Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Nástrahy, návnady, finty

  • Toto téma obsahuje celkem 1,699 odpovědí. Do diskuze (164 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Piva a poslední změna proběhla před 5 roky a 6 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,081. až 1,095. (celkem z 1,700)
  • Autor
    Příspěvky
  • #69540
    pavel
    Účastník
    (172 odpovědí)

    #69541
    pavel
    Účastník
    (172 odpovědí)

    #70242
    dors_Luky
    Člen
    (23 odpovědí)

    Raminko na vlajici filetu!

    Tak mi to neda a take si prihreji svou polivcicku :-). Jsme ted aktualne ve strednim Norsku v okoli Aure. Jsem tu s tatou a mame dvoje skoro identicke nadobicko. Posledni dva dny jsem zacal pouzivat raminko na vlajici filetu (pulku makrely) a najednou jsem mel 2x vic ryb, nez na druhy prut. Zbyle navazce s masem se stali skoro zbytecne, protoze vetsina zaberu sla na tu vlajici filetu. Myslim si, ze vetsina lidi to zna, ale mame to tu uz 2 roky a kdyz se to loi zkouselo, nezdalo se to prilis uspesne, az po letosku nebudu asi na maso pouzivat nic jineho. Je to piplacka, tam tu makrelu pridelat, protoze ji i dratuji, ale stoji to za to.

    Fotky dodam mozna vecer.

    Nevim, jakou s tim maji jini zkusenosti a jak casto se to pouziva, ale z osobni zkusenosti mohu jen doporucit.

    #70248
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    Zkušenosti nemám, ale dej sem foto a rád se podívám a přiučím.:-?

    #70253
    husky19
    Účastník
    (1722 odpovědí)

    Ramínko na vlající filetu používám již několik let a mohu doporučit. Nejprve jsem měl ramínko udělané z nerezového drátu průměru cca 2 mm. Po zdolání mníka (největší měl 126 cm a všichni ostatní byli přes metr) jsem ho mohl vyhodit jak byl pokroucený.

    Nyní používám stejné ramínko z drátu o průměru 4-4,5mm a je to přesně ono. 😉

    Na jedné straně ramínka visí závaží na vlasci o takové nosnosti, aby se v případě uvíznutí přetrhl nejdříve. Na druhé straně a o cca 20-30cm výše visí fileta z makrely (případně makrela celá). Tento systém je vidět na mém filmu z Dolmoy, případně pověsím foto. 😎

    #70254
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    Jirko, dej sem foto prosím Tě. Ramínka kupuješ a nebo si je děláš?:-|

    #70257
    husky19
    Účastník
    (1722 odpovědí)

    Ramínka si dělám (nachávám dělat). Jasně Honzo, večer pověsím foto. 😎

    #70260
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    husky19 napsal: Ramínka si dělám (nachávám dělat). Jasně Honzo, večer pověsím foto.

    Nechceš to vzít i do Prušánek? ;-);-)

    #70266
    husky19
    Účastník
    (1722 odpovědí)

    MifakM napsal:

    husky19 napsal: Ramínka si dělám (nachávám dělat). Jasně Honzo, večer pověsím foto.

    Nechceš to vzít i do Prušánek?

    Samozřejmě, není problém. 8-)8-)

    #70268
    husky19
    Účastník
    (1722 odpovědí)

    Tak tady je slibované foto. Není to nic převratného a možná to mnoho z nás používá. Velká výhoda je, že makrela neleží na dně, ale plandá stále nede dnem. Navíc systém se nikdy nezamotá. Alespoň mně se nezamotal ještě nikdy.

    #70269
    husky19
    Účastník
    (1722 odpovědí)

    #70270
    husky19
    Účastník
    (1722 odpovědí)

    #70271
    husky19
    Účastník
    (1722 odpovědí)

    Na focení je to velké monstrum. Závažím v klidu klepete o dno a makrela tancuje okolo a vábí. :-D:-D:-D

    #70272
    husky19
    Účastník
    (1722 odpovědí)

    A na dotaz ještě rozměry: délka drátu 60 cm, odbočka 38 cm. Drát by samozřejmě nemusel být tak dlouhý, ale potom by se systém snáze zamotával.

    #70275
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    2 husky19

    zkoušel jsi jakou to má nosnost?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,081. až 1,095. (celkem z 1,700)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Nástrahy, návnady, finty

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(20)
(164)
(27)

Nahrávání ... Nahrávání ...