Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 149 odpovědí. Do diskuze (50 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Sim a poslední změna proběhla před 11 roky a 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 91. až 105. (celkem z 150)
  • Autor
    Příspěvky
  • #51823
    Jiran
    Účastník
    (1990 odpovědí)

    Nechce se mi ani věřit co tady čtu:-(

    Člověk, který jednou navštíví Norsko, nemá vůbec žádné zkušenosti s mořským rybolovem dokáže radit lidem, kteří žádají seriozní informace:-(

    Fervente – zjistěte si informace od lidí, kteří něco mají za sebou, ty poznáte snadno podle čísla(množství) příspěvků pod svou fotografií. Už zde poznáte jistotu v člověka, který se za svůj portrét nestydí:-P

    Jiřan

    #51824
    Luboš LUCIUS
    Účastník
    (131 odpovědí)

    No nevím kadete Jirane

    Já sám sice nemám tolik příspěvků v komentářích jako třeba ti , co jsou zde několik měsíců,osobně tyto stránky navštěvuji docela dost často, do Norska taky jezdím dost dlouho a často – poslední dobou cca 4 let tak i 2 – 3 x ročně, řídit loď také myslím umím, v navigaci se také vyznám – alespoň myslím, jelikož jsem se ještě neztratil tak nevím – zda se zkušenosti v Norsku dají měřit s počty příspěvků zde na diskuzi.

    Mě osobně se vyjádření Karelfish nijak nedotklo, popsal v něm obšírně to co se zde psalo v předchozích diskuzích ( nemohu soudit zda psal z vlastní zkušenosti a nebo opisem předchozích článků různých přispěvovatelů ),a co je nám kteří tak jezdíme docela dlouho a často do Norska známé, a chtěl se jen vyjádřit svůj nároz, který není z mého pohledu nijak špatný – prostě jen chtěl poradit – pomoci.

    Nevím zda tam byl jen jednou, ( neznám jej ) ale jeho informace určitě nejsou zavádějící a jen se snažil pomoci ( poradit ).

    K těm hodnostem jsem se již dávno ve starší diskuzi vyjádřil – pokud má někdo více příspěvků ( tudíž i vyšší hodnost ) a dost často se zde vyjádří nesmyslně k různým nesmyslným tématům , nebo jen napíše třeba ” to je super ” ,a další blbiny, tím dle mého názoru rozhodně není zkušenější , ale prostě se chce zviditelnit a nebo je dost extrovertní a má potřebu se ke všemu vyjadřovat.

    Co se týče uložené fotografie na svém nicku, spousta lidí neumí ( a to ani já ) dobře pracovat s počítačem, a vložit nějaké foto je nad jejich schopnosti – prostě to tak je,tak proč je za to odsuzovat , nemusí to být proto , že by se třeba styděli, jen nemají zkušenosti.

    Toť asi vše co jsem chtěl k výše uvedenému příspěvku napsat – mě Karelfish neurazil, zopakoval co už bylo psané, ale proto jej přeci nebudu odsuzovat – kritizovat, když vlastně nenapsal nic špatného – nebo zavádějícího dle mého názoru .

    Luboš

    PS – přeji všem příjemně strávený pobyt a dobré úlovky v letošním a následujících letech, zachvíli to začne – 39 – Tromso.

    #51825
    Jiran
    Účastník
    (1990 odpovědí)

    Luboši, reagoval jsem na vyjádření, které se mě nelíbilo, protože znám pozadí. Jinak co se týče obsahu, který kdyby napsal kdokoli jiný, měl bych stejný názor jako ty, opravdu.

    Tím číslem jsem samozřejmě myslel účastníky tohoto fóra, kteří mají vlastní mnoholeté zkušenosti, což se dá i vyčíst z jejich pravidelných příspěvků:-)

    Jiřan

    P.S. všem zúčastněným přeji jen to dobré a to nejen v Norsku:-P

    62 – Mexiko

    103 – Smola

    #51826
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    Luboš to napsal velmi dobře a myslím,že Karelfish také.Také Jiran to dostatečně vysvětlil…K mořské nemoci,která je probíraná v jiné otázce,bych jenom dodal,že valné většině rybářů je na velkých oceánských vlnách špatně a přesto na volné moře jezdí,dá se tomu předejít Postafenem atp.

    Pravidelné příspěvky nejsou zárukou přínosu pro druhé,kromě pokecání,zviditelnění, jsou to mnohdy servilní upoutávky nebo vysněné či zprostředkované zkušenosti a zážitky.

    Co se týče fotografie,nad tou cedulí se zamyslím.

