Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Počet lidí na lodi

  • Toto téma obsahuje celkem 94 odpovědí. Do diskuze (38 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel venda a poslední změna proběhla před 10 roky a 1 měsícem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 46. až 60. (celkem z 95)
  • Autor
    Příspěvky
  • #79254
    Milan Sojka
    Účastník
    (28 odpovědí)

    Nejvíc záleží na lidech v lodi. Já jel několikrát s CK sám a do lodi mi někoho dali a hodně záleží, co je to za člověka. Loni jsem chytnul kluka, který nikdy nechytal, byl to takový Otík z Vesničko má středisková, když se jelo kolem skály, tak řekl “skála”, když se loď zahoupala, prohlásil: “Nehoupat, říkal Lenin” a jinak mlčel a kochal se okolím a já jsem si chytal jak jsem chtěl a kde jsem chtěl. A pak jednoho dne dostal smrtelnou mužskou nemoc na sedm (rýmička) a já vyrazil sám. V prudkém dešti, ale mírném větru jsem se motal raději ve fjordech kolem kempu, ale nebudu to protahovat….. tolik ryb a takové velikosti jako ten den jsem ještě nikdy nepřivezl, nevešlo se do bedny, musel jsem házet na podlahu!

    #79255
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    kliknis napsal:

    Dobře, budu o tom přemýšlet

    Nic neměnit,fotka je pěkná a hodí se k debatě!

    #79256
    Miroslav Laurin
    Člen
    (28 odpovědí)

    to Došky: Díky za opravu typu lodi (plíživý kmetský věk

    a s tím všudypřítomnou sklerózu ničím nezastavíš), máš

    pravdu, v Kvenvaeru to byly kaasbolly. To jen ty mozkové

    buňky, co si to pamatovaly, právě včera vymřely. Mirek se

    omlouvá.

    #79257
    Jiran
    Účastník
    (1990 odpovědí)

    M.Laurin napsal:

    to Došky: Díky za opravu typu lodi (plíživý kmetský věk

    a s tím všudypřítomnou sklerózu ničím nezastavíš), máš

    pravdu, v Kvenvaeru to byly kaasbolly. To jen ty mozkové

    buňky, co si to pamatovaly, právě včera vymřely. Mirek se

    omlouvá.

    Míro, ty se nemáš za co omlouvat, my ve tvém věku neudržíme ani prd, natož abychom si pamatovali nějaký typ lodě:-D:-D:-D

    #79258
    dosky
    Účastník
    (2655 odpovědí)

    M.Laurin napsal:

    to Došky: Díky za opravu typu lodi (plíživý kmetský věk

    a s tím všudypřítomnou sklerózu ničím nezastavíš), máš

    pravdu, v Kvenvaeru to byly kaasbolly. To jen ty mozkové

    buňky, co si to pamatovaly, právě včera vymřely. Mirek se

    omlouvá.

    Mirku, nic se neděje. To byla jenom malá technická. :-P:-P

    #79259
    Salmon
    Účastník
    (603 odpovědí)

    Já měl to štěstí a dvakrát byl v lodi ve dvou a jednou 2 + 8letý syn, takže paráda. Zažil jsem ale i čtyři v lodi a i když to byli dobří lidé, tak jsme se občas nevyhnuli zamotání 🙁

    Nebo třeba na mělčinách, když jsme chtěli v klidu prochytat mělká místa, tak jsme se všichni tlačili na jednu stranu a to pak zvláště na menší lodi bývá docela problém.

    Stejně tak i s výběrem místa bývá problém. Jak už tu někdo výše psal, ne vždy se podaří domluvit místo, způsob chytání, délka pobytu na vodě a spousta dalších věcí, aby to vyhovovalo všem a nebyly rozepře.

    Do Norska jedeme za pohodou a tak dle mého názoru je 3 max!!!

    Právě se Sojcikem (výše) jsme byli jednou na Hitře ve dvou a i on dodnes vzpomíná na pohodové chytání;-)

    PS: nejsem ten s rýmečkou, to bylo dříve :-D:-D:-D

    #79304
    stipko
    Účastník
    (980 odpovědí)

    V koľkých ľuďoch sa dá chytať na jednej lodi, záleží na dohode a ako sa tí ľudia poznajú. Potom sa aj zamotávanie udíc stane spestrením.

    Určite má viac posádok medzi sebou človeka, ktorý šnúry iných doslova priťahuje. To môže byť sám na svojej lodi, stejne vás vytiahne.

