Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 22 odpovědí. Do diskuze (14 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel honzak a poslední změna proběhla před 5 roky a 6 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 23)
  • Autor
    Příspěvky
  • #3359
    masar
    Účastník
    (83 odpovědí)

    Na mapovém serveru kart.kystverket.no byly provedeny úpravy a vzhled těchto stránek.

    Nevím si rady s tiskem map.Poradí někdo?

    #7424
    Petr
    Účastník
    (80 odpovědí)

    v horní liště co jsou ovládací ikony je rozbalovací MENU a v něm najdeš vše potřebné

    #7526
    Havelka Stanislav
    Člen
    (110 odpovědí)

    Pro Petr1K – na rozdíl od “masara” nevyvolám na mapě ani hloubky. Přitom stará verze mi nedělala problémy. Nemohl bys napsat stručný postup pro počítačové nedouky? Dík.

    #7581
    Petr
    Účastník
    (80 odpovědí)

    v levém menu rozklikni položku “Elektroniske Sjokart (ENC)” a potom zaškrtni jeden ze tří čtverečků pro volbu zobrazení mapy s hloubkou.

    #7648
    Havelka Stanislav
    Člen
    (110 odpovědí)

    Pro Petr1K – dík za radu, vyvolám mapu s vrstevnicemi a hloubkami dna ale v nepřirozených odstínech šedé a modré. V dřívější verzi byla mapa klasicky barevná jako vložil třeba Mikulcak v tématu”skladba dna”. Jde to vůbec? Asi jsem víc natvrdlejší než jsem čekal. Stejně Ti děkuji. 

    #7649
    dalibor
    Účastník
    (298 odpovědí)

     

    Mapy mořského dna
     

    Mareano

    Kystverket

    Gislink

    Statens kartverk

     

    Kystverket je asi nejhorší dřív byl pro mně jednička, vyzkoušej si

    ostatní.

    #7650
    Petr
    Účastník
    (80 odpovědí)

    2 Jonas: když moc přiblížíš tak je pouze ČB

    #7651
    mikulcak
    Účastník
    (375 odpovědí)

    pro Jonas-zkus najet na http://www.mareano.no/kart/viewer.php ,v levé polovině
    je  záložka z té vyber DYBDEKART a potom HOVEDKARTSERIEN.SJO 

    potom v pravo máš + a -pro přiblížení , “ruku”  a ikonku pro tisk….

     

    #7652
    Havelka Stanislav
    Člen
    (110 odpovědí)

    Díky všem. Dalibor má pravdu,že dřívější Kystverket byl nejlepší. Pokud se neobjeví něco nového, bude nám muset stačit to co je.

    #7689
    MP
    Účastník
    (143 odpovědí)

    Pokud chcete Kystverket mapu v “původních barvách”, musíte v levém sloupci kliknout na Eiendom (třetí od shora), rozbalí se podmenu a zde zatrhnout Dybdedata (asi devátá možnost od shora). Poté klasicky zvětšit potřebnou část, a pokud ji chcete tisknout (či spíše ukládat jako obrázek pro další práci např. kalibraci v Ozi exploreru) tak v pravém horním rohu klikněte na menu, print atd jako zastara. Vhodné je si vybrat nejvyšší kvalitu (300 DPI), protože stažené obrázky map lze poté i několikrát v počítači zvětšit (běžně si ukládám a kalibruji mapy v měřítku 1:50 000 či 1:100 000) a po zvětšení jsou celkem čitelné a obsáhnou celou dejezdovou oblast.

    #7696
    zdeneko
    Účastník
    (439 odpovědí)

    Pro MP: můžeš prosím vysvětlit co j to kalibrace?

    #7697
    Pandion
    Účastník
    (248 odpovědí)

    Pro zdeneko : kalibrace je odvozeno od kalibrovaného měřidla, tedy v tomto případě se jedná vlastně o měřítko ( 1 : 50 000 )

    #7703
    MP
    Účastník
    (143 odpovědí)

    Kalibrace mapy je přiřazení GPS souřadnic několika bodům na mapě a určitý program (Ozi Explorer) je dopočítá pro celou mapu, tedy na moři mi GPS ukáže na mapě kde se nacházím. MP

    #7711
    Pandion
    Účastník
    (248 odpovědí)

    pro MP . omlouvám se pokud jsem nevhodně vstoupil do dotazu, teď už ti rozumím jak jsi tu kalibraci myslel.

    #7922
    Beda
    Účastník
    (658 odpovědí)

    Jak psal Dalibor tak mě se osvědčila tato mapa a je opravdu hodně podrobná a u ní si krátíme s klukama večery a stříháme metr. Jen je tuto mapu potřeba trošku nastavit viz obrázek a to hlavně kliknout v levo nahoře na KARTLAGSLISTE – ve složkách na levo dole zatrhnout jedenactou složku aby se zobrazily detaily mořského dna a pak už jenom OPPFRISK KARTET.

     

    http://www.gislink.no/gislink/

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 23)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(13)
(107)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...