Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Nástrahy, návnady, finty

  • Toto téma obsahuje celkem 1,699 odpovědí. Do diskuze (164 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Piva a poslední změna proběhla před 5 roky a 6 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 616. až 630. (celkem z 1,700)
  • Autor
    Příspěvky
  • #57945
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    Harty napsal:

    Fredy takto jsem ti udělal ty 200g. ještě začistím a pošlu ti je.Ty menší budou příští týden.

    Harty ty Tvé výtvory jsou nádhera (dlouhodobě – i hodně obrázků zpátky) Jen tak dál.

    #57987
    husky19
    Účastník
    (1722 odpovědí)

    Harty, klobouk dolů. Jsi v tomto oboru fakt třída!!

    #58000
    Harty
    Účastník
    (1247 odpovědí)

    Děkuji.Teď jsem se vrátil domů,tak na soukromí zprávy odpovím zítra-jsem hotovej.

    #58001
    Jisto
    Účastník
    (314 odpovědí)

    Mám dotaz nejen na Hartyho ale i ostatní odlévače pilkrů. Máte zkušenost s prodávanými očky do forem? Děláme si kostřičky z drátu ale do některých forem je to o nervy a moc drátu chladí olovo a špatně to zatéká. Letos jsem zkusil koupit hotová očka různých velikostí. Velká hitparáda s tím ale nebyla. Očko se tam mele jak vítr v bedně a většinou skončilo v blbý poloze někde u kraje. Má někdo fígl jak to očko ukotvit aby se nemlelo nebo nevypadlo? Zmagnetizovat hliníková forma nejde, napadlo mě to připlácnout kousíčkem plastelíny nebo nějakýho tmelu, ale to se asi rozpustí a zaneřádí formu.

    P.S. Při psaní příspěvku mě napadlo dát tam kapku kamnářskýho nebo podobnýho tmelu, který je na vyšší teploty.

    #58013
    Harty
    Účastník
    (1247 odpovědí)

    To Jisto:Přesně si na to přišel.Základ je mýt všechny očka stejně velký a očka si objednat podle velikosti která ti padne.Když je forma nějakým způsobem poškozená ,tak otvory na očka lze opravit sil.tmelem který odolává vyšším teplotám .Nejsem zastáncem drátěných kostřiček skrz na skrz.Dříve jsem to dělal tak že do otvoru očka jsem dával kuličku alobalu a přiklopil.Ten alobal my to podržel na místě a po odlití jsem z očka alob. vydloubl.Jinak očka si taky dělám sám není to složitý ,ale je to piplačka.Jo a nepoužívej plastelínu nebo okenní tmel-přiotrávíš se!

    #58014
    vapno1
    Účastník
    (445 odpovědí)

    Jisto: Koupená očka jsou různých velikostí, s ohledem na velikost formy. Mluvím o koupených, hliníkových formách, které již mají na očko vylisovanou drážku. Přesto též špatně drží ve správné poloze, při přikládání obou půlek formy na sebe. Řeším to použitím velmi malé kuličky dětské modelářské plasteliny, kterou vlepím pouze do vylisovaného žlábku očka a očko ořidrží. Žlábek i očko jsou mimo působení vylitého olova, takže žádný problém. V tvém případě bych vyzkoušel očko zakápnout sekundovým lepidlem a nechal zatvrdnout. Lepidlo by nemělo dělat žádné brékule.

    #58095
    Anonymní uživatel
    Neaktivní
    (3572 odpovědí)

    2 jisto : a já si je přilepím izolepou k jedné straně formy .Izolepa shoří a vše je OK

    #58110
    Kikibut
    Účastník
    (1822 odpovědí)

    Harty napsal:

    Děkuji.Teď jsem se vrátil domů,tak na soukromí zprávy odpovím zítra-jsem hotovej.

    Krásná práce je vidět , že ti jich už rukou prošlo hodně ! Musíš mít neskutečnou trpělivost 😎

    #58115
    Harty
    Účastník
    (1247 odpovědí)

    Krásná práce je vidět , že ti jich už rukou prošlo hodně ! Musíš mít neskutečnou trpělivost [/citace]No Kiki máš pravdu letos už jsem na nějakých pěti stovkách.Už se začíná snad blýskat na lepší časy a něco prodám.Ještě musím dozásobit kamarády,takže je pořád co dělat.Dnes jsem si dal pauzu,ale zítra znovu do lakovny.

    #58180
    Harty
    Účastník
    (1247 odpovědí)

    Další nové kusy a jiné barvy.

    #58181
    Harty
    Účastník
    (1247 odpovědí)

    #58183
    Harty
    Účastník
    (1247 odpovědí)

    #58184
    husky19
    Účastník
    (1722 odpovědí)

    Harty, když vidím tvé výrobky, tak abych táhnul do Norska vozík. Vše je super!!!

    #58188
    Jiran
    Účastník
    (1990 odpovědí)

    Krásná práce Harty, nám ty krasavce dělá kolega Jířa s Orca teamu:-P

    #58190
    Kikibut
    Účastník
    (1822 odpovědí)

    Harty napsal:

    Krásná práce je vidět , že ti jich už rukou prošlo hodně ! Musíš mít neskutečnou trpělivost No Kiki máš pravdu letos už jsem na nějakých pěti stovkách.Už se začíná snad blýskat na lepší časy a něco prodám.Ještě musím dozásobit kamarády,takže je pořád co dělat.Dnes jsem si dal pauzu,ale zítra znovu do lakovny.

    Co používáš za barvy ? A kolik ten nátěr vydrží než se obouchá o dno

    ? A nezkoušel jsi někdy dělat dělené ? Párkrát jsem to viděl někde na videu a ty pilkery byly myslím z 5 částí , takže se ve vodě krásně vlnili ( jako kloubový systém u woblerů)

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 616. až 630. (celkem z 1,700)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Nástrahy, návnady, finty

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(20)
(164)
(27)

Nahrávání ... Nahrávání ...