Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Norway do 12.000,-kč

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 28)
  • Autor
    Příspěvky
  • #25564
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    2 kaqpa

    Podle Tvého zadání se s cenou do 12000 Kč asi nevlezeš. Hlavně kvůli dopravě. Je to tam cca 2500 km jedna cesta + trajekt SRN-SWE, případně DEN-NOR a většinou ještě jeden místní trajekt. Při průměrné spotřebě 9litrů nafty dáš za naftu cca 19.000 Kč/jedno auto. Trajekty celkem 10.000 Kč. Na osobu je to (při 6-ti osobách a transitu) necelých 5.000 Kč. Na ubytko a pronájem lodi ti zbude jen 7.000 Kč. Na 7 dnů by jsi asi něco sehnal, ale s 10-ti denním nepočítej. Pokud plánujete cestu osobákama, tak na tom budete finančně ještě hůř. Tam cena vychází jen za dopravu a při 4 osobách!!! v autě na cca 6.000 Kč.

    A to si troufám říct, že přesně tu oblast kterou popisuješ mám proleznou na internetu křížem krážem. Včetně snad všech osobních stránek majitelů ubytování co jsou dostupné.

    Pár míst možná pro Tebe mám. Jsou to kempy, ale kapánek níže než popisuješ, ale třeba se Ti to bude líbit. A opravdu do požadované ceny se vlezeš jen u 8 nebo 7-mi denního pobytu.

    http://www.vennesund.no/

    nebo i tady

    http://www.leka-camp.no/

    a poslední co mám (to je tam kde chceš)

    http://www.furoycamp.no/

    Tak ještě jeden

    http://www.kystferie.no/

    #25565
    kaqpa
    Účastník
    (320 odpovědí)

    Jo, myslel jsem ty 7 denní pobyty. A do 12000,- se vlézt dá, jelikož jsme teď byly u Vegy (2500km cesta tam) za 11500,-. Někde už mají na září slevy, protože není “hlavní sezóna” sezóna. Chce to ale hodně hledat, to je pravda. Díky za odkazy, projedu to.

    #25567
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    Já osobně hledám spíše lokality kde jsou lodě 40+HP s krytou filetárnou, určitou úrovní ubytování a hlavně dostupností lovných míst. Takže mé požadavky jsou někde jinde 🙂 S tím souvisí samosebou i cena, která jde pak nahoru. Ale jsem na dovolené tak si to chci užít a nestát hodinu při filetování někde na molu ve větru a dešti a chci mít taky pohodlíčko na chatě. Také upřednostňuji pobyt na 10 dnů. Po zkušenostech kdy jsme 5 dnů kvůli větru lapěli na chatě a čuměli na sebe nebo na komp na filmy je těch 10 dnů akorát 🙂

    #4134
    kaqpa
    Účastník
    (320 odpovědí)

    Nazdar Norci! Obracím se k Vám s prosbou o pomoc při výběru lokality do Norska 2012.. Ocenil bych osobní zkušenosti. Nechci to řešit přes žádnou CK. Níže uvedu, co bych si tak zhruba představoval.

    Lokalita: od Smoly až po sever, někde úroveň ostrova Lokta

    Chatu(chaty): pro 8-12 lidí, normálka, něco obyvatelného

    Lodě: jsme zvyklí i na menší s 20HP, nemusí být žádný luxus

    Cílená ryba: metrovky samozřejmě:-D, keler a halík nejlépe

    Cena: plus mínus 12000,-/osoba (cesta,ubytko,lodě,trajekt), prostě vše

    Datum: začátek září

    Nikdy jsem nebyl v září na úrovni Hitry,Smoly atd, takže si nedokážu představit, co se tam chytá. Jestli se na ten sever vyplatí jezdit.

    Pište cokoliv Vás napadne, klidně jen blbý odkaz, www stránky, budu moc rád. Buď tady, SZ, nebo email: kadlic.i@seznam.cz

    Díky předem a Norsku zdar!!!

    #25574
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    Souhlasím s názorem MifakM. Upřednostňuji lokalitu, která mi umožní i za relativně nepříznivém počasí být na vodě. Dále pobyt delší než 7 dní. Prostorné lodě s výkonem minimálně 30 HP. Samozřejmě dobré ubytování. Nejpodstatnější aspekt spočívá v tom, že mohu na vodu kdykoliv. Mám na mysli v období bílé noci. Neřeším, zda mám zaplatit např. o 2-3 tis. více. Jezdíme si tam zalovit – pobavit. Za ty peníze bych si mohl ryby zakoupit u nás. Pobyt v krásné norské krajině stojí za to.