    Mějte se fajn!

    Nevím,jak ty Luboši,ale já to mám za 38.

    #51827
    karelfish
    Člen
    (66 odpovědí)

    Jiran napsal: Nechce se mi ani věřit co tady čtu

    Člověk, který jednou navštíví Norsko, nemá vůbec žádné zkušenosti s mořským rybolovem dokáže radit lidem, kteří žádají seriozní informace

    Fervente – zjistěte si informace od lidí, kteří něco mají za sebou, ty poznáte snadno podle čísla(množství) příspěvků pod svou fotografií. Už zde poznáte jistotu v člověka, který se za svůj portrét nestydí

    Jiřan

    TAK TO MI TEDA ŘEKNĚTE, CO JE TAM ŠPATNĚ, samozřejmě si článek nedělá nároky na vědeckou práci. Pro začátečníky to může stačit k navedení a od toho je tu diskuse, aby se klidně vyjádřilo i více lidí a i s jinými názory. Ono někdy stačí si všímat a přemýšlet.Psal jsem taky hlavně proto, že ti zkušení vlci jim tady toho moc nenapsali,aspoň zatím.Nemluvě o tom, že většina příspěvků zde nemá s vláknem málo společného.Když se nepodělíte vy více zkušení a viděl jsem jasnou mezeru v informacích,upozornil jsem na něco.V žádném případě jsem se něchtěl stavět jako všehoznalý noreky !!! Ale rady ve stylu

    ” všecko si půjčíte ” si vážení strčte někam.

    Doufám,že si začínající norci sami posoudí účelnost jednotlivých příspěvků pro začínající.Nemám rád unáhlená hodnocení a mdlou logiku -viz ta chybějící fotka….

    Jinak nic osobního. Karel

    P.S.

    Pokud někomu chybí moje fotka, dodám ji na profil, nevím proč bych se měl stydět, takový prďola zase nejsem.

    #51828
    karelfish
    Člen
    (66 odpovědí)

    Panu Luboši moc děkuji za objektivní přístup.

    A pro p. Jiřana- docela mne naštval příspěvek od jedné CK, která tvrdila něco ve smyslu, že jim delegáti rádi poradí– u jiné cestovky ano, ne ale u téhle.A to mne přimělo k příspěvku, který ale nikoho nenapadal a snažil se jim pomoci v orientaci. A nezkoušejte na mne nějakou zapšklost k této CK. Já mám na zájezd krásné vzpomínky.A s nějakým pozadím nemáte pravdu,kde byly mé názory ovlivněny nějakým pozadím ? Aby nevěřili zcela všem cestovkám a zjišťovali si zkušenosti těch,co už jeli ? To je špatně ? Neexistují snad CK ,kde klidně pošlou 4 lidi na malou kocábku a ohrožují tak přímo jejich životy,kde delegáti potřebují nakopat a vyhodit ? A zase je to jen obecně,s CK kde jsem byl byly konkrétně čluny špičkové.

    Jak říká Švejk- to chce klid a nohy v teple.

    Zdraví Karel

    #51834
    radek
    Účastník
    (683 odpovědí)

    Dovolím si svůj, ryze subjektivní pocit.Karel, ačkoliv je nováčkem popsal situaci poměrně výstižně a nezaslouží si perzekuci v té formě, jak byla výše prezentována.Nepovažuji se rozhodně za mořského vlka, ale sám bych to nenapsal lépe.

    Vzhledem k tomu, že již jsem v Norsku párkrát byl, mohu objektivně posoudit hodnověrnost jeho informací a dát mu za pravdu.Nehledě na to, že většinu těchto informací lze dohledat ve starších diskuzích a tím jejich věrohodnost potvrdit.

    #51855
    Jiran
    Účastník
    (1990 odpovědí)

    Karle, až budeš mít čas, tak mi zavolej.

    Telefon máš.

    Jiřan

    P.S. opravdu není dobré obtěžovat ostatní kolegy zbytečnými dohady:-)

    #51862
    Michal
    Účastník
    (246 odpovědí)

    to Jiřan:nasbírat velké množství přízpěvků tu není problém,byť jsou většinou nic neříkající,že.Takže podle toho se tu pravý mořský vlk opravdu nepozná.Ty jsi ještě nedávno měl na svém kontě nulu a podívejme dnes…..;-)8-)

    #51866
    sroubek282
    Účastník
    (6210 odpovědí)

    Pánove klid,je třeba utišit emoce myslím…

    Jedeme do Norska na ryby a nebo kritizovat,tam není žárovka,tam nesvítí světlo a nebo jééééé dneska nejdem do obchodu???

