Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Nove celni predpisy 1.1.2022

Aktuálně je na stránce zobrazeno 12 příspěvků - 1. až 12. (celkem z 12)
  • Autor
    Příspěvky
  • #337225
    janka
    Účastník
    (2442 odpovědí)

    Od noveho roku se upravuji celni predpisy na dovoz alkoholu.

    Puvodni zvyhodneni pro nekuraky uz nebude platit. Na strankach cla to jeste neni aktualizovano. Info ve clanku zde:

    https://e24.no/naeringsliv/i/Qy3X0q/alkoholkvoten-blir-mindre-for-ikke-roeykere

    Bezcelni limity budou tedy jako drive, pred 7 lety:

    1 l palenky + 1,5 l vina + 2 l piva

    nebo 3 l vina a 2 l piva

    nebo 5 l piva

    nebo 1 l palenky a 3,5 l piva

    tabakovy limit se nemeni .

    Strucne – my vinari a nekuraci muzeme bezcelne dovazet mene vina 🙁 🙁

     

     

     

    #337268
    honzak
    Účastník
    (2580 odpovědí)

    Ahoj Jani. Děkujeme za info. Ale co je k tomu vede??

    #337298
    janka
    Účastník
    (2442 odpovědí)

    Tak uz je to tu i oficialne:

    https://toll.no/no/om-tolletaten/nyheter/2021/endringer-i-alkohol–og-tobakkskvoten-fra-1.-januar-2022/

    Pri zkoumani “proc?” jsem zjistila, ze se Norsko zapojilo do velkeho programu snizovani pouzivani “omamnych” latek – at uz jsou to drogy, ruzne leky a alkohol.

    Do roku 2025 chteji dosahnout snizeni spotreby alkoholu o 10 %. Hmmm – tak nevim teda … my jim v tom urcite moc nepomuzeme, jen vydelaji na clu a nebo na pokutach za pasovani 🙂 🙂 🙂

     

    #337267
    honzak
    Účastník
    (2580 odpovědí)

    Od noveho roku se upravuji celni predpisy na dovoz alkoholu. Puvodni zvyhodneni pro nekuraky uz nebude platit. Na strankach cla to jeste neni aktualizovano. Info ve clanku zde: https://e24.no/naeringsliv/i/Qy3X0q/alkoholkvoten-blir-mindre-for-ikke-roeykere Bezcelni limity budou tedy jako drive, pred 7 lety: 1 l palenky + 1,5 l vina + 2 l piva nebo 3 l vina a 2 l piva nebo 5 l piva nebo 1 l palenky a 3,5 l piva tabakovy limit se nemeni . Strucne – my vinari a nekuraci muzeme bezcelne dovazet mene vina 🙁 🙁

    ahoj Jani. Děkujeme za info. Co je k tomu vede asi nikdo neodhadne??

    #337454
    janka
    Účastník
    (2442 odpovědí)

    jak pisu vyse, asi pokus o omezeni konzumace alkoholu a mozny vydelek na clu?

    ale obavam se, ze v pripade ceskych rybaru, placou na spatnem hrobe 🙂 🙂 🙂

    #337502
    Radislav Kryl
    Účastník
    (484 odpovědí)

    Od noveho roku se upravuji celni predpisy na dovoz alkoholu. Puvodni zvyhodneni pro nekuraky uz nebude platit. Na strankach cla to jeste neni aktualizovano. Info ve clanku zde: https://e24.no/naeringsliv/i/Qy3X0q/alkoholkvoten-blir-mindre-for-ikke-roeykere Bezcelni limity budou tedy jako drive, pred 7 lety: 1 l palenky + 1,5 l vina + 2 l piva nebo 3 l vina a 2 l piva nebo 5 l piva nebo 1 l palenky a 3,5 l piva tabakovy limit se nemeni . Strucne – my vinari a nekuraci muzeme bezcelne dovazet mene vina 🙁 🙁

    ahoj Jani. Děkujeme za info. Co je k tomu vede asi nikdo neodhadne??

    Ahoj Jani, asi to nic nezmění, ale proč se nestarají o své lidi a nás nechají být. Ty jejich limity jsou pro nás Moraváky tak max. na dva dny, po tom umíráme na žízeň. Smajlík smích.