    Ale v dobrej patrii sa to dá riešiť. Ak viem, že ho tam mám, tak sa urobia opatrenia, napríklad, že zamotávač sedí v strede. Pravdepodobnosť, že vytiahne všetky udice je malá (ale stane sa):-D

    Tak isto, takýto človek prvý púšťa pilker a je ideálne, keď ho posledný vytiahne.

    A keď sa mu podarí vytiahnuť udice, tak máme “trochu” času zahnať smäd.

    Všetko ide vyriešiť, hlane, že sme v Norsku a na vode 😛

    #79305
    dub
    Účastník
    (785 odpovědí)

    Hlavný zamotávač by mal chytať na plávanú …;-) Má potom čas na podávanie občerstvenia a rozmotávanie šnúr pomocným zamotávačom…

    #79308
    Step
    Účastník
    (1080 odpovědí)

    My se snažíme jezdit ve třech. Na začátku je dohoda na rovné dělení práce a rovné dělení úlovků. Když pilkrujeme a vjedeme do hejna, dva chytají, třetí sundává ryby z háčků, případně popojíždí apod. Při přívlači se to tolik nemotá, takže to celkem jde. Jezdíme v šesti, máme vždy dvě lodě. Tři by byly dobrý, ale to je zase o minimálně 10000,- kaček vyšší náklad na pobyt a myslím zbytečný.

    #79310
    mima
    Účastník
    (312 odpovědí)

    Zatiaľ sme boli na lodi len dvaja, tento rok prvý krát traja.Uvidíme…Myslím, že na lodi musí byť jeden, čo má hlavné slovo a ostatní sa podriadia.

    #79331
    stipko
    Účastník
    (980 odpovědí)

    mima napsal:

    Zatiaľ sme boli na lodi len dvaja, tento rok prvý krát traja.Uvidíme…Myslím, že na lodi musí byť jeden, čo má hlavné slovo a ostatní sa podriadia.

    jj

    mima má pravdu.

    Úloha kapitána sa už rozoberala a toto patrí medzi základné pravidlá.

    to dub.

    máme aj pomocných zamotávačov. 🙂

    Hlavný zamotávači by museli nechať pruty doma a možno aj tak by sa niekde chytili. Už sme skúšali, že keď sa chytá v hĺbke cca. 70 – 90m, tak zamotávač je v 20m.

    Kontrolná otázka: Asi ako to dopadlo? 🙂

    Kto vie, ten vie.

    Ale bez tých chlapov si Nórsko neviem predstaviť. šnúry sa rozmotajú, ryby nachytajú, tak v čom je chyba.

    #79373
    Milan Sojka
    Účastník
    (28 odpovědí)

    Salmon: jojo, to byly časy! Chtěli jsme mníky, jelo se na mníky, chtěli jsem polaky, jelo se na polaky. A cestou zastávka u tyče pro tresku 😀

    #79382
    Salmon
    Účastník
    (603 odpovědí)

    Pro větší pohodu a klid na lodi platí nejen podobné záliby ve způsobu lovu všech lovců, ale také alespoň trochu podobná výbava;-)

    #79401
    Milan Sojka
    Účastník
    (28 odpovědí)

    To se stalo letos na Hitře. Dva Slováci,co s námi byli na chatě, jezdili chytat na vláčku hned napravo od kempu do zátoky. 2 dny se jim tam docela dařilo, třetí den tam ale ryby nebyly. Tak jeli jinam a našli hejno doršáků v hloubce cca 100m. Oba hodili pilkry a hned měli záběry. A zatímco ten mladší měl elektriku a tahal pohodlně jednoho za druhým, ten starší musel točit kličkou. Po zdolání první ryby řval, že mu je přes 70 let a že už je na to starý a že se na takovou rybařinu může vysrat. Tak jeli zpět do kempu, nasraní oba….. tudíž i 2 lidi v lodi může být moc 😉

    #79404
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    Sojciku- tak tomu naprosto věřím. Já se s dalšími na lodi zpravidla domluvím na tom, že např. 3 hod. budeme na jednom místě vláčet a pak se pohneme např. na pilkrování. To vybavení hraje určitě značnou roli. S elektrikou snadno, když se blíží zlom vytáhnu nástrahu z vody. Bez elektriky to druhý nestihá a zpravidla pak visí. Takže nasranost je zpravidla oboustranná. Poslední roky stavím posádku tak, abychom měli stejný způsob lovu a i nádobíčko. To ostatně Salmon potvrzuje. Oba jste poukázali na důležitou okolnost.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 46. až 60. (celkem z 95)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Počet lidí na lodi

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(16)
(117)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...