Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Nadlimitní množstí ryb

  • Toto téma obsahuje celkem 167 odpovědí. Do diskuze (59 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel JAKABO a poslední změna proběhla před 11 roky a 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 31. až 45. (celkem z 168)
  • Autor
    Příspěvky
  • #58796
    husky19
    Účastník
    (1722 odpovědí)

    northwolf napsal:

    meky napsal:

    Praxe není jednoznačná. Někdo tvrdí , že 1 bedna je právě ten limit. Slyšel jsem však, že údajně i bedny převažovali a nad 15kg byl nadlimit. Když hovoříme s klukama o limitu daném zákonem, tak počítáme 15kg na osobu(bedna je tuty vždy víc). V tomto tématu je udáván limit 20kg, ale jeho pravost není potvrzena. Navíc můžeš dovézt jednu trofejní rybu v celku bez omezení. Myslím, že není problém si přesné potvrzené údaje najít na příslušných webovkách.

    Moje poznámka k tomu jak se praxe od teorie může odlišovat: Když jsem kdysi v minulosti vezl do Česka nějaké ryby (koupené načerno od rybáře rovnou z kutru – navážené 15 Kg) tak mě jeden norský přítel upozorňoval abych si to raději ještě převážil, že limit je 15 Kg a že u celníků pracují také idioti (vždy záleží na tom na koho narazíte) pro které není nemožné dělat při kontrole potíže kvůli tomu že vezu 15,5 Kg – nevím jestli to pramenilo z nějaké osobní zkušenosti, ale vím že autor toho upozornění žije v Norsku celý svůj život, takže je tu relativně vysoká pravděpodobnost že by mohl vědět o čem mluví.

    Zažil jsem to na vlastní kůži. 15kg a nic víc. Nakonec nám každému blahosklonně připočetl cca 1 kg na váhu bedny. Bylo nás 8 lidí a nechali jsme tam 80 kg nadlimitních ryb. A to jsme měli opravdu každý jen tu jednu, jedinou bednu. Stálo nás to 5000,– NOK :-?:-?:-?

    Takže určitě záleží na koho narazíte a jak a s kým se vyspal. ;-);-);-)

    #58801
    Hokynar
    Účastník
    (81 odpovědí)

    V tomto máš určitě pravdu. Tady taky záleží při kontrole na silnici na koho padneš. Je to jen v lidech. Když tě chce vykoupat, tak si vždy něco najde. I když máš jen jednui bednu, tak dobře naskládaná má i víc jak 30kilo, takže většinou každý z nás má nadlimit a je to jen o štěstí, zda tě zastaví, nebo ne.

    Vím, že to sem nepatří, ale dlouho jsme od tebe neviděli nic nového, nemáš tam ještě nejaký filmeček v šuplíčku, aby nám to líp utíkalo. Dnes za 398-)

    #58802
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    To Hokynar: Husky19 je nyní zaneprázněn přípravou na sraz se mnou v Třeboni. Mám to za 43, ale zato na 21. A že to s to lodí je smutné máš pravdu, ale věřím, že Norhwolf už hledá cestu jak ji zprovoznit. Vše je o komunikaci.

    #58803
    meky
    Účastník
    (290 odpovědí)

    to Janka

    Psal jsem o praxi. Ukázalo se i od jiných, že kriteria jednotlivých celníků jsou rozdílná, takže v paxi je i není tolerance jedné bedny. Není pravdou co tu píšeš, že v praxi tolerance není.

    Co se týká vysazenosti k Čechům, tak zkušenosti ukazují, že tomu tak skutečně je. Neví se proč. Nekteří češi masili, ale to co jsem viděl nyní u německy hovořících rybářů předčilo mé očekávání.Mrazáky! Vždyť na hranicích to musejí vidět! A že Němci a Noři se historicky nemusí, není žádným přežitkem. Je to pouze objektivním historickým důsledkem na kterém není nic z hlediska konstatování špatného. A navíc, to na celnicíh vidět není.

