Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Norway do 12.000,-kč

Aktuálně je na stránce zobrazeno 13 příspěvků - 16. až 28. (celkem z 28)
  • Autor
    Příspěvky
  • #25644
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    2 Stroft

    Taky s tím souhlasím, jen s drobnou úpravou a to že lokalita není na prvním místě, ta vyplyne z těch dalších podmínek. Ale pokud myslíš tou lokalitou jižní, střední Norsko, nebo Lofoty či Finnmark, pak s tím souhlasím. Jen lodě bych dal hned na druhé místo – je to mnohdy to jediné co Ti může na moři zachránit svůj vlastní krk.

    I jeden “chytrák” dokáže otrávit celý pobyt, včetně cesty, všem okolo. Ale to myslím u kaqpy nehrozí. Byli spolu (aspoň se mi to zdá) v Norsku několikrát.

    Takže bych to viděl :

    1. Správná parta

    2. Lodě

    3. Komfort ubytování (včetně dostupnosti mola)

    4. Možnost lovu za nepříznivého počasí

    5. Roční období

    Ale předpokládám, že každý rybář/parta má jiné priority takže ta “tabulka hodnot” se bude u každého asi mírně lišit.

    #25645
    Sim
    Správce
    (11217 odpovědí)

    To MikakM: Absolutní souhlas. 😎

    #25646
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    2 Sim

    Ó díky velký Sime 🙂

    Řídím se jedním heslem : “Dosť bolo plastových lodí s motorom o výkoně 15 HP” 🙂

    I když některé typy plasťáků jsou už na úrovni aluboatů. Ale Hansvik, Rana a Pioner to nejsou.

    Ale takový Uttern to je již jiná.

    Uttern S 64 Exclusive

    #25647
    Pafka
    Účastník
    (3886 odpovědí)

    2 MIFAK

    Není na chytání s prutem zbytečně vysoká? A míst na celodenní chytání (občas v sedě) tam taky moc není … Nebo to je jen zkreslený dojem?

    #25648
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    2 Pafka

    Podle mne není moc vysoká. Má zhruba bord stejně vysoko jako Kasboll. Míst je tam dost, na přídi i na zádi máš lavice. Podle mne pro 4 rybáře místa až až (a vlezlo by se tam i 6, ale s určitým omezením samosebou).

    Tady je loď v “klidu” a na zádi má i vylovovací můstek, takže ani s větší rybou by problém být neměl.

    Je teda pravda, že jsem na ni nechytal, ale je to pro mne TOP z plastových lodí.

    #25649
    Sim
    Správce
    (11217 odpovědí)

    Která lokalita má takové krasavice???

    #25650
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    A ještě jeda se mi líbí a to Yamarin 6210. Tato firma dělá i aluboaty Yamarin 61CC CROSS a ty taky nevypadají vůbec špatně.

    #25651
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    2 Sim

    Zatím jsem je neviděl u žádné (bohužel), ale občas koukám na finn.no na to co se prodává a je na trhu. Ty Utterny se dají pořídit za cenu aluboatu (možná i pod ní) – když budeme porovnávat stejnou délku tedy 21 stop.

    Ta co jsou ty fotky tak je k mání za (včetně plné výbavy a motoru 220 HP) 285.000 NOK a má “najeto” (nebo naloďováno 🙂 ) cca 75 hod

    Uttern S64 Exclusive

    UPOZORNĚNÍ – MUSÍTE OTEVÍRAT V IE (VE FF SE NEOTEVŘE)

    #25652
    Luboš LUCIUS
    Účastník
    (131 odpovědí)

    Tak ta cross 61 je opravdu moc hezká , a nestojí ani moc – dle ceníku co jsem se díval stojí něco kolem 532.000.-kč cena bude samozřejmě bez motoru. Ta loď Je fakt super.

    #25654
    Sim
    Správce
    (11217 odpovědí)

    To MifakM: Podle častých diskuzí s norskými majiteli, tak investice do plast lodi ve velikosti aluboatu se jim nevyplatí, protože plast loď vydrží cca 8-9let, kdežto Kvaerno má žívotnost skoro dvojnásob. Asi proto je nejvíce zastoupeno Kvaerno.

    #25655
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    2 Sim

    Tomu rozumím a osobně bych šel taky spíše do alu. Takže se ani nedivím. Je pak jen otázkou zda Kvaerno nebo Kaasboll 🙂

    Ale to už jsme úplně mimo zadaného tématu 😯

    #25657
    stroft
    Účastník
    (136 odpovědí)

    bez diskuzí souhlasím. Jen u každého jsou priority někde jinde, u mě jsou tak jak jsem psal. Když pojedu na sever ve vhodnou dobu s dobrou partou do míst kde se dá lovit za větru tak jdou ostatní priority o žebříček hodnot níže:-)

    Viz letošní sever: ubytko, filetárna, vzdálené, 6metrů vysoké molo, vše na číču, ale ryb jak sraček a to se počítá.

    MifakM napsal:

    2 Stroft

    Taky s tím souhlasím, jen s drobnou úpravou a to že lokalita není na prvním místě, ta vyplyne z těch dalších podmínek. Ale pokud myslíš tou lokalitou jižní, střední Norsko, nebo Lofoty či Finnmark, pak s tím souhlasím. Jen lodě bych dal hned na druhé místo – je to mnohdy to jediné co Ti může na moři zachránit svůj vlastní krk.

    I jeden “chytrák” dokáže otrávit celý pobyt, včetně cesty, všem okolo. Ale to myslím u kaqpy nehrozí. Byli spolu (aspoň se mi to zdá) v Norsku několikrát.

    Takže bych to viděl :

    1. Správná parta

    2. Lodě

    3. Komfort ubytování (včetně dostupnosti mola)

    4. Možnost lovu za nepříznivého počasí

    5. Roční období

    Ale předpokládám, že každý rybář/parta má jiné priority takže ta “tabulka hodnot” se bude u každého asi mírně lišit.

    #25672
    sroubek282
    Účastník
    (6210 odpovědí)

    Sim napsal:

    To MikakM: Absolutní souhlas.

    Přesně tak,základ úspěchu je dobrá parta!!!!!

    Pokud přijde ponorka a nebo máte v teamu jednoho velitele,je konec!!!!

    Domů není 100km ale 2500km -střed-sever 3500,nejde se sebrat a odjet…Já sem se s tím před pár lety setkal,vím o čem je řeč…

    No a zbytek jak píše MifakM a Sim.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 13 příspěvků - 16. až 28. (celkem z 28)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Norway do 12.000,-kč

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(13)
(110)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...