Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Norsko cestou přes Polsko …..

  • Toto téma obsahuje celkem 90 odpovědí. Do diskuze (28 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel SKRKUN a poslední změna proběhla před 1 rokem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 91)
  • Autor
    Příspěvky
  • #7370
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    Já jsem uvažoval také o této cestě,ale vychází mně to dražší než cesta z Trelleborgu o 2tis. na osobu při 6-ti lidech v autě.Těch ušetřených 600km se jede po dálnici do Stockholmu.Také jsem se chtěl vyhnout co nejvíce Polsku,dá se jet přes Německo,a pak uhnout na Szcecin – Gdaňsk a po Polsku je to jen 362km. Rozhodli jsme se to řešit jako obvykle,přespat někde cestou v kempu,v chatě,nebyl to  problém něco sehnat.

    #7372
    Josef Čtvrtnik
    Člen
    (274 odpovědí)

    To ZM   To máš sice pravdu ale já těch 362km přez Poland jel skoro 8 hodin.Nikdy více Poland.

    #7373
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    A já jsem si myslel,že to bude sranda.Stejně to neprošlo,jedeme z Trelleborgu.

    #7375
    Bohuslav Poles
    Účastník
    (190 odpovědí)

    ono jde spíš o to, že si na trajektu pěkně odpočineme, protože pak je to ještě dalších 1600 km do cíle. Je pravda, že je to dražší, ale jen v případě, že si trajekt koupíš na místě a jen jednu cestu. Pokud si koupíš dostatečně dopředu a i spáteční, tak to vyjde daleko levněji, než z Trelleborgu. Jestli pojedu o 6 – 10 hodin déle mi nevadí, směrodatný je to, že si budu pěkně sedět v teple na trajektu, popíjet pivko, baštit teplé klobásky a užívat si cesty. Je to jen o prioritách. Na cestě zpět to bude ještě lepší, protože vím, jak jsem přijel minule zmordovanej.

    #7376
    Vlastimil Jakoubek
    Člen
    (54 odpovědí)

    To ZM: Jedeme na Soroyu a stále se nemůžeme rozhodnout, zda zvolíme trajekt Gdaňsk-Stockoholm  nebo Sasnitz-Trelleborg, tak jsem se jen chtěl zeptat na to přespání, jestli to opravdu nebyl problém sehnat nocleh někde v kempu? Mohl bych se zeptat, kde jste spali? Děkuji.

    #7377
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    To Bobo – Promiň,ale žádný diametrální rozdíl v cenách trajektů nevidím,ale chápu vaše důvody.Robert Langford píše o cestě z Rostocku do Hako ve Finsku.Znáte tu cestu někdo?

    Co se týče přespání –  jednou jsme spali za Luleou venku u řeky na typickém skandinávském tábořišti s otevřenou chatou,pak v nějakém kempu v Norsku u jezera,jméno bohužel nevím,když jsme jeli směr Senja/na km v podstatě stejné/ tak před hranicemi v Abisku,musím ale říct,že to bylo mimo července a srpna.Cestou u mnohých jezer jsou kempy.Jak jsou volné o prázdninách by spíš mohla říct paní Janka,s tím,že se dá ubytování předem domluvit.V červnu bylo všude volno.

    #7378
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    Tak jsem se na to díval,je to Hanko,ale možná je cesta Travemunde – Helsinki a z Helsinek do Oksfjordu je to 1430km.Trajekt je ale dlouhý,na více piv a klobás.Cena kolem 14000,- dohromady.(?)

    #7382
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    Ne,že bych kvůli tomu nespal – beru prášky.   Helsinki – Oksfjord   1430km,z toho  650km po dálnici,

                                   Trajekt jede např. čtvrtek 03,00h Travemunde  – Helsinki pátek 6,45h ; zpátkysobota 18,00- neděle 20,00h . Auto Fiat Duccato + 6 lidí 18000,-  trajekt tam i zpět,kajuta pro 6 lidí.

    #7411
    Bohuslav Poles
    Účastník
    (190 odpovědí)

    ať počítám, jak počítám, tak z toho nejsem chytrý. Pokud pojedu do Gdaňska nebo do Travemunde, tak pojedu přibližně stejně daleko, jen přes to polsko to bude trochu horší a delší cesta. Na druhou stranu trajekt Travemunde  – Helsinki jede 26 hodin a Gdaňsk – Nynashamn jede 17 hodin. Helsinki – Oksfjord je 1430 km, Nynashamn – Oksfjord je cca 1600 km. Takže mi logicky jako rychlejší cesta připadá přes Polsko. Ještě chci počkat na nový ceník trajektu pro rok 2010 a podle toho jednat. Jak tady píšeš, tak Travemunde  – Helsinki mě bude stát 18.000,- Kč a Gdaňsk – Nynashamn podle uživatele Sob při včasném nákupu 5.500,- Kč + 1 osoba navíc. Takže jestli by to bylo takhle, tak není o čem diskutovat.

    A stejně, do Gdaňsk pojedu těch 800 km pěkně v klidu přes Německo v noci a přes Polsko dopoledne, což je v pohodě a pokud si na cestu dám 12 hodin, tak by to mohlo být v pohodě. A 17 hodin na trajektu je taky dost pro odpočinek.

    #7446
    sob
    Člen
    (94 odpovědí)

    test

    #7463
    jan dokulil
    Účastník
    (25 odpovědí)

    chochy prosimte ta budova  k vystavení cretifikátu viz foto od tebe  je při cestě nebo je to zajíždka dik.

    #7466
    Drahoslav Chocholouš
    Účastník
    (258 odpovědí)

    Ta budova se nachází přímo na E10 směr Kiruna po pravé straně, nemůžeš ji minout.

    #7468
    Havelka Stanislav
    Člen
    (110 odpovědí)

    Pro ZM – nezdá se mi uváděná cena za Ducato +lidi, trajekt Travemunde-Helsinky podle Periskope http://www.periscope.cz/doprava/trajekty/objednavka-trajektove-dopravy.html mi vychází cena auto + 4 osoby na 1460Eur. V roce 2009 jsme použili trajekt Rostock-Hanko VW Transportér + 4 lidi s kajutou za 726 Eur. Hanko je asi 15km nad Helsinkami. Pohodlná cesta, letos tak jedeme zase.

     

    #7470
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    Bral jsem to rychle,rád se poučím.Je to trajekt Travemunde-Helsinky,při koupi jízdenky pro oba směry jsem opsal  354 Eur za kabinu pro 6 lidí,324 Eur za auto do 6m,nad 2.1m výšky.Bez stravy.678 Eur. Je to špatně?

    #7471
    Havelka Stanislav
    Člen
    (110 odpovědí)

    Nechci poučovat,byl bych rád,kdyby to bylo jak píšeš. Nad ceníkem je uvedeno “Cena za osobu”. Asi by to chtělo se zeptat v Periscope. Kdyby to bylo podle tvého výkladu, bylo by to pro nás výhodnější, už jenom kvůli tomu že Rostock-Hanko jezdí jen 4 dny v týdnu a loni jsme se museli vracet o den dříve. Pokud bude správný Tvůj výklad, tak se předem omlouvám. Zítra tam zavolám a dám vědět.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 91)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Norsko cestou přes Polsko …..

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(15)
(115)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...