Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Neschází vám Polaci?

  • Toto téma obsahuje celkem 391 odpovědí. Do diskuze (70 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Duke a poslední změna proběhla před 7 roky a 5 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 316. až 330. (celkem z 392)
  • Autor
    Příspěvky
  • #83216
    jigin1
    Účastník
    (984 odpovědí)

    Klucí…. snáď už budu mít počítač v pořádku a znovu rozproudime debatu o lovu Polaků.Mám pro Vás připravených pár vychytávek, které se mi povedlo pozbírat na výstavách od kluků z naší branže.téměř všichni jsme se zhodli,že lov na mělčinách je hodně perspektívna metoda lovu,hlavně když ryby ještě nejsou najeté na šelfech a je to jediná záchrana jak mít nějaké hezké zážitky z norska..pokusím se vám popsat jak ulovit i jiné, méně atraktivné druhy ryb… ale jak sem postřehl na výstavě tak právě tyto raritky si rybáři nejvíce pamatují a mají znich nefalšovanou radost….

    #83220
    ajca
    Účastník
    (72 odpovědí)

    #83221
    ajca
    Účastník
    (72 odpovědí)

    odpočinek na cestě na sever

    #83222
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    Jigine1- správný přístup. Již za pár týdnů odjiždějí první norci a zkušenosti, nápady a pod. se jistě hodí. My to s Kulikem určitě stihneme do sebe vtřebat máme to asi pod sto dní.

    #83229
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    Je to přesně 103 a už se těším na další nápady a diskuze o polacích a jejich lovu. Také nemám žádnou odezvu na chytání na kačenu nad chaluhami v mělčinách.:-x

    #83347
    ajca
    Účastník
    (72 odpovědí)

    taky pěkný kousek

    #83579
    jigin1
    Účastník
    (984 odpovědí)

    Tak přátelé sezona se blíži a sem rád že sem spoznal spousta nových kamarádů na výstavách, který propadli lovu Polaků…bylo hodně zajimavé debatovat o zkušenostech z lovu těchto úchvatných ryb.Zpousta z Vás chytá na vlastní výrobky co jen dokazuje, jak jsou český a slovenský rybáři vynalézavý.Je zajimavé pozorovat, jak se stáva lov Polaků samostatnou disciplinou mořského rybolovu…Snažil sem se pozbírat poznatky od vás a nějak utřídit…postupně je budu tady prezentovat.Hodně kluků používá různe nástrahy z pěří,jiní plandavky,gumi ,pilkříky… ty debaty byli hodně zajimavé.Hodně dotazů bylo jak si udělat takově nástrahy,tak sem umístim několik postupů jak udělat různe jigi z pěří a různych syntetických materiálů.ideální zábavka na dlouhe večery:-D…

    #83580
    coolio
    Účastník
    (5 odpovědí)

    kulik napsal:

    Začíná nová sezóna a tak se ptám co má kdo připraveno na vyzkoušení při lovu polaků na tento rok a je ochoten se o to podělit s ostatními, aby to případně také zkusili?

    chlapi ked sa mi nechce vlacit tak si sadnem nasadim 20 silon a 10g zatazovy strimer sedej farby a uvidite ten zazitok,aj 5kg polack zaberie ako belica alebo ostriez. Mam vyskusane ze najlepsie to funguje ked do vody svieti slnko.Len treba mat trpezlivost trochu dlhsie sa to ponara do hlbky. ked to je blizko dna staci zacengat a stravnici nastupia. Vyskusajte stoji to za to.Akurat som nenasiel tazsie nastrahy. Asi idealna by bola 15g.cawte

    #83643
    Harty
    Účastník
    (1242 odpovědí)

    Schází i v mrazáku.Dnes na oběd jen tak přírodně brambor a salát-super:-PnullJigine hodně práce a na svoje věci jsem se ještě nedostal.Vidím to tak ještě 14dnů a pak se pochlubím .Samozřejmě použiji ten tvůj sup. material.Vlastně mám tolik práce a nápadů že snad ani nepojedu do Norska;-):-D:-)

    #83644
    Harty
    Účastník
    (1242 odpovědí)

    Smaženej Polaček

    #83657
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    Harty to je pečený polaček – asi před týdne jsem jej take tak udělal. Musím podotknout, že i smažený (dělá kolega) je výborný. No ale máš ho krásně propečeného -radost pohledět. To je těma pilkříkama – prostě se smažením získávají různé odstíny.

    #83692
    Harty
    Účastník
    (1242 odpovědí)

    Kime musím se přiznat že dříve jsme polaky jenom obalovali,ale protože u mne převažují,tak jej manželka udělala jen tak přírodně a nemá to chybu.Akorát že u větších filetů nemám kůži,ale poprala se s tím.Stačí trochu červeného pepře ,smaženého česneku ,soli, oliv.oleje a másla a je to.Nemam rád když se ryba překoření už hotovým kořením na ryby ze supermárketu. To potom chutná každá ryba skoro stejně.A k pilkříkům?Dnes jsem byl za kamarádem v Německu a on mne obdaroval novou folií,ať prý mám co dělat-je to blázen.Ale folie je nádherná a během týdne ukážu první kusy.

    #83747
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    Harty, už se na ně těším, myslím ty pilkry, polak je taky krásný. Já jej jen nasolím a trochu citónového pepře a příloha směs zeleniny udělaná v to výpeku. 😛

    #83750
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    To coolio: A zkusil jsi dát před streamra olůvko, aby to bylo těžší.

    #84158
    coolio
    Účastník
    (5 odpovědí)

    To som neskusal,lebo streamer je uz s olovenou hlavou a mozno by to bolo rusive.Mal som silon z nosnostou 9kg 0,20,cize na more jemne nadobicko.Vedla mna chytali tvoji krajania na pilker show a ti sa nestacili divit ako som vyberal jedneho za druhym a to boli okolo 70cm,cize pekni.Moj kolega na lodi odlozil privlacovku zapalil si cigaretku a neveril tomu co vidi,za pol hodinu 4ks polack a piaty mi odpadol lebo akurat mi volali z chaty co nove.Ako prestalo svietit slnko akoby utal.Ale fakt doporucujem vyskusat.Tie zabery su velmi jemne takze bacha aby to nezobral hlbsie do tlamy ,lebo na zuboch nema silon sancu.Good luck boys

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 316. až 330. (celkem z 392)

Téma ‚Neschází vám Polaci?’ nepřijímá nové odpovědi.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Neschází vám Polaci?

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(11)
(100)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...