Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Neschází vám Polaci?

  • Toto téma obsahuje celkem 391 odpovědí. Do diskuze (70 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Duke a poslední změna proběhla před 7 roky a 11 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 361. až 375. (celkem z 392)
  • Autor
    Příspěvky
  • #124540
    respirtep
    Účastník
    (582 odpovědí)

    😀 z Titranu..

    #124543
    respirtep
    Účastník
    (582 odpovědí)

    :-)pěknej poláček…:-P

    #124549
    respirtep
    Účastník
    (582 odpovědí)

    🙂

    #134122
    jigin1
    Účastník
    (984 odpovědí)

    Kamarádi,po krátké odmlce znovu oživíme toto vlákno.Nová sezona je na spadnutí a po loňském zkoušení a zkoušení mám pro Vás připraveno zopár poznatků z lovu polaků.Aquantic team na svých výjezdech testoval spousta vylepšení a konečně se mi povedlo to dát nějak dohromady.Potvrdilo se nám,že používání přívěsnýho streamra před gumenou nástrahou razantně zvýší počet záběrú.Vyzkoušeli jsme spousta barevných variant,ale jednoznačně nejlíp vyšel červený streamer a krevetka 6cm dlouháuvázaná na přívěsu 70cm před gumou.Hlavně v čase kdy se zdálo že ryby jsou v útlumu, tak to přimělo polaky k záberům.Věčšina i velkých polaků byla chycena právě na malý přívěs.Týmto spůsobem jsme lovili na mělčinách od 3 až 20 metrů.Mám radost, že už Vás je docela dost, kdo stýmto systémem chytá a posílate mi pozitivné ohlasy.Samozřejme jsme se věnovaly i FLASHJIGŮM a jednoznačně loni dominovaly tři barvy…Modrý DBS,Oranžový CO a překvapením je červený RED který hlavně na podzim byl absolutna jednička na mělčinách.gramáže bohatě postačují 15,20,30 gramů.Taky se porovnávali vlasec a šnúra.Vlasec jsme používali v červené barvě 0.30 a můžu říct že polaci ho těměř vůbec nevnímaly.Akorát v sluníčku jsme navazovaly cca 2m fluocarbonu 0.26.Neosvědčilo se nám dělat přívěs z fluocarbonu,nebo uzlová pevnost je slabší a docházelo k strátam rýb když se pověsily na obě nástrahy.Šnúru jsme teměř vždy používaly s návazcem.Hlavně u lehších nástrah je lepší používat vlasec.

    #134127
    jigin1
    Účastník
    (984 odpovědí)

    Příští týden začína FOR FISHING 2016 v Praze a chci vás taky pozvat na pokecání do nášho stánku AQUANTIC Teamu.Budeme mít pro vás spousta novinek.Bude i omezené množství flashjigů a hlavně novinky přívěsné krevetky…

    #134128
    jigin1
    Účastník
    (984 odpovědí)

    typický mělčinový polak:-D

    #134129
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    Nazdar Pavle, už se mi stýskalo po novinkách a tak Ti díky za otevření tohoto vlákna.:-P

    Potvrzuji, že podzim vyhrávala červená, oranžová a tmavě modrá a to i v tomto pořadí.

    Mám dotaz, používali jste přívěsný streamer jen nad gumou a nebo i pilkrem či těžším flashjigem?

    V červnu na AVEROY byly úspěšné tmavší barvy, červená a modrá.

    Červený vlasec mám připravený na letošek. Má být neviditelný od určité hloubky, tak jsem na to zvědav. 😕

    #134131
    jigin1
    Účastník
    (984 odpovědí)

    na přívěs jednoznačně tyto dva streamre.Samozřejmě, že se dají použít i na hloubky.letos chceme krevetky vyzkoušet na okouniky,tak jsem zvědavý jak se to osvědčí…

    #134133
    jigin1
    Účastník
    (984 odpovědí)

    Honzíku,nefungovala kombinace streamer -flasjig,vždy jenom s vkombinaci s gumou o velikosti 13-15cm.Nezkoušely jsme kombinace s pilkříkem,na podzim bylo všude spousta makrel ,tak nám docela znepřijemňovaly lov polaků s malými nástrahami.:-)

    #134155
    Martin Rollo
    Účastník
    (415 odpovědí)

    #134156
    Radek123
    Člen
    (92 odpovědí)

    Jak píše Pavel,doufám ,že jsem to pochopil dobře .Kmenový vlasec(šňůra),boční návazec (jaká délka?síla vlasce?)navázaný cca 70cm před koncouvou vláčecí nástrahou?Pochopil jsem to dobře?Pavle ,zdravím tebe a celý tým,prosím ještě o upřesnění montáže.Přeji pěkné chvíle v Praze na veletrhu.

    #134157
    jigin1
    Účastník
    (984 odpovědí)

    Radku cau,zítra to nafotím a dám sem…důležitý je uzel a délka bočního přívěsu.zajimavostí je, že se to vůbec nemotá a i nerybaři nemají s tím problém..:-)

    #134158
    bulik
    Účastník
    (334 odpovědí)

    jigin1 napsal:

    Radku cau,zítra to nafotím a dám sem…důležitý je uzel a délka bočního přívěsu.zajimavostí je, že se to vůbec nemotá a i nerybaři nemají s tím problém..

    ahoj, tak udělej něco na ukázku do Letňan na výstavu, ať to vidíme v reálu

    předem dík, uvidíme se

    #134160
    Radek123
    Člen
    (92 odpovědí)

    Pavle,srdečně Tě zdravím a jsem rád ,že tohle vlákno krásně oživlo.Jak píšeš,hodně důležitý bude uzel.Tak prosím ,jak budeš mít trochu času,třeba někde na zastávce,kde nechodí mnoho cestujících ženského pohlaví(aby tě nerušily v psaní)tak nám dej zprávu trocha detailní.(Pro amatéry).Mrzí mne ,že nejedu do Prahy,chystám se do Prušánek i se Salmonem.Nemáš chuti přijet za náma,a přidat se k přednášejícím ,třeba k Honzovi a říct nám o lovu polaků?

    #134161
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    No myslím si, že takovou krevetku vezme jakákoliv ryba. Před lety na to ulovili kočku 90 cm při chytání platýsů.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 361. až 375. (celkem z 392)

Téma ‚Neschází vám Polaci?’ nepřijímá nové odpovědi.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Neschází vám Polaci?

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(5)
(20)
(163)
(26)

Nahrávání ... Nahrávání ...