Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu NAVIONICS SONAR CHARTS

  • Toto téma obsahuje celkem 32 odpovědí. Do diskuze (13 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Jisto a poslední změna proběhla před 8 roky a 11 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 příspěvky - 31. až 33. (celkem z 33)
  • Autor
    Příspěvky
  • #108878
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    2 Jisto

    Slovy mého kamaráda… Ano i Ne :-D:-D

    Navionics samosebou funguje i v klasických navigačních přístrojích. Ale jen jako “uzavřený systém”. To znamená, že výrobce přístroje tam ten Navionics umí nahrát, ale normální člověk to tam nedostane. Ty klasické navigace jsou prostě zabezpečené proti přeinstalování daného systému. Ne že by to vůbec nešlo, ale je to záležitost celkem velkého zásahu. Pro normálního smrtelníka je proto jedodušší si Navionics stáhnout do toho telefonu či tabletu (ale aby správně fungoval musí být přístroj osazen GPS modulem).

    #109008
    IGORECKO
    Účastník
    (586 odpovědí)

    Jisto napsal:

    MifakM napsal:

    Z každého slušnějšího (smart) mobilního telefonu s GPS modulem jsi schopen udělat navigační přístroj

    milos napsal:

    Ukazoval jsem to v Prušánkách. Navisonics ploter SW se dá stáhnout zdarma jak do Aplu tak do Aroidích telefonů, tabletů … pak se ze storu kupují mapy – hlavně je to tak levné, že už to dávno nikdo nekrade. Námořní mapa celé Evropy je za 8-9 stovek a spec Norska vč. sonarových map je za 1300 … telefon máme přeci všichni takže zádná další investice

    V této oblasti jsem múzou nepolíbenej, chápu dobře že Navionics jako navigace jde jen v telefonech? Do něčeho většího to nepůjde? No nazdar, těm dotykovým krámům se vyhýbám jako čert kříži, no budu se muset chtě nechtě zmodernizovat, oni ty klasický telefony stejně přestanou vyrábět. Nebo existuje iPad nebo něco podobnýho s GPS?

    Mapy Navionics jsem objevil díky Igorkovi, který tady ten internetový odkaz dal asi před rokem. Líbí se mi ty podrobný vrstevnice, takže jsem si tím vypomáhal při plánování.

    Mapy Navionicsu pouzivaju vyrobcovia sonarov – ALE – vid vyssie ako pise MifakM. Ja som to mal nahrate v telefone aj tablete – oboje fungovalo spolahlivo. Dokonca lepsie ako mapy v sonare (netvrdim ze v kazdom). Navionics ma ale pomerne drahe update – na strane druhej – najlepsie a najpresnejsie mapy.

    Dodatok – je to jedno ci si to nahrate na ipad alebo nexus alebo samsung tablet – treba mat na pamati 2 veci

    1, Bateria zariadenia pri navigacii sa velmi rychlo vybija – treba mat externu, ktora sa da dnes kupit v kazdom lepsom eshope s elektronikou. Treba si pozriet kapacitu

    2, Pri tablete (odskusane na iPad 4tej generacie) pri vlozeni tabletu do vodeodolneho puzdra – predsa len sol robi svoje – sa pri stale zapnutej navigacii tablet prehreje a sam vypne, ma ochranu proti prehriatiu. Odporucam dat tablet do modu offline alebo flight mode.

    #109021
    Jisto
    Účastník
    (313 odpovědí)

    Snad už jsem díky Vám chytřejší. Jestli jsem to dobře pochopil, do klasických navigačních přístrojů to normálně nenahraji, jen do telefonů,iPadů a jiných aparátů neurčených pro moře a majících problém být celý den v aktivní činnosti. Takže to vidím tak, že použiji Garmin a detail zajímavých míst si vytisknu z Navionicsu, zatavím do fólie a vezmu do lodi. Díky Vám za rady.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 příspěvky - 31. až 33. (celkem z 33)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu NAVIONICS SONAR CHARTS

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(11)
(100)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...