Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 196 odpovědí. Do diskuze (62 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Volnas a poslední změna proběhla před 7 roky a 5 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 181. až 195. (celkem z 197)
  • Autor
    Příspěvky
  • #100679
    dosky
    Účastník
    (2655 odpovědí)

    Je to jak jsem psal již výše. Je potřeba při přetržení šňůry a jejího vyklouznutí z řadiče, šňůru vymotat a posléze přes řadič namotat zpět, aby se srovnala. Pak je vše bez problému.

    #100681
    meky
    Účastník
    (286 odpovědí)

    pro lacoh- při odvíjení není téměř žádné zatížení, takže k žádnému poškození nemůže dojít. Poškození se týká doby záseku a tažení ryby. V té chvíli může dojít při extrémním tahu a velkém vychýlení šňůry k poškození řadiče, ale to za běžných podmínek nepřipadá v úvahu. Řadič je z kovu a tah by musel být extrémní. Je to tak, jak píše DOSKY. Nevidím u multiku bez řadiče žádnou výhodu, krom jednodušší údržby a žádného tření šňůry o kov řadiče. To však nemůže vynahradit dosti menší návin z důvodu nerovnosti návinu.

    #100682
    lacoh
    Člen
    (792 odpovědí)

    To meky: Ak si pozorne prečítaš, čo som napísal – pri odvíjaní … pri väčšom ťahu..- tým by malo byť jasné, že je to pri zábere väčšej ryby a nie pri spúšťaní pilkrov. A je to presne tak, ako to napísal Došky, pri spätnom namotávaní sa všetko zrovná. Ty si však písal o negatívnom vplyve pri navíjaní šnúry.:-)

    #100684
    meky
    Účastník
    (286 odpovědí)

    pro lacoh- já mám pojem odvíjení spojené jen se spouštěním pilkru.

    Při boji s rybou není tento pojem přesný, já rybě povoluji ne odvíjím. Samozřejmě, i nesrovnaná šnůra se při navíjení velmi brzy srovná podle řadiče, ale právě v okamžiku kdy začnu navíjet nesrovnanou šňůru s velkou rybou, tak je poškození řadiče možné. To jsme ale u slovíčkaření a to není předmětem této diskuze.:-)

    #100685
    jigin1
    Účastník
    (984 odpovědí)

    Nejvíce multíku se zlikviduje při vázkach…Hlavně řadiče jsou na to citlivé a pokud někdo trhá vázku přez multík a ne přez klacek tak riskuje zařezáni šnúri do návinu a to je pak pakárna:-(.Nedávno se mi dostal kamošov multík do rukou se zařízlou šnúrou a cca 150m šlo do pr….e.sedum let mám flotilu pěti corbosů 510 na půjčování a ani na jednom nebyl nikdy problém s řadičmi.Všechny zásadně upozornuji na trháni vázek přez klacek.Nato že je většinou používají začátečníci ,tak se sám divím že ještě fungují.Ale chce to pořádny každoroční servis..ryba by při zdoláváni a správne obsluze nemněla poškodit ani levnější multík…většinou je to v rukách:-D

    #270631
    vostrmar
    Účastník
    (124 odpovědí)

    Ahoj,

    máte někdo zkušenosti s multíkem DAIWA Saltist LW30HC ?

    Mám tři roky Penn comander LC20 a uvažuju si ho nechat jako zálohu a pořídit si něco s rychlejším převodem + barevnou šňůru WFT Multicolor .

    Díky za názory předem

    Vostrmar

     

    #270640
    Sim
    Správce
    (11217 odpovědí)

    DAIWA Saltist LW30HC znám velmi dobře, je to už dražší mašinka bez počítadla. Když jsi měl Penn 20LC, ten má počítadlo. Já bych si raději koupil WFT 875LC, který má digitální počítadlo a budeš  přesně vědět, kde se ve sloupci s nástrahou pohybuješ. Navíc máš na výběr pravo nebo levorukou verzi.

    http://www.topfishing.eu/vyhledavani/vyhledej.htm?search=875&x=56&y=14

    Cenově ušetříš ještě nějakou korunu. Co se týče kvality, je srovnatelná, oba mají kovové převody. Multík bez počítadla bych si do Norska nekoupil.

