Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 120 odpovědí. Do diskuze (43 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Step a poslední změna proběhla před 12 roky a 1 měsícem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 121)
  • Autor
    Příspěvky
  • #30790
    Piva
    Účastník
    (786 odpovědí)

    Zdravím, no každopádně na těchto stránkách je toho napsáno nekonečně mnoho.Já jsem šel článek po článku a dozvídal se nové věci.Každý článek je v mnoha věcech podobný,ale také odlišný.Určitě je dobré si nastudovat jak se chovat, co sledovat a co mít na moři ssebou.Určitě se tu bude několikrát zmiňovat střední Norsko(Hitra a okolí).Rybařina na moři není složitá, ale určitě je dobré sledovat někoho kdo už tam byl a nechat si poradit.Ryb je tam fůra, jenom je najít:-)

    #30791
    Petr Novák
    Účastník
    (1356 odpovědí)

    Moje doporučení je Aure kde jsem začínal já i několik mých kamarádů. Nebo Hogset kde začínali bratři a následně celé příbuzenstvo včetně děti.

    #4266
    Messer
    Člen
    (11 odpovědí)

    Dobrý den,mohl by mi někdo poradit lokalitu pro uplného nováčka?Jel bych v termínu cca květen.V Norsku jsem nikdy nebyl,nepotřebuji chytat nějaké monstra a ani nemám zájem masařit,jde mi jen o to,pořádně si zachytat a nebýt k smichu ostatním,protože na moři chytat neumím.děkuji všem..

    #30793
    Raca
    Účastník
    (191 odpovědí)

    Také jsem začínal v Hogset,moc se mi tam líbilo,určitě tam ještě zavítám. Skutečně,chce to malinko pročíst toto forum.Tady na stráce vlevo jsou také odkazy na vše možné,je zde taky seznam věcí “co s sebou” kde určitě začínající najde spoustu informací;-)

    #30794
    Vojtko
    Účastník
    (325 odpovědí)

    Doporučujem stredné NO, kde sa dajú už uloviť celkom slušné rybky (Molde, Kristiansund a pod.). Považujem za bezpečnejšiu lokalitu niekde blízko ústia fjordu. Pre prvý krát nedoporučujem lokalitu niekde na ostrove, kde býva hodne veterno, zdvíhajú sa veľké vlny a nie je často možnosť ukryť sa do záveterného bezpečia. Pred výjazdom na more doporučujem pozrieť na internete napr.: http://www.yr.no predpoveď pre danú lokalitu. V prípade predpovede vetra o rýchlosti viac ako 3-4m/sek, treba v dostatočnom predstihu ukončiť rybolov a upaľovať do bezpečia chaty. Pred odchodom do NO je veľmi žiaduce naštudovať si tiež napr. zásady bezpečnej plavby (nájdeš na týchto stránkach). Nepreceňuj svoje sily a skúsenosti a to je zárukou toho, že sa nainfikuješ “nórštinou” a budeš potom stále svoju cestu na sever každoročne opakovať. Držím ti palce!!!

    #30795
    Radislav Kryl
    Účastník
    (484 odpovědí)

    Taky doporučuji střední Norsko, okolí Aure. Jezdil jsem tam několik let a vždy jsme nachytali. V každém případě ale doporučuji se přidat k někomu, kdo už tam byl víckrát a kdo danou lokalitu zná. Poklud pojedeš s nějakou CK tak kamarády najdeš už v autobuse. Jel jsem jednou taky sám a než jsme dojeli na místo už jsme měli vytvořenou skupinku do lodi.

    #30818
    Vladimír Doškář
    Člen
    (542 odpovědí)

    Messer napsal:

    Dobrý den,mohl by mi někdo poradit lokalitu pro uplného nováčka?Jel bych v termínu cca květen.V Norsku jsem nikdy nebyl,nepotřebuji chytat nějaké monstra a ani nemám zájem masařit,jde mi jen o to,pořádně si zachytat a nebýt k smichu ostatním,protože na moři chytat neumím.děkuji všem..

