Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Norsko cestou přes Polsko …..

  • Toto téma obsahuje celkem 90 odpovědí. Do diskuze (28 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel SKRKUN a poslední změna proběhla před 1 rokem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 91)
  • Autor
    Příspěvky
  • #3319
    Bohuslav Poles
    Účastník
    (190 odpovědí)

    v dubnu jedeme na Soroya a chceme vyzkoušet novou cestu, která je sice o 6 hodin delší, na peníze stejná a na odpočinek daleko pohodlnější. Chceme jet Berlin – Gdansk (Polsko) – trajektem do Nynäshamn (Švédsko) – Stockholm – a dále standartně na sever až Soroya. Trajekt jede denně (až na ojedinělé vyjímky) v 18.00 hod a na místě je druhý den ve 12.00 hod. Máte někdo zkušenosti s touto cestou ??

    #6758
    MP
    Účastník
    (143 odpovědí)

    Letos v květnu jsme tímto trajektem cestavoli, cena za auto, 4 osoby a kajuta tam i zpět cca 12,000 Kč, objednáno počátkem roku v ČR. Cesta pohodlná, možná o něco pomalejší (17 hod), ceny na lodi celkem příznivé. Jedině to cestování po Polsku je hrozné, jeli jsme ve čtvrtek, všude samé omezení, radarové kontroly, kolony, pořád skrz vesnice!! dojezd v GPS navigaci každou hodinu narostl o 10-15 minut, ve větším městě i o 30 minut, ještě že jsme před Gdaňskem jeli po placené dálnici (zcela prázdné) , tehdy už jsme měli dojezd dle navigace 10 minut po odjezdu trajektu, jinak by jsme trajekt nestihli i přez původně skoro 4 hodinovou rezervu.

    #6760
    Vojtko
    Účastník
    (325 odpovědí)

    Ja pužívam cestu Zvolen-Čes.Těšín-Toruň-Gdaňsk, potom trajektom Nynäshamn a západným pobrežím Bothanského zálivu na sever. Je to skutočne dobrá voľba, lebo si skrátim jazdu autom o cca 500 km a pivko, sprchu, dobrý spánok a ráno perfektné raňajky na lodi – to skutočne môžem. No a rýchlostné limity na cestách v SE oproti NO sú tiež veľmi príjemné.Vrelo doporučujem

    #6761
    sob
    Člen
    (94 odpovědí)

    Taky jezdíme trajektem z Gdaňsku do Nynashamnu,pro cestu za polární

    kruh je z mého hlediska nejméně náročná.Vyjiždíme z Ostravy do Gdaňska,

    to je 650 km,na trajektu se pohodlně vyspíme.Po vylodění zbývá ujet 1670

    km do cíle-Senja,na Soroyu to je asi o 100 km dál.Po cestách bychom

    museli ujet asi 3200 km,trajektem si ji výrazně zkratíme.Trajektové lístky kupuji v akci včasný nákup jsou levnější.

    #6769
    Bohuslav Poles
    Účastník
    (190 odpovědí)

    zajímavé názory, také by mě zajímalo, jak je to s obsazeností trajektu, zvláště v jarním období, jestli je opravdu nutné lístky si koupit dopředu. A jak to vypadá v cíli s kontrolou od celníků a policie??

    #6771
    sob
    Člen
    (94 odpovědí)

    Na jaře jsem s tímto trajektem nejel,palubní lístky objednávám 3 i více

    měsíců předem.Jestli je lze koupit těsně před nebo před vjezdem na

    trajekt to nevím,ale lze to jednoduše zjistit na CK PERISKOPE pan

    CHodur tel.542213346,u něj trajekt objednávám.Co se týká vylodění ve

    Švédsku jsem kontrolu nezažil.Údajně kontrolovali jen některé Poláky.

    Při cestě zpět kontrolují hned při výjezdu z trajektu Polští policajti řidiče na alkohol,na trajektu se dost chlastá (i já jsem se bál).Jinak

    Polské cesty to je hnus.

