Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Pilkrovací prut s otáčivými válečky (trollys) místo oček

  • Toto téma obsahuje celkem 33 odpovědí. Do diskuze (14 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel ZAPA a poslední změna proběhla před 8 roky a 1 měsícem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 34)
  • Autor
    Příspěvky
  • #13174
    007krivanek
    Účastník
    (917 odpovědí)

    Válečky se používají na silon a lanka. Do norska budeš mít pletenou šňůru, která je tenčí. Občas by se ti mohlo stát , že ti zaskočí mezi váleček a úchyt. Můžeš tím přijít o šňůru a třeba i trofejní rybu.

    Dívej se na pilkrovací pruty 2,10 – 2,40 se zátěží 300-1000 gr. Nejlépe s nerezovými očky. Třeba tento. http://www.topfishing.eu/wft-reiner-korn-stand-up/wft-reiner-korn-stand-up-2m-50lbs-300-1200g.html

    Mám jej 4 roky a nedám na něj dopustit.

    #3668
    Qwuiddo
    Účastník
    (89 odpovědí)

    Zdravím, jsem ve sféře, která se pohybuje kolem rybolovu v Norsku naprosto nový. Jsem tedy úplně na začátku, jediné co vím, že v půlce září odjíždím na ryby a vybavení, které mám na české vody mi stačit nebude. Vybírám si tedy zatím po internetu, než si to zajedu někam ošahat. Snažím se číst poznatky ostatních na různých forech atd …

    Nikde jsem nenašel jaké jsou výhody a nevýhody pilkrovacích prutů zmíněných v nadpisu vlákna. Muze mi to nekdo objasnit?

    Díky.

    #13175
    Qwuiddo
    Účastník
    (89 odpovědí)

    Díky, mně se celkem líbí tenhle kvůli té přepravní délce, ale i kvůli jiným věcem :). http://www.topfishing.eu/penn/penn-overseas-boat-travel-21m-300-1000g.html

    Ale bojím se aby těch pět dílů nějak neomezovalo funkčnost prutu, co si o něm myslíte?

    #13181
    tojekonec
    Účastník
    (90 odpovědí)

    Qwuiddo napsal:

    Díky, mně se celkem líbí tenhle kvůli té přepravní délce, ale kvůli jiným věcem :). http://www.topfishing.eu/penn/penn-overseas-boat-travel-21m-300-1000g.html

    Ale bojím se aby těch pět dílů nějak neomezovalo funkčnost prutu, co si o něm myslíte?

    To Qwuiddo: Pokud nemusíš, tak tenhle prut nekupuj. Nejde o to, že by byl špatný, ale obecně platí, že čím víc dílů a spojů, tím víc problémů v budoucnu s používáním. Nejlepší jsou dvoudílné. Já osobně používám WFT Z-Line 2,1m 200-600g a jsem maximálně spokojený. Odpadá starost a péče o očka. Jinak určitě NE prut s rolničkama.

    #13190
    Qwuiddo
    Účastník
    (89 odpovědí)

    Díky za postřeh, docela mě to mrzí. Ten prut má naprosto dokonalou přepravní délku a navíc je od značky, která dělá kvalitní věci. Nemá ho tady někdo aby, mi mohl předat zkušenosti? Díky

    #13192
    mara45
    Účastník
    (2722 odpovědí)

    Ahoj,musím souhlasit,že prut na pilkr s rolničkou na konci je katastrofa.Když jsem jel před 15-ti lety poprve do Norska,tak jsem si ho také koupil a po návratu odložil.Tolikrát se mi dostala šňůra mimo rolničku,že jsem byl zcela nešťastný a hlavně jsem si poškodil šňůru.Tak pokud mohu radit,s rolničkou nebrat.

    Mára

    #13193
    Qwuiddo
    Účastník
    (89 odpovědí)

    Dobře, prut s válečky nebo rolničkami jsem teda zavrhnul na Vaše doporučení. Za to moc děkuji. Nyní bych se rád přesunul k tomuto pilkrovacímu prutu od Pennu.

    http://www.topfishing.eu/penn/penn-overseas-boat-travel-21m-300-1000g.html

    Myslite si, že je opravdu tak spatny diky tomu, že je vlastne 5 dilny?

    edit: spatna fotka smazana a nahrana nova pod tento prispevek

    #13194
    Qwuiddo
    Účastník
    (89 odpovědí)

    Tady je snad lepší fotka, ale můžete si ji prohlídnout na odkazu z topfishing. Díky

    #13195
    Sim
    Správce
    (11208 odpovědí)

    To Qwuiddo: Ty hledáš skladný malý prut do letadla?

    #13196
    Sim
    Správce
    (11208 odpovědí)

    Pokud vybíráš mezi řadou overseas, tak doporučuji tento:

    Penn Overseas Boat 2,1m 300-1000g

    #13197
    Qwuiddo
    Účastník
    (89 odpovědí)

    Ne jede se dodávkou, ale prostě se mi líbí, jak to je snadno přenosné a tím pádem líp chránitelné. Už se mi stalo, že se mi dlouhá dělička při převozu zlomila a opravdu to byl kvalitní prut. Je tedy fakt, že nebyla v tubusu ale v klasické tašce.

    Samozřejmě pokud by měla být přenosná pohodlnost na úkor funkčnosti prutu, koupím raději dvoudílný. Jen mě zajímají názory.

    #13198
    Sim
    Správce
    (11208 odpovědí)

    Dvoudíl má určitě lepší akci než pětidíl. U dvoudílu máš přepravní tubus v ceně, takže transportem ho určitě nepoškodíš.

    #13199
    Qwuiddo
    Účastník
    (89 odpovědí)

    Dobře tedy, děkuji, dám na doporučení a ten pětidíl pouštím z hlavy. Jinak kdyby jsme se bavili o prutech kolem těch 2000 korun plus minus autobus samozrejme, tak ten overseas co jsi mi poslal si stojí dobře?

    #13200
    Josef Čtvrtnik
    Člen
    (274 odpovědí)

    Taky se přiklánim k leta osvědčenému pravidlu čim víc dílů víc problémů.Používám na doporučení Sima WFT Z-line 50lbs a je to pecka.Přepravní tubus jsem vyřešil v Obi novodurová trubka s koncovkama a víčkem cca 250kč a máš 100% jistotu že to převezeš v poho.Má rada připlať si za prut a kup pořádnej stejně to tak dopadne že si pak koupíš lepší.Vlastní zkušenost.

    #13202
    Sim
    Správce
    (11208 odpovědí)

    To:Qwuiddo Kolem 2000 je overseas asi nejlepší. Během pár dní dostanu na sklad Penn overses In-line s vnitřním vedení šňůry, něco jak má Komboj prut bez oček. Cena se má motat kolem 2800,-kč což bude pecka. Ostatní pruty s vnitřním vedení pletenky stojí cca 5000,-. Chvíly počkej, už je mám na cestě.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 34)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Pilkrovací prut s otáčivými válečky (trollys) místo oček

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(11)
(100)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...