    Nechci, aby to vypadalo, že si chci přihřívat polívčičku, ale každopádně na začátek doporučuji cestovní kancelář. Ať už to bude ta naše CK Wohanka Group, http://www.rybolovnorsko.com nebo nějaká jiná. Pro nováčka je přítomnost delegátů v kempu nedocenitelnou výhodou. Mezi dopisovateli na tomto fóru je mnoho našich klientů, kteří u nás začínali a dnes jezdí soukromě a nebo nám již zůstali věrní. Určitě mi potvrdí, že na začátek je rybaření s cestovkou lepší.

    Došky

    #30819
    sroubek282
    Účastník
    (6210 odpovědí)

    Messer napsal:

    Dobrý den,mohl by mi někdo poradit lokalitu pro uplného nováčka?Jel bych v termínu cca květen.V Norsku jsem nikdy nebyl,nepotřebuji chytat nějaké monstra a ani nemám zájem masařit,jde mi jen o to,pořádně si zachytat a nebýt k smichu ostatním,protože na moři chytat neumím.děkuji všem..

    Ahoj,učitě poprvé vyraz s cestovkou..já měl to štěstí,že mě vzal poprvé kamarád a vůbec sem nevěděl do čeho jdu..

    Určitě s kvalitní cestovkou a autobusem + vše co kolem patří se ti dostane veškerého infa co budeš v Norsku potřebovat.

    Nevydávej se,ale poprvé do Norska hned na sever-Lofoty,Soroya..

    Je dobré okusit cvičiště a potom bojiště…:-):-),samo,že to myslím obrazně…

    Znám pár cestovek,ale co sem viděl letos lodě a kemp tak nejvíc se mi líbila ve středním Norsku CK Wohanka,ale jak říkám,sto lidí sto názorů…

    #30835
    Escherichia_coli
    Člen
    (8 odpovědí)

    Messer napsal:

    Dobrý den,mohl by mi někdo poradit lokalitu pro uplného nováčka?Jel bych v termínu cca květen.V Norsku jsem nikdy nebyl,nepotřebuji chytat nějaké monstra a ani nemám zájem masařit,jde mi jen o to,pořádně si zachytat a nebýt k smichu ostatním,protože na moři chytat neumím.děkuji všem..

    Tak zalezi na vic faktorech, ale vubec bych se toho nebal

    1) pokud mas skupinu se kterou bys jel, tak super, preci jen s cizimi si sednes o poznani hur nez s temi co znas, spousta lidi jede z takovehle dovolene rozladena i pres perfektni ulovek, ubytko, prostredi, ale kvuli spolubydlicim..

    2) nikoho tam nebudes moc zajimat.. tak s tim jak budes vypadat se netrap, ses celej den(v kvetnu i noc) na mori a jestli zrovna nebudes mit vyhrejvany boty nebo supr elektricky navijak za dvacku apod tak to je sumak..

    3) jestli umis trochu anglicky, tak cestovka netreba, staci si tu trochu precist, pak mozna pouzit treba google translate a bejt opatrnej a pripravenej.. domaci ti zbytek poradej a ukazou..

    pres cestovku ses limitovanej, bud velikosti skupiny nebo cestou busem a podobna omezeni.

    4) vykasli se na jih, stred a sever.. tam to smeruj, nebudes tam jezdit asi trikrat do roka, jako nekteri zdejsi, tak at si to uzijes, na severu maj automaticky lepsi lode, motory, echoloty, ale jsou o zdibek drazsi..

    5) monstra muzes i nemusis chytat, ale na jihu a stredu je spis nechytnes, ale ani tak jich nechytnes 5 za hodinu.. kdyz si na severu das navazec s peti paprikama tak si pravdepodobne velkou stejne nechtynes… ale kdyz budes chtit, sance na velkou rybu je tam nesrovnatelne vetsi nez jizneji.