     

    #337501
    Radislav Kryl
    Účastník
    (484 odpovědí)

    Od noveho roku se upravuji celni predpisy na dovoz alkoholu. Puvodni zvyhodneni pro nekuraky uz nebude platit. Na strankach cla to jeste neni aktualizovano. Info ve clanku zde: https://e24.no/naeringsliv/i/Qy3X0q/alkoholkvoten-blir-mindre-for-ikke-roeykere Bezcelni limity budou tedy jako drive, pred 7 lety: 1 l palenky + 1,5 l vina + 2 l piva nebo 3 l vina a 2 l piva nebo 5 l piva nebo 1 l palenky a 3,5 l piva tabakovy limit se nemeni . Strucne – my vinari a nekuraci muzeme bezcelne dovazet mene vina 🙁 🙁

    ahoj Jani. Děkujeme za info. Co je k tomu vede asi nikdo neodhadne??

    Ahoj Jani, asi to nic nezmění, ale proč se nestarají o své lidi a nás nechají být. Ty jejich limity jsou pro nás Moraváky tak max. na dva dny, po tom umíráme na žízeň. Smajlík smích.

     

    #337515
    janka
    Účastník
    (2442 odpovědí)

    No oni se staraji o sve lidi a my chudinky to odneseme taky 🙁 🙂  🙂 Nemysli na deti odkojene vinem, slivovici, pivem a rumem… 🙁   🙂 🙂 🙂

    Musis myslet na to, ze skoro kazdy Nor, ktery prekroci hranice, si privazi zpet (mimo jine) alkohol. A jako se jezdi z Cech do Polska nebo Nemecka na nakupy, oni jezdi do Svedska, kde je levneji. Takze je to mozna prvni maly krucek k dalsim omezenim, ktera mozna prijdou pozdeji. Holt musime proclivat a nebo … riskovat.

    Stejne, jako turisti, do jejich statistiky asi moc nespadame. Takze i kdybychom omezili do roku 25 o 10 % i nasi spotrebu alkoholu v Norsku, nikdo to asi nepozna.

    #340414
    Kronkdiavolo
    Účastník
    (24 odpovědí)

    Ahoj všem, koukal jsem na celní limit pro vývoz ryb a mám jednu otázku. V předpisu je uvedeno, že kvóta se nevztahuje na sladkovodní ryby, lososa, pstruha a sivena.

    Znamená to, že tyto ryby si nemohu odvézt vůbec, nebo že se do limitu nepočítají?

    Vyjímka na nakoupené ryby a rybí produkty je mi jasná. Pokud koupím uzený filet a mám účtenku, nepočítá se do limitu.

    Vyjímka na ryby z registrované lodi je mi taky jasná. Pokud koupím rybu od místního rybáře a doložím účtenku, nepočítá se do limitu.

    #340415
    dosky
    Účastník
    (2655 odpovědí)

    Ahoj všem, koukal jsem na celní limit pro vývoz ryb a mám jednu otázku. V předpisu je uvedeno, že kvóta se nevztahuje na sladkovodní ryby, lososa, pstruha a sivena. Znamená to, že tyto ryby si nemohu odvézt vůbec, nebo že se do limitu nepočítají? Vyjímka na nakoupené ryby a rybí produkty je mi jasná. Pokud koupím uzený filet a mám účtenku, nepočítá se do limitu. Vyjímka na ryby z registrované lodi je mi taky jasná. Pokud koupím rybu od místního rybáře a doložím účtenku, nepočítá se do limitu.

    Nepočítají.

    #340416
    Luhor
    Účastník
    (34 odpovědí)

    Pokud se nepočítají, tak je třena napsat na bednu, že jde o filety z plotic. Norové s jejich limity jsou vděčným námětem diskuzí a naštěstí je 90% rybářů nebere vážně.

    #340434
    Kronkdiavolo
    Účastník
    (24 odpovědí)

    Ahoj,

    díky za odpověď. Takže pokud se mi podaří chytit nějaké pstruhy a případně lososa, tak zabalit a označit zvlášť, jestli jsem pochopil dobře.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 12 příspěvků - 1. až 12. (celkem z 12)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Nove celni predpisy 1.1.2022

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(15)
(115)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...