Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 25 odpovědí. Do diskuze (18 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Tourag a poslední změna proběhla před 8 roky.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 26)
  • Autor
    Příspěvky
  • #21768
    Drahoslav Chocholouš
    Účastník
    (258 odpovědí)

    To Gabaez

    Minulý týden v ALtě v obchodním domě mi zase na oplátku nevzali mastercard a kolegovi Visu bez problému. A jinej automat u benzinové pumpy tuším ve švédsku mu ji zežral a nevrátil. takže těžko říct.

    #4052
    gabaez
    Člen
    (10 odpovědí)

    Při poslední návštěvě Skandinávie se mi dvakrát stalo, že mi odmítli přijmout platební kartu (jednou benzinka ve Švédsku a jednou na ostrově Seiland v Norsku). Ale s tou samou kartou jsem provedl asi dvanáct jiných plateb….

    Že se jedná o velmi nepříjemnou situaci, zejména na ostrově, kde žádnou banku ani bankomat nenajdete je zřejmé. Navíc když se to stane v den odjezdu, je problém na hranici řešitelnosti…..

    Vždy to vyřešila kreditka kolegy, která odmítnute nebyla. V bance mi pak řekli, že důvod neznají.

    Přemýšleli jsme o tom, že důvodem mohlo být to, že kolega měl kreditní a já debetní kartu. Oba jsme měli kartu VISA.

    Můžete někdo potvrdit naši doměnku, či nabídnout jiný důvod?

    #22965
    David
    Účastník
    (177 odpovědí)

    Letos na cestě zpátky z Bakkanu mi v Dombasu nevzala čerpací stanice kartu Visa, myslím, že to byl STATOIL? a na dalším STATOIL čerpací stanice absolutně bez problémů. Z těchto důvodů vozím všechny karty…

    #22976
    Karavela
    Účastník
    (59 odpovědí)

    Já domněnku potvrzuju:- ) S kreditkou VISA platim v Norsku, Dánsku i ve Švédsku bez problémů, debetní kartu VISA už mi kolikrát odmítli, ve větších supermarketech a krámech s oblečením tedy nikdy, ale na benzínkách běžně

    #22977
    Karavela
    Účastník
    (59 odpovědí)

    Já myslím, že záleží na daným obchodníkovi, jak má nastavený vztahy s provozovatelem platebního systému – nakonec i u nás člověk narazí na krámy, kde kartu neberou, případně neberou s nadšením

    Já tyhle rizika většinou rozkládám – tzn. vozim karet víc + hotovost

    #22978
    Karavela
    Účastník
    (59 odpovědí)

    Fuj, teď ale čtu o sežraný kartě ve Švédsku:-( ty jejich benzínky jsou děsný, v noci většinou jen na automat na kreditku, hotovost nebere, potvrzení o platbě nevydává

    #22983
    Step
    Účastník
    (1080 odpovědí)

    Já letos projel na Bakkan a zpět s kartou Maestro, až na konci cesty v Brekstadu mi ji u benzinky odmítl automat vzít. Snažím se po cestě tankovat u benzínek s obsluhou. Ve větších městech jsou. Také mne děsí sežraná karta někde v Kotěhůlkách ve dvě ráno.

    #22987
    sroubek282
    Účastník
    (6210 odpovědí)

    Já mám MAXKARTU,na Bakkanu sem s ní neměl odvahu zaplatit,protože spoustu lidí mi říkalo,že tato karta nefunguje,tak sem zaplatil v obchodě hotově.Kamarád zamnou má tu samou,vytáhl ji,pokladnice cosi přepla a šup šup a bylo zaplaceno….takže je asi někde berou a nekde ne,záleží na tom,jak člověk natrefí..

    #23028
    stipko
    Účastník
    (980 odpovědí)

    Ako je to s platením v campoch?

    Dá sa platiť kartou?

    #23042
    kaqpa
    Účastník
    (320 odpovědí)

    Celou cestu(Německo,Švédsko,Norsko na benzinkách) mi kartu vzali, přijedu do campu a chci zaplatit ubytování a ejhle, kartu to nevzalo. Opravdu nevím čím to je. Prostě je lepší mít i jiné karty po ruce.

    #23043
    Vojtko
    Účastník
    (325 odpovědí)

    Ja mám pocit, že Nóri nechcú platby kartou, pretože z úhrady je im niečo ztiahnuté. V roku 2009 som v Terrak-u na čerpačke chcel platiť kartou. Pumpár povedal, že môžem, ale pri realizácii platby mi jeho “mlynček” každú kartu odmietol (asi “vhodne” nastavený, alebo veľmi moderný), tak som mu povedal, že moje karty sú akceptované v štátoch celej Európy, dokonca aj v Číne, len v Albánsku a Nórsku nie. Toto ho evidentne “dojalo” a hovoril niečo v tom zmysle, že asi má starší systém. Oni majú asi systém z čias, keď platobné karty vo svete ešte neboli!?!?! 😉

    #23073
    prochor52
    Účastník
    (120 odpovědí)

    Moje zkušenost za x let v Norsku je opačná, než si myslí Vojtko. Norové jsou zvyklí platit kartou prakticky všechno, i kafe a lívanec na 20 minutovém trajektu, bez problémů s ní platím i v malých krámcích v zapadlých končinách. Holt se někdy stane, že někdy někde to kartu neveme a jinou jo, zkrátka to chce mít (aspoň v partě) víc typů karet – záleží opravdu na smlouvě “obchodník-banka” (mojí master card “nežere” např. ani Stena Line, ale Visu od jiné banky ano) . Benzínky stvrzenku vydávají, akorát člověk musí zvládnout ten norský návod, jak to udělat, u každé pumpy je to trochu jinak. Někdy jim holt dojde v tiskárně papír a pak z toho zkrátka potvrzení nevydoluješ … obsluha těch menších automatických pump u toho není denně. Jediné, co vím bezpečně, Biltema (obdoba krámů typu Hornbach)žádné karty nebere, jen jejich norské. V ostatních krámech nikdy žádný problém, u pumpy když to nejde jedním typem, s druhým vždy pochodím.

    #169579
    scarabo
    Účastník
    (39 odpovědí)

    Dobrý večer, rád bych oživil tohle téma. Zpozorovali jste někdo v poslední rozdíl ve funkčnosti Visy a MasterCard? Hodlám měnit banku. Rád bych tedy věděl, pro který typ platební karty se rozhodnout. S bankou poradit nepotřebuji 🙂 Jedná se mi jen o to, jestli Visu či MasterCard. Zajímají mě poznatky z celé cesty, tj. Německo, Dánsko, Švédsko a Norsko.

    Díky 😉

    #169711
    Duke
    Správce
    (1390 odpovědí)

    Dobrý večer, za sebe můžu říct že jednoznačně VISA, ale jen tu plnohodnotnou. Určitě NE žádnou “ořezanou” verzi. Prakticky sem s Visou neměl problém nikde. Možná se už i MASTERCARD polepšil, ale pokud vím, tak s ním taky nebyl problém pokud měl člověk plnohodnotnou verzi.

    Typy VISA platebních karet

    Typy MASTERCARD platebních karet

    #170225
    scarabo
    Účastník
    (39 odpovědí)

    Díky za tip, taky se spíš osobně příkláním k Vise. Za ty odkazy díky, nenapadlo by mně řešit jaký konkrétní model to může být. 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 26)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(15)
(115)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...