Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 120 odpovědí. Do diskuze (43 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Step a poslední změna proběhla před 12 roky.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 106. až 120. (celkem z 121)
  • Autor
    Příspěvky
  • #31385
    sroubek282
    Účastník
    (6210 odpovědí)

    MifakM napsal:

    ten kvetinac ani ne, ale ta čirá sazenice je velmi důležitá….

    I když skoubek ji teprve zasadil a musi pockat az doroste skliznove velikosti ==> 10 litrů

    přesně tak…mladá sazenice je to teprve…ano,květináč je taky nutný…:-D:-D:-D.

    to Mifak:co moc…pár proutků no.. :-D:-D

    #31391
    jirik
    Člen
    (115 odpovědí)

    2 Messer

    Asi bych sebou také netahal tunu olova. Vycházel bych z toho, kam jedu a zda jedu s někým, kdo v uvedené lokalitě byl a zná místa, tím i místa častých vázek…

    Také vždy vozíme zásoby olova (kvůli různým hloubkám, změna počasí, změna cílové ryba atd.). Poslední dva roky se podařilo utrhnout 2-3 pilkery na loď, ale jeden nikdy neví, zda na stejném místě nezůstaly staré sítě atd.

    #31394
    janek
    Účastník
    (117 odpovědí)

    Na bakkanu jsem za celých 10 dnů přišel o jeden pilkr 600g. Nic víc a to ještě vlastní vinnou, špatně zapnutá karabina. Vést sebou tolik pilkrů je asi zbytečné, i když se musím přiznat, že jich mám sebou minimálně 15, ale to jen kdyby náhodou. Vždy tak 3 na lodi a zbytek leží celý pobyt na baráku. A přívěsy bych vzal klidně více, loni to ne ně šlo více než na pilkr, ten sloužil vlastně jen jako závaží. Papriky i chobotnice.

    #31395
    jirik
    Člen
    (115 odpovědí)

    2 janek

    Naprosto souhlasím … mám z Bakkanu stejnou zkušenost..

    #31406
    stroft
    Účastník
    (136 odpovědí)

    No chlapi ja nevím, jsem jeden z těch co vozí hromady olova zbytečně, ale kdo je připraven není zaskočen, auto to uveze. Vozím i pilkry 1600gr8-O

    #31418
    respi
    Člen
    (1804 odpovědí)

    Synátor si sebou na Bakkan bere pokaždý nové druhy pilkrů,gum, twistrů,jig.hlav,návazců,prostě nepřeberné množství! Váha? asi 30kg,to se uveze ne? loni jsme jich utrhli 8ks,vždycky ty nejlepší:-x takže letos opět nové ale i osvědčené druhy:-)

    #31428
    sroubek282
    Účastník
    (6210 odpovědí)

    Já letos na Bakkanu neurval ani jednho pilkra..

    Jig hlavu cca 4…ale bylo to tím,že sem jí chtěl tahat po dně a to je myslím špatně…spustit—OK—potom trochu potáhnout nade dno…+ – 2-5m a je po problému,no pokud tam není stará síť a nebo nějaké lano..

    #31433
    vapno1
    Účastník
    (445 odpovědí)

    stroft píše, že to auto uveze. Má pravdu. Jede-li nás 9-10 osob po min. 20-30kg – dohromady tři metráky, váhou jako 4 osoby navíc. Letos jsem to chtěl omezit, ale protože jedeme opět na nové místo, tak nevím a opět přebírám, co v tom kýblu má zůstat a co vyloučím. Něco se podařilo vyloučit, ale na ta místa nastoupily zase nové věci. Je to to “nerovný boj” s neznámými lokalitami, ale na druhé straně očekávání co z toho vznikne. Jezdil-li bych na stejné místo, určitě by se tolik olova nevozilo.

    #31440
    Vlkous
    Účastník
    (484 odpovědí)

    Jedna malá příhoda:

    Jako každý rok nás jezdí 6. No když balím, tak beru těch těžších pilkrů pro každého na cca 12 dnů 3 kousky. Nakonec jich najdu v bednách cca 3x víc. Fujtajbl to je hrozná váha, protože těch menších je prostě hafo. A prej 50 kg bagáže na 1 osobu včetně oblečení, jídla atd. atd. je limit. No dobrá jsem rád, že to nikdo nikdy nepočítá natož neváží.

    Téměř vše si odlévám – teda to težší, ale taky si koupím to krásné – nové- nerezové- drahé- nejlepší- prostě top.

    A tak jsem jednoho dne utopil svého otlučeného pilkra.