    #58804
    husky19
    Účastník
    (1722 odpovědí)

    Hokynar napsal:

    V tomto máš určitě pravdu. Tady taky záleží při kontrole na silnici na koho padneš. Je to jen v lidech. Když tě chce vykoupat, tak si vždy něco najde. I když máš jen jednui bednu, tak dobře naskládaná má i víc jak 30kilo, takže většinou každý z nás má nadlimit a je to jen o štěstí, zda tě zastaví, nebo ne.

    Vím, že to sem nepatří, ale dlouho jsme od tebe neviděli nic nového, nemáš tam ještě nejaký filmeček v šuplíčku, aby nám to líp utíkalo. Dnes za 39

    Do bedny se opravdu vejde neskutečné množství. Před mnoha lety jsem přivezl z Hitry 2 bedny (podlouhlé, ve kterých Makro vozí ryby) a v jedné bylo 31 kg a ve druhé 30,5 kg. Byly uloženy v mrazáku a čerstvé ryby se skládaly rovnou do bedny.

    Jsem rád, že se filmy líbí a krátí vám “čekací” dobu do odjezdu na sever. Zatím nemám nic víc. Jeden film se mi někam ztratil i se zdrojákem a další jsem ještě nedodělal ten je z jarní akce 2012 a vzhledem k tomu, že mám jen cca 45 minut záznamu, není prakticky co stříhat. :-E. Více se chytalo na druhé lodi kde kamera nebyla.

    Vznikne asi jen 20-ti minutový záznam z celé akce. Zatím se mi do toho ale moc nechce. Jsem natěšen na Soroyu, kam povezu 2 kamery Canon Legria HV 40, aby byla kamera na obou lodích.

    Také se těším na setkání s Kulíkem v Třeboni. Dáme nějaký dobrý gáblík a pokecáme o rybách.8-)8-)8-)8-)

    #58817
    janka
    Účastník
    (2448 odpovědí)

    To meky

    ja myslela toleranci narodnosti! Vyjadrovala jsem se k prispevku nade mnou, mozna jsem se spatne vymackla.

    Z ceho cerpate ty vase zkusenosti, ze Cesi jsou kontrolovani vic?

    Myslim si, ze treba Polaci a Litevci jsou na tom v posledni dobe hur. To ted nemyslim nejak ironicky nebo zlomyslne, ale zajimalo by me to. Treba mate pristup k nejakym statistikam. Vseobecne si myslim,ze se to lisi podle oblasti – nekam jezdi vic Cechu , jinam vic Nemcu a pod. Procentualne to mozna vyjde stejne.

    co se tyce tolerance jedne bedny a jeji vahy uz tu pisou ostatni, to komentovat nemusim.

    #58822
    meky
    Účastník
    (290 odpovědí)

    janka- osobní zkušenost nemám, mě zatím nekontrolovali, ale je dost věrohodných nezaujatých kamarádů. Podle jejich slov, pokud budou norští celníci lovit, tak to máme jako Česi mezi ostatními většinou jasný. Nechci tu polemizovat o zkazkách “jedna paní povídala”, které se pravděpodobně staly, ale další detaily probírat nechci. Ja vidím pokaždé, když jsem v Norsku, že německy hovořící rybáři vůbec neřeší nějaké limity a vozí mrazáky. Kdyby příliš riskovali, tak to dělat nebudou.(o tom jsm tu již psal) To svědčí pouze o jednom……

    #58824
    Alfred
    Člen
    (1 odpovědí)

    Bez ohledu na to, co tu kdo píše vřele doporučuji tento odkaz: http://www.noramb.cz/News_and_events/travel/touristinformation/fishing/

    Je tu podrobně a jasně popsáno co se smí a nesmí včetně limitů a opravdu přes to vlak nejede podle mé zkušenosti. Stejné informace se můžete dočíst po kouskách v kterémkoli letáku či brožuře, kterou pořídíte v angličtině či němčině kdekoli v informačním středisku přímo v Norsku.

    Polemika o toleranci celníků je bezpředmětná v tom smyslu, že záleží opravdu na štěstí zda narazíte na puntičkáře, nebo naopak dobrosrdečného chlapíka co nemá náladu se vámi zabývat.