    #270670
    vostrmar
    Účastník
    (124 odpovědí)

    To Sim

    Na ty WFT jsem koukal taky, ale i v této diskusi chlapi multíky WFT dost kritizovali, že se sypou a nejsou na ně díly…. ?

    Nějaký další kvalitní s rychlejším převodem ?

    vostrmar

     

    #270671
    Sim
    Správce
    (11217 odpovědí)

    WFT 875LC jsou na trhu asi 2 roky, mám jich prodaných kolem 60ks a ani jeden se nevrátil na reklamaci. Mám ho osobně taky – bez problémů. Dělali jsme u nich jen běžný servis, čištění po sezóně. Když jsem je měl rozdělaný, tak jsem viděl, že jsou hodně poctivě udělaný, převody komplet kovový, prostě fakt dobrej strojek. Je to kopie Ryobi 700T, která se povedla. Převod 6.2:1 je dost rychlý, ale nenadřeš se. V podobné ceně, s digitálním počítadlem, rychlým převodem – není.

    #270816
    Maras
    Účastník
    (76 odpovědí)

    Taky řeším multiplikátor na příští rok. Nejsem si jistý, jestli si mám koupit s řadičem nebo bez? Všude se píše, že řadič je nejslabším článkem multiplikátoru. A může zapříčinit strátu velké ryby.

    #270982
    Heinz
    Účastník
    (111 odpovědí)

    Ahoj, máte někdo zkušenosti s multíkem DAIWA Saltist LW30HC ? Mám tři roky Penn comander LC20 a uvažuju si ho nechat jako zálohu a pořídit si něco s rychlejším převodem + barevnou šňůru WFT Multicolor . Díky za názory předem Vostrmar

    Na tu pletenku bych byl hodně opatrný. Kolega v lodi měl letos WFT loom křiklavě zelenou. Záběrů měl o hodně méně než my. Po třech dnech ji hodil do popelnice.

    #271038
    Sim
    Správce
    (11217 odpovědí)

    Taky řeším multiplikátor na příští rok. Nejsem si jistý, jestli si mám koupit s řadičem nebo bez? Všude se píše, že řadič je nejslabším článkem multiplikátoru. A může zapříčinit strátu velké ryby.

    Do Norska si určitě pořiď multiplikátor s řadičem. Nesjlabším článkem to je tehdy, když se o multík nestaráš a necháš ho zoxidovat, nebo zareznout. V Norsku nepotkáš tak rychlé ryby jako je tuňák nebo plachetník, který by ti řadič urazil hned po záběru. Multík bez řadiče – musíš stejně řadit palcem a do toho zdolávat.

    #271040
    kloboukatej
    Účastník
    (202 odpovědí)

    Sim : “Do Norska si určitě pořiď multiplikátor s řadičem. Nesjlabším článkem to je tehdy, když se o multík nestaráš a necháš ho zoxidovat, nebo zareznout.”

    A k tomu bych dodal, že šňůra musí hrát s řadičem. Pokud po Norsku budeš dělat něco na multíku a vyvlíkneš šňůru z řadiče a následně už šňůra nebude pod řadičem přesně podle původního uložení, je to špatně. Před dalším lovem nejprve najedu na hloubku a pustím dolů jen se zátěží. Má to jediný cíl. Při zpětném navinutí je šňůra v souladu s řadičem správně navinutá. (Myslím, že tuhle moudrost jsem tady někde chytil od Simča).

    #271408
    Ice
    Účastník
    (206 odpovědí)

    Taky řeším multiplikátor na příští rok. Nejsem si jistý, jestli si mám koupit s řadičem nebo bez? Všude se píše, že řadič je nejslabším článkem multiplikátoru. A může zapříčinit strátu velké ryby.

    Záleží, jak velký muiltiplikátor si chceš koupit. Když na pilkrování, tak určitě s řadičem, pokud na lehké jigování s gumami na halibuty, tak řadič mít vůbec nemusiš. Já mám dva roky ten co je na fotce a maximální spokojenost.

    #271430
    Otta
    Účastník
    (632 odpovědí)

    Mám na pilkrování multík-WFT Deep Water Super N High 2 speed 14 LH-takže bez řadiče a neměnil bych.Kupoval jsem ho právě proto že nemá řaďič.Supr mašinka.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 181. až 195. (celkem z 197)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(14)
(110)
(16)

Nahrávání ... Nahrávání ...