    Hrabu se v těch kilech olova a vidím toho krásného nerezévého pilkříka 300g za cca 350Kč. Jj to je ono. Nový návazec – silný vlasec, 3 návazce – cca 50Kč, výměna trojháku za 50Kč. No to by šlo. Co obratlík a kroužek – radši výměna za nové. Tak ok pouštím na dno. První dotyk se dnem. Povytáhnu nahoru ťuknu o dno a záběr.Záběr?? Vázka?? No jo – je to vázka. Tak jo kolečko lodí okolo. Druhé. Nazpět. Takto to nepůjde. Tak silou. Pink a vše je v čoudu. Ani trošku to nestačilo oreznout. Však to bylo z nerezového materiálu. Sakra blbé místo.

    Hádanka – kolik pilkrů si musím příště vzít sebou??

    Tak a teď babo raď :-))

    Někdo nakonec začne používat pilkr pouze jako závaží na to, aby se dostal na dno. Podle mě je to škoda, protože právě na pilkr přide jednou ta top rybička.8-)8-)

    #31441
    Luboš
    Člen
    (45 odpovědí)

    Když jsem jel do Norska poprvé, tak jsem se v knížce dočetl, že každý den přijdu asi o 5 – 8 nástrah. Vzhledem k tomu, že jsme jeli ve třech na týden, tak si asi dokážete představit, kolik jsme toho vezli :-D:-D

    Sice toho tolik neutrhnu, ale vozím opravdu hodně nástrah s tím rozdílem, že se snažím o pestrost tvarů, barev a gramáží (od 50g do 750g).

    Moc rád vláčím a pilkrů kolem 100g s sebou vozím asi 30kusů (různé barvy, tvary).

    Moje top vláčecí sestava je 270cm Charisma 50 – 190g s navijákem Shimano Stradic 6000….

    #31460
    Step
    Účastník
    (1080 odpovědí)

    To Vlkouš: to je zákon schválnosti. Já když nešly ryby sahal po něčem novém, abych ty mrchy namlsal a jak píšeš, následovala “kotva” a bylo to v prd… Nepřeberně pilkrů a nerez udělátek.

    :-E:-E

    Teď to beru, jak to přijde, ale hlavně se nemotám tam, kde mne drift žene na skálu a pod lodí ubývá hloubka. To je vždy jistá vázka.

    #31461
    dedek
    Člen
    (489 odpovědí)

    Step napsal:

    To Vlkouš: to je zákon schválnosti. Já když nešly ryby sahal po něčem novém, abych ty mrchy namlsal a jak píšeš, následovala “kotva” a bylo to v prd… Nepřeberně pilkrů a nerez udělátek.

    Teď to beru, jak to přijde, ale hlavně se nemotám tam, kde mne drift žene na skálu a pod lodí ubývá hloubka. To je vždy jistá vázka.

    Přesně tak u mě taky tak funguje.Každý rok jedu z něčím novým a moc málo toho devezu domů.Chlapi si už dělaj srandu když přejíždí místa kde jsem o to přišel.:-E:-E

    #31481
    petras
    Účastník
    (272 odpovědí)

    Loni jsem utrhl pouze to co jsem si u cestovky koupil,chyběl mi pilkr 300 g a jak tu někdo už psal,s velkým očekáváním jsem ho pustil dolů a už jsem ho nezvedl,to se opakovalo třikrát tak už jsem chytal pouze na to,co jsem měl.Nevím,co tam bylo,všechny se utrhly zhruba na stejném místě,ale pouze ty nové.Sonar ukazoval 50m,pak se zbláznil,chvilku ukazoval 80 a pak zase 50.Myslel jsem,že to byla nějaká chyba ale asi tam byly nějaké štěrbiny.Je fakt,že předtím jsem vynadal Trolům,že jim zbourám domeček,protože dva dny předtím to za moc nestálo.Tak to byla asi jejich pomsta :-):-)

    #31512
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    Mám dojem, že to bez toho trhání v Norsku asi nejde.Někdy utrhnu za den 5x a pak dva tři dny nic. Nejvíce snad urvu na konci mořských údolí. Myslím si, že jsem ještě např. na 70 – 90 m a pak najednou hrana a konečná. Při tom sleduji echolot a upozorňuji kamarády, že se hrana blíží a nakonec v tom zůstanu sám. Snad to k tomu patří. To jsem loni doma nechal 1000 g pilkry ale i ty 400g v klidné vodě se utrhnou. Beru to jako nutnou daň. Pouze lituji, že zpravidla trhám nerezáky, na které to např. dva dny šlo. Za vším podle mne stojí nerovné dno a nepozornost v tom smyslu, že si říkám ještě jednou bouchnu o dno to stihnu a je to v p…..Mám na mysli v pytli.

    #31534
    Franta
    Účastník
    (358 odpovědí)

    Mám pocit, že za pár desítek let, až Norům dojde na moři ropa, začnou těžit ve fjordech a okolí olovo. S tím, co tam poztrácíme, budou na olovo a nerez světová velmoc :-D:-D.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 106. až 120. (celkem z 121)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(11)
(100)
(14)

Nahrávání ... Nahrávání ...