    6) finalni rada, vsechno podstatne je tady k precteni, venuj tomu par hodin a rekni si co chces sam… urcite se vybava da poridit za 5tis komplet(prut 500, vetsi multik s pocitadlem 1500, snura 1000, 2000 pilkry a navazce), pokud mas teple obleceni. A ne jak se to tu stalo tradici se na lod tahat s baterkama, tunou nejdrazsich nastrah, 100kg snurama..

    #30838
    Vladimír Doškář
    Člen
    (542 odpovědí)

    Samozřejmě každý máme svůj názor. Nikomu ho nevyvracím. Jenom nemohu souhlasit s tím, že na Severu jsou automaticky lepší lodě s lepšími motory a echoloty. A nevím co znamená o ždíbek dražší …..:-P:-P

    #30839
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    Messer napsal:

    Dobrý den,mohl by mi někdo poradit lokalitu pro uplného nováčka?Jel bych v termínu cca květen.V Norsku jsem nikdy nebyl,nepotřebuji chytat nějaké monstra a ani nemám zájem masařit,jde mi jen o to,pořádně si zachytat a nebýt k smichu ostatním,protože na moři chytat neumím.děkuji všem..

    Sleduj toto fórum. Vždy se tu objeví nabídka na doplnění posádky. Pro Tebe je to asi to nejlepší co by tě mohlo potkat – jet se zkušenou a zajetou partou. A pokud je Vás víc bývají nabídky i na doplnění posádky pro 2-3 lidi. A zkušená partie ti i pomůže s výběrem nástrah, výstroje a náčiní.

    Co se týká lokality doporučuji pro začátek střední norsko, jak to tu už psali ostatní uživatelé. Nic lepšího na začátek nevymyslíš.

    #30840
    honzak
    Účastník
    (2580 odpovědí)

    MifakM napsal:

    Messer napsal:

    Dobrý den,mohl by mi někdo poradit lokalitu pro uplného nováčka?Jel bych v termínu cca květen.V Norsku jsem nikdy nebyl,nepotřebuji chytat nějaké monstra a ani nemám zájem masařit,jde mi jen o to,pořádně si zachytat a nebýt k smichu ostatním,protože na moři chytat neumím.děkuji všem..

    Sleduj toto fórum. Vždy se tu objeví nabídka na doplnění posádky. Pro Tebe je to asi to nejlepší co by tě mohlo potkat – jet se zkušenou a zajetou partou. A pokud je Vás víc bývají nabídky i na doplnění posádky pro 2-3 lidi. A zkušená partie ti i pomůže s výběrem nástrah, výstroje a náčiní.

    Co se týká lokality doporučuji pro začátek střední norsko, jak to tu už psali ostatní uživatelé. Nic lepšího na začátek nevymyslíš.

    100% souhlas s Mikafanem8-)

    #30841
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    Souhlasím s předchozími příspěvky tak na 80%. Nikdo nemůže zaručit, že se zadaří, ale s někým zkušeným to chce z počátku být. MifakM to napsal výstižně. Každá lokalita má svá specifika. I ve střením Norsku se loví trofejní ryby. Viz blok Jan Dufek – mníci a pod. Vím že z naší party vždy někdo uloví tresku kolem 110 -120 cm, nebo jinou raritu. Ale to je “poslední”. Hlavní je na norský rybolov nezanevřít po prvním neúspěchu.

    #30842
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    2 kim

    To máš pravdu že Ti úlovek nikdy nikdo nezaručí. Nicméně se zkušenou posádkou, znající místní poměry, lokalitu a lovná místa dost ovlivníš konečný výsledek výpravy 😀

    #30844
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    Souhlas s MifakM. Vím, že někteří nováčci jezdili 3 – 4 dny po moři a nic. Ono to snad pramení z toho, že slyší od lidí, že v Norsku není problém nalovit ryby, ale jde o to jaké, aby to nebylo x malých kelerů a pod. Již zde bylo vlákno o začátcích.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 121)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(15)
(115)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...