    A ještě pořád čekám od jednoho pána na odpověď…

    :-):-):-)

    Hoši klid a hotovo…

    #51867
    Miroslav Laurin
    Člen
    (28 odpovědí)

    to Jiran

    Jirko, orel much nelapá.

    #51868
    karelfish
    Člen
    (66 odpovědí)

    Jiran napsal: Karle, až budeš mít čas, tak mi zavolej.

    Telefon máš.

    Jiřan

    P.S. opravdu není dobré obtěžovat ostatní kolegy zbytečnými dohady

    To je dobrý názor, O.K.

    Jinak veřejně přiznávám, že jsem na volném moři opravdu blil a vyprazdňoval se všemi otvory a nebýt na člunu zábradlí, nevím jak bych to přežil a nepřepadl při tom (v těch vlnách).Ještě štěstí, že kolegové na člunu s sebou neměli foťák,to bych dopadl…Za to samozřejmě daná CK nemůže. Od té doby si zjišťuji,zda mají čluny v lokalitě,kam chci jet, zábradlí, člověk nikdy neví.To je další zkušenost a rada pro nováčky v Norsku,kteří ještě nevědí,co s nimi vlny udělají.Proto jsem taky psal o člunech a fjordech,prožil jsem si to na vlastní kůži.

    Vlákno je přeci o Norsko poprvé,ne.

    Zdraví Karel

    #51869
    karelfish
    Člen
    (66 odpovědí)

    leiter napsal: Dovolím si svůj, ryze subjektivní pocit.Karel, ačkoliv je nováčkem popsal situaci poměrně výstižně a nezaslouží si perzekuci v té formě, jak byla výše prezentována.Nepovažuji se rozhodně za mořského vlka, ale sám bych to nenapsal lépe.

    Vzhledem k tomu, že již jsem v Norsku párkrát byl, mohu objektivně posoudit hodnověrnost jeho informací a dát mu za pravdu.Nehledě na to, že většinu těchto informací lze dohledat ve starších diskuzích a tím jejich věrohodnost potvrdit.

    Pánové norci, děkuji opravdu všem, kdo se mně zastali. Hřeje to ,ale do nosu mi neprší,nebojte.Jde jen o mé právo se vyjádřit,klidně snesu i reakci.. ” Karle v tomhle s tebou nesouhlasím…je to jinak..” I opačný názor je přínosem, všichni přeci hledáme zkušenosti jiných. O tom je vlákno.Ale reakce lidí, kteří se mnou na zájezdu nebyli, mi hlava nebere.

    Jasně,ukončeme to,p. Šroubek282 má pravdu a ujišťuji ho,že já taková slečinka nejsem. Těším se na další články a rady zkušenějších o Norsku poprvé.

    Zdraví Karel

    #51981
    zerp
    Účastník
    (1899 odpovědí)

    Šroubku ty kluku jeden 😀 , máš pravdu. Chce to klid a hlavně to děláme rádi a těšíme se na každé info. Nemusí psát je odborník dlouholetý ,ale každý kdo má Norsko rád. To nás baví a zima je dlouhá….. tak se kucí čiňte a vzhůru do psaní. Je mezi náma plno zajímavejch lidí a ty divný utlučeme čepicema :-D:-D:-D. Tak si to řekneme 16.2.8-O8-O8-O Taky jsem psal poprvé a POKORA mně tedy nechyběla. Ani už toho Zemana neřeším…….:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D

    Čus a těšíme se na VÁS !!!!!ZERP a Mára 45 :-E :-E

    #52242
    scan
    Účastník
    (48 odpovědí)

    Kolegové a bratři v Norském šílenství.Všichni víme jak dlouho trvá, než pochopíme jednu zásadní pravdu – každý máme pravdu svou.Mnohokrát se mi stalo, že jsem nedokázal vysvětlit zájemci o spolucestu autem do Norska otázku cen a drahoty v Norsku.V pohádce Obušku z pytle ven radí hospodský chudému pocestnému – “Bez peněz do Norska nelez”. Pokud na to nemám, nemohu chtít jezdit na loďce se 100 Hp motorem, echolotem apod.Nemohu jet autem a nechtít pochopit kolik stojí trajekt, nafta a hlavně vercajk na moře. Pamatuji se jak jsme v 90.létech jezdili autobusem za 10 000 Kč a chtěli za to služby, které měli Němci, kteří platili na naše peníze 30 000 Kč.Trvá to pořád. Je to marný,je to marný, je to marný.AURE za 150.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 91. až 105. (celkem z 150)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(16)
(117)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...