    #58825
    janka
    Účastník
    (2448 odpovědí)

    To meky

    vite o tom, ze prave posledni “kapkou” k vyhlaseni limitu 15 kg byl nemecky manzelsky par, ktere zadrzeli se 460 kg? 😀 ale jak rikate, nebudeme polemizovat a pockame si na vasi osobni zkusenost 😀 nee .. to vam samozrejme nepreju.. i kdzy vetsinou jsou celnici i policie velice prijemni 🙂

    Ale kouknete nekdy, jak a co lovi prave Litevci a Ukrainci a kolik toho vozi .. a to neni “jedna pani povidala”, i kdyz jsem pani .. 🙂

    kam se hrabou Cesi a Nemci dohromady. Na pristim nejakem srazu to muzeme probrat!

    #58831
    jirik
    Člen
    (115 odpovědí)

    Myslím, že většina z nás jezdí do Norska kvůli zážitkům a ne pro maso (to si můžeme koupit v Makru). Nikdy jsme nevezli více než bednu na osobu + nějaká rybka vceku na uzení jako trofejka.

    #58832
    husky19
    Účastník
    (1722 odpovědí)

    Dávám zapravdu paní Jance, neboť loni na jaře jsme bydleli na Dolmoy u Halvara Stadsvika a když jsme jedno ráno viděli, co nakládají Litevci do auta, tak se nám tajil dech. Těch beden co nosili z místosti s mrazáky bylo cca 18!!! A to tam byli 3 lidé!!! :-S:-S:-S

    #58835
    vlastina
    Účastník
    (226 odpovědí)

    erg napsal: Dedek napsal: erg napsal:

    Berkali napsal: Má někdo zkušenost s proclením nadlimitního množství ryb přímo na hranicích? Každý si vozíme jednu bednu z Makra cca 25 kg, ale raději bych nadlimit proclel, než se nervovat z přípaných komlikací. Děkuji za reakce.

    Ahoj. Pokud je mi znám, tak nejde o clo, takže proclít nadlimit není možné. Obejít se to dá pouze tak, že ti profesionální rybář dá potvrzení, že jsi od něj ty ryby “nad limit” koupil. Nemůže to ale udělat každý rybář – musí na to mít nějaké povolení. Nabízí to třeba Honza Nor od Aure. Asi nejlepší je jak je zde popsáno – 15kg filety a jeden pořádný macek jako trefojka vcelku.

    My vozíme každý jednu klasickou bednu. Zatím jsem moc neslyšel, že by to někdo vážil – snad jenom na hranicích mezi Norskem a Švédskem.

    To potvrzení dostaneš jedině když si koupíš ryby jinak né to není tak že se tam rozdává jen tak.

    Honza nám to při naší návštěvě u něj loni podal tak, že potvrzení nění problém. Sice to bude nějakou kačku stát, ale dá se. O tom, že si musíme ty ryby kupovat od něj, nebo toho jeho majitele baráku neříkal. Ale je pravda, že jsme poptávali situaci jestli k něm letos nejet, tak možná se zachoval – když ptáčka lapají, pekně mu zpívají

    Dobrý den všem,musím reagovat Je to přesně tak,jak píše pan Dedek jen jste měl ještě dodat pane Dedek,že toto potvrzení musí být provedeno 2x jedno zapečetíte do bedny a druhé předložíte celníkům,když si vás budou chtít kontrolovat.

    A tu blbost “když ptáčka chytají” atd.raději vymažte!Honza nikoho lapat nemusí,už v tuto dobu má všechna místa obsazená a každý kdo k němu jezdí zajistí vše pro jeho pohodu a bezpečí.Jsem řadu let s Honzou spokojená …a pak nejezdím do Norska jen pro ryby,ale především pro pohodu,klid a pokoru:-) všem krásnou dovolenou a spokojenost !8-)

    #58837
    Pafka
    Účastník
    (3890 odpovědí)

    Alfred napsal: Bez ohledu na to, co tu kdo píše vřele doporučuji tento odkaz: http://www.noramb.cz/News_and_events/travel/touristinformation/fishing/

    Je tu podrobně a jasně popsáno co se smí a nesmí včetně limitů a opravdu přes to vlak nejede podle mé zkušenosti. Stejné informace se můžete dočíst po kouskách v kterémkoli letáku či brožuře, kterou pořídíte v angličtině či němčině kdekoli v informačním středisku přímo v Norsku.