    #6814
    Ladislav Seregely
    Člen
    (44 odpovědí)

    Toho roku som siel s kosic cez polsko do gdanska v juny na Arnoy Brige a povedal som ze nikdy viac.Vsetko bolo super az na tie cesty v polsku to bol zabijak.Cesty nekvalitne same osady,obmedzenia,semafory madzi obcami,mali sme pocit ze vyrobca semaforov sedi v parlamente.Trajekt tam, super kajuty, bol svedsky naspat sme sli polskym male kajuty. sli sme tiez cez ck.periskope v pohode.jedobre si zakupit listky vopred velky cenovy rozdiel. predtym sme chodili z rostocku a cez polsko uz nepojdem.Keby sme nemali 5 hodinovu rezervu tak trajekt nestihneme.s ciech je asi lepsia cesta, neviem. z Nyneshammu hore uz je to v pohode.

    #6830
    Josef Čtvrtnik
    Člen
    (274 odpovědí)

    To BOBO:Čus něco jsem tu už psal o cestě přez Poland nic horšího jsem nezažil jak cesta tam tak zpět.Hnus fijalovej,ale pokud máš dost nitráku pod jazyk tak jeď.Já vim že už to nikdy nedám.To co se tam děje to je zážitek na celej život.Hlavně nejezdi přez Jeleňu gooru.Trajekt levnější včas zamluvit jak píšou klucka hore.Kontola žádná.

    #7245
    Bohuslav Poles
    Účastník
    (190 odpovědí)

    Zatím jsem koukal na netu na ceny a termíny trajektu, ale je k mání pouze  jízdní řád na letošek. Jsem zvědavej, kdy tam pověsí ten na příští rok. Už jsme se domluvili, že tento spoj využijeme, tak se těším. 🙂

    #7249
    Hena
    Účastník
    (41 odpovědí)

    Ahoj touto cestou jezdím každým rokem a můžu jenom doporučit. Krásně si odpočinete před náročnou cestou na sever. Trajektenky nakupuju taky přes Periscope , nebo napřímo přes Polferies , záleží na nabídce . Nabídku na 2010 uvidíš na stránkách nejdříve v půlce ledna, taky na ní čekám. Vždycky je lepší si přepočítat co se vyplatí. Někdy využijeme 5 lidí v autě a jeden samostatně protože je to levnější , ale záleží co tam na příští rok nabídnou. Jenom pozor přes Polsko počítej s větší rezervou – mají hrozné cetsty a nikdy nevíš kde se zdržíš.

     

    #7269
    sob
    Člen
    (94 odpovědí)

    To bobo,pokud máte auto do 2 m výšky a 6 m délky doporučuju využít nabídky včasný nákup,je zpáteční pro 5 osob a výjde zhruba na 5 500 kč.Pozor je ale nevratná a neměnná.Jména lidí,když

    někdo vypadne a pojede někdo jiný se dají měnit do posledního dne.U aut to platí taky,ale ne

    větší rozměr auta.

    #7358
    jan dokulil
    Účastník
    (25 odpovědí)

    chtel sem se zeptat kdyz se jede pres svédsko a prejíždíš polární kruh vystavují tam certifikát o přejetípolu tak jako v norsku.jedem tam poprvně tak bysme ho moc chteli.dik

    #7359
    Vojtko
    Účastník
    (325 odpovědí)

    Mne sa nechce veriť, že v NO vystavujú certifikát o prejetí pólu. To bude  platiť aj pre SE, lebo “pól” je ešte hoooodne ďaleko. Rivelino, prepáč, že zneužívam tvoje prerieknutie.

    #7361
    Drahoslav Chocholouš
    Účastník
    (258 odpovědí)

    Mineš město Lulea po E10 u Tore se dáš do leva stále po E10 na Kirunu. Po pravé straně je označení polárního kruhu a tato budova (viz. obr).Certifikát ti prodají, ale jen v sezóně od června do září.

    #7362
    Drahoslav Chocholouš
    Účastník
    (258 odpovědí)

    Odbočíš-li dříve po 97 na Boden-Jokkmokk-Kiruna tak tam mají jen tento symbol polárního kruhu nic víc.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 91)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Norsko cestou přes Polsko …..

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(15)
(115)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...