrace. Ale v Norsku jsme každý na jiné lodi a to proto, že máme rozdílný přístup ke způsobu lovu a pod. Navzájem si to říkáme a smějeme se tomu. Nechci být s Tebou na lodi. Na základně je však OK. Tento stav trvá asi 10 let. Něco spolu mimo jiné vypijeme. Jeden rok jsem mu obeznal srnce a ulovil ho. Prostě člověk do nepohody, ale Norsko je výjimka.

    #79530
    Milan Pokorný
    Člen
    (206 odpovědí)

    To JAKABO:

    Fotky zvířat jsou vždy milé a tyto jsou navíc trefně povedené k tématu. Kamarád s kámoškou mají taky jezevčíka, fenku, která snad v minulém životě byla rybář. Má obdivuhodné reakce na záběry ryb a plavačku, tu má nejraději. Krásně se loučí a vyprovází puštěný úlovek. Někteří rybáři by si mohli vzít příklad.

    Foto mně potěšilo a pobavilo,dík za odlehčení diskuse. 😉

    #79531
    Salmon
    Účastník
    (603 odpovědí)

    To Jakabo: SUPER!!! Pobavilo a máš můj dík;-)

    Jinak ještě k tématu bych dodal, že:

    Více lidí na lodi = více zábavy a pohody s přáteli

    Méně lidí v lodi = více pohody při chytání

    :-):-):-)

    #79532
    petras
    Účastník
    (272 odpovědí)

    mthead napsal:

    Dotaz na petrase. Vím, že jezdíte do Korlinu sám a jste sám i na lodi. Podle výše uvedených teorií o optimálním počtu lidí na lodi by to měla být nirvána jako že být sám. Nikdo nekecá, kam se pojede, bez problémů s nahazováním, bez problémů se zamotáváním pletenky při pilkrování atd. By mě zajímalo, jestli jste byl někdy nasraný sám na sebe?

    Čtu tady všechno každý den,prakticky se skoro na nic jiného nedívám.Pro většinu je tady Korlin skoro hanlivé slovo,proto už o něm skoro nepíšu.

    Pro hodně rybářů,kteří jezdí jednou ročně je důležité,aby ryby byly a braly.Většinou jezdím s cizí posádkou a pokud se daří,tak se vše bere v pohodě,nic není problém.Běda,pokud ryby neberou,pak se dokážou pohádat i vlastní bratři,jak jsem několikrát zažil.Každý chce zkoušet něco jiného,jezdit jinam,protože tam jsme včera byli a nic tam nebylo,však to znáte jistě všichni.Psal jsem o Korlinu rok 2011 a 2012,bylo to moje nejlepší Norsko.Jezdil jsem sám,ryby byly a braly,jelikož jsem měl malou loď a motor 5 koní,tak ani spotřeba nebyla velká.Nevýhoda je,že je člověk na všechno sám.Ke Korlinu jsem jezdil vždy na poslední chvíli,volného místa bylo dost,byla i nějaká sleva,ale poslední roky se to změnilo,bohužel už nejezdí sami ale s cestovkou z Brna a těch míst v autobuse není tolik.Chatky jsou lépe vybaveny,dokupují se nové lodě a silnější motory,doprava k molu a z mola je na prozvonění telefonem.Pro mně je důležitá znalost místa.Při přejíždění vykuchám úlovek,vyměním vodu,vše je v pohodě.A proto dnes za krásných 80. Na….ý jsem byl,když jsem přijel se sonarem,který jsem předtím půjčil známému a zjistil jsem,že nefunguje,shodou okolností to bylo v roce,kdy mi druhý den odešel nový multík,přestalo počítat počítadlo a zlomil jsem nový vlačák.Loni jsem byl s bráchou,který byl v Norsku poprvé,tak mi do ničeho nekecal,srpen-září,voda 15 stupňů,ryby byly na dovolené za Aure,byl problém něco chytit.

    #79603
    Jan králík
    Člen
    (49 odpovědí)

    To Petras: také tu každý den prbírám tuto diskusi. Nejsem v Norsku žádným nováčkem,jlikož po dobu 18 let někdy i 2x do roka se to jaksi stalo srdeční záležitostí a také semozřejmostí.Počet lidí v lodi pro nás neni až tak podstatná věc,jezdíme ve 4 protože se věnujeme vesměs vláčení,pilkry používáme jen lehké řady.Neni to o penězích,je to jen o lidech!Vždy se domluvíme, už dnes každý zná své ukoly.

    #79668
    Michal
    Účastník
    (246 odpovědí)

    to najkralik:přesně tak : “Neni to o penězích,je to jen o lidech!” a vzájemné domluvě, ale najdou se tací,co to nechápou……:-D

    #79671
    dukey
    Účastník
    (116 odpovědí)

    To Petras

    Takže se potkáme v autobusu:-)

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 76. až 90. (celkem z 95)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Počet lidí na lodi

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(13)
(110)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...