    #25575
    kaqpa
    Účastník
    (320 odpovědí)

    Chlapi, ano. Všechno co říkáte je pravda. Hold jsme taková parta, že déle jak na týden to prostě nejde(z různých důvodů). A ještě k té ceně: Jak už jsem psal, jezdili jsme k ostrovu Vega. Flek, kde jsme mohli chytat pokaždé minimálně 6 dnů ze 7. Všechny ty 4 roky, je to krásně krytý fjord z obou stran. Krytá filetárna s 9 stoly a 2 vapkama, luxus. Jen ty lodě mohli být trošku lepší, to přiznávám. Jen říkám, že to prostě jde, jen se musí hold víc hledat nebo mít štěstí a narazit na dobrého majitele … a proto jsem uváděl ty osobní zkušenosti:-)

    #25576
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    2 kaqpa

    Vybral jsi si něco z těch kempů?

    #25578
    Ondra Brichta
    Účastník
    (110 odpovědí)

    a co Storfosna ? Já tam sice nebyl, ale někdo tady o tom místě psal a nevypadalo to špatně. V mé tabulce “cena/výkon” to obsazuje přední místa. Podle mě by to mohlo splňovat požadavek na nízkou cenu, slušné lodě a vybavení.. akorát je to ostrov uprostřed vody, takže při větru bude možná problém s chytáním

    #25579
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    2 Obr

    To je na úrovni Bakkanu. Na Bakkan se za tu cenu dostaneš taky a to bych osobně jel raději tam. Navíc jak píšeš je to rovná placka jak Ti zafouká sedíš na chatě. A v té oblasti to hrozí tedy dost (osobní zkušenost).

    Kaqpa chtěl lokalitu nad Vegou a výše.

    #25580
    Ondra Brichta
    Účastník
    (110 odpovědí)

    MifakM: chce to od Smoly nahoru, aspoň tomu tak rozumím:

    ..”Lokalita: od Smoly až po sever, někde úroveň ostrova Lokta “…

    Každopádně vítr bude dělat v tomhle místě dost problémy… Z mého pohledu je taky zajímavá oblast kolem Vikny, na ostrov je to bez trajektu, mají tam jeden zajímavej kemp ale ten je zase hodně utopenej uvnitř ostrova…

    #25581
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    2 Obr

    Já bral právě tu druhou část …někde úroveň Lokta = kolem Sandnessjoen

    #25587
    David
    Účastník
    (303 odpovědí)

    Ahojte kluci , před rokem jsme byli s partou v těchto místech možná je to ještě severněji, moc pěkné místo, docela ucházející lodě , docela dobré rybářské úspěchy, (kolega co byl poprve na první náhod chytnul před chatou halíka 120 cm cca 36 kg , tak jak jsme dojeli a hned se zpráskali , tak zase hned první den důvod k oslavě . Chata je supr, prostorná , s velikánskou lednicí,(mražák je docela malý) flatanger -einvika

    #25610
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    Flatanger je jižněji,z Prahy cca 2000km.Domnívám se,že při 2 lodích s echolotem a GPS se pod 12tis (týden) nedostaneš.Ale třeba Hestoysund(oblast kolem Lokty) mně vychází na 14tis,včetně benzinu do lodí.Chráněná lokalita.

    #25616
    David
    Účastník
    (303 odpovědí)

    AHojte , jo myslel jsem severněji od Smoly, Kaqpa píše že to chce od Smoly na sever tak jsem zde bral jako nejnižší polohu Smolu. Jinak si myslím , že se to dá zvládnout se vším všudy za nějakých 12-13 i s jídlem . Pokud vezme plnou osádku 16 lidí tak ho vyjde ubyt s lodí i s benzínem cca 6200 na 7 dní . ale je to sparťanské , musíš vše řešit s předstihem a všichni musí se domluvit na společném postupu.

    #25643
    stroft
    Účastník
    (136 odpovědí)

    Po svých zkušenostech bych cenu zájezdu řešil až na posledním bodě. Bod první: Lokalita a výběr správné party 2.Roční období 3.Možnost lovu i za špatných podmínek. 4. Lodě 5.dostupnost k molu. 6.Komfort ubytování a zázemí(filetárna,mražáky atd). Nechci si pokazit vysněnou dovolenou pro 10-20% ušetřené částky z celkové ceny zájezdu. Asi tak:-)

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 28)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Norway do 12.000,-kč

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(13)
(110)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...