    Polemika o toleranci celníků je bezpředmětná v tom smyslu, že záleží opravdu na štěstí zda narazíte na puntičkáře, nebo naopak dobrosrdečného chlapíka co nemá náladu se vámi zabývat.

    Naprostý souhlas 🙂 🙂

    #58842
    radek
    Účastník
    (720 odpovědí)

    Dovolím si jeden poznatek, ačkoliv se týká cesty tam a ne zpět.

    Před hranicemi jsme jeli za Poláky, kteří jeli s Fiatem Ducato.Přijeli jsme na mýtnici před hranicemi, byla tam v kukani paní, co vybírala peníze.Nejdříve Poláci, potom my. Po opuštění mýtnice Poláci vyjeli, my za nimi. Na hranici jsme dostali signalizaci, že máme jet na kontrolu, Poláci zastavili na nějakém odstavném parkovišti, my jeli dál se sevřenými prdelkami.V objektu celnice jsme byli vyzváni, abychom jeli pod rentgenovou kontrolu. Poláci najednou zmizeli.Za námi však nebyli, takže bez problémů projeli, to jsme zjistili až u Osla, když jsme je potkali na benzince.

    Projeli nás rentgenem, zeptali se nás, jestli vezeme v těch lahvích, co viděli na obrazovce vodku, my řekli že ne, on se nás zeptal jestli jsme Poláci, my řekli že ne, ti byli za námi.Celník jen smutně zklopil oči ( něco norsky poznamenal) a pustil nás dál.

    Z toho mi vyplývá ( třeba se mýlím), že paní na mýtnici poslala echo na celnici ” bacha jedou Poláci, koukněte na ně), Poláci se tomu vtipně na nnáš úkor vyhnuli a Nor byl z toho smutnej, že chytil jemńom Čechy, kteří nic( tedy něco málo) nepašují.

    Věřím tomu, že na Poláky se kouká jinak, než na nás Čechy a to asi platí i v opačném gardu.Nás nikdy na výstupu z Norska nekontrolovali, ale myslím, že vše je o 1/ lidech( celnících), 2. typu vozidla (větší dodávka, neřkuli např. s vlekem je větší pocencionální kořist, než T5, nebo vito či dokonce osobák.

    Paní Janka by mohla říci, jestli mají nějaká ” nácestná stanoviště” kde např. tipují, koho zkontrolovat, nebo ne.

    #58850
    Holzby
    Účastník
    (633 odpovědí)

    Taky se přidám se stejným zážitkem. Rentgen jsme chytli tak 5 let zpátky za průjezdem na trajekt už v Rostocku. Vše muselo ven z auta a na pás do rentgenu. Nešli po alkoholu, ale po drogách a zbraních. Moje Finská v holínce je nechala klidný. Pak to pokračovalo v Trelleborgu. Policie, psi a tak ,,,, zabalili to 4 auta před námi,,,, a znova hranice Švédsko / Norsko ,,, dálnice odkloněná do celní zóny ,,, vybrali nás bokem, chvilku jsme pokecali že jedeme na ryby a tak a nechali nás jet.

    Po příjezdu do naší oblíbené destinace Liset jsme to po dvou dnech pochopili. Chatu vedle nás měli poláci co pracovali v docích. Krom toho že doma kradli auta (z čehož nám trochu zatrnulo), tak tady byli v poho, ale občas pašovali vodku,,,,ne jen par lahví, ale celé kanystry. Jeden dostal mastnou pokutu a strhávali mu to z platu ….

    Říkal že je to v poho a že příště poveze zase, jelikož je to super kšeft ,,,, no já teda nevím,,,,

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 31. až 45. (celkem z 168)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Nadlimitní množstí ryb

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(20)
(164)
(26)

Nahrávání ... Nahrávání ...