Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 69 odpovědí. Do diskuze (13 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel kim a poslední změna proběhla před 13 roky a 1 měsícem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 46. až 60. (celkem z 70)
  • Autor
    Příspěvky
  • #18268
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    #18269
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    #18274
    Pafka
    Účastník
    (3886 odpovědí)

    Byla by to velmi zajímavá a krásná destinace, ale je zde pro mě jedno zásadní ALE!!! Od doby, kdy se aktivně potápím držím zásadu, že tam je lepší se jen koukat (i když to platí samozřejmě spíš pod vodou a pro lov harpunou) – prostě některé ryby bych asi nedokázal lovit, natož zabít

    Proto na jihu lovím pouze kamerou nebo foťákem a v korálových mořích se tak jen prostě kochám. I ta ošklivá muréna je fantastická, když se u ní na několik minut (desítek minut) zastavíš a pokoušíš se s ní navázat přátelský vztah (na rozdíl od mnoha jiných ryb ti nikam neuplave, ale hlídá si teritorium 😎

    #18282
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    Souhlasím s Pafkou. Ale když se mi podaří něco chytit – jsou to však ojedinělé záležitosti tak nám to domordci udělají podle jejich způsobu (malý tuňák, kranas). Jsou prostě situace, kdy jsme na korálovém ostrově sami s domorodci a tak to tam chodí. Zásadně se vyhýbáme přeplněným plážím a letoviskům. Prostě hledáme místa, kde je moře neporušené – fauna a flora. Je to sice náročné, ale stojí to za to. Ona ta muréna vypadá ošklivě, ale setkal jsem se asi 2x s opravdu velikou (asi 2,5m)až se tajil dech – asi 1,5 m od ní.

    #18288
    Pafka
    Účastník
    (3886 odpovědí)

    Nakonec mi to nedalo – umíte si to představit na přívlač? 😀

    #18289
    Jan Kalanin
    Člen
    (194 odpovědí)

    Co je to za obludu – kapustňák? Nebo nějaký druh žraločí paryby?

    #18290
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    Pafko blahopřeji ke kapustňákovi – mořské krávě. Potkali jsme ji jen jednou a to dál od břehu z lodi jsme ji pozorovali. Než jsme vlezli do vody byla pryč. Byl jsem překvapen jak rychle plave. Mám vždycky dobrý pocit, když se nám podaří nafotit nebo nafilmovat co jsme ještě nezachytili. Kapustňáka ještě nemám. myslím, že ten snímek je z Floridy. Bohužel již nesmím s přístrojem do vody – transplantace bubínku – jen tak do 3 m. Přeji Vám a dalším mnoho takových zážitků.

    #18291
    Radyn
    Účastník
    (600 odpovědí)

    Krasne fotky.musela to byt nadhera.A co filmeček bude nějaký Michale?

    #18300
    Sim
    Správce
    (11217 odpovědí)

    To Radyn: Něco máme ve střižně, spíše to bude jen home video, protože kameraman s námi nebyl. 🙁

    #18301
    Pafka
    Účastník
    (3886 odpovědí)

    Není to přímo kapustňák, ale jeho blízký příbuzný dugong. Vloni jsme se potkali na posledním ponoru v hloubce od 5 do 15 metrů nedaleko Marsa Alam v Egyptě a byla to pecka (teda, pokud bylo vidět) – strávili jsme s ním spolu s buddym asi 35 minut. Po dlouhé době jsem si připadal hubený – měl asi 3,5 metru a kolem 200 kg. Je fakt chlapi, že moře zezdola má taky hodně do sebe – kdyby nebyl v Norsku problém s foukáním lahví, dělil bych rybolov s potápěním 😎

    Mimochodem, nemáte někdo osobní zkušenost s nějakou potápěčskou bází kolem Bakkanu – kompresor k foukání?

    #18383
    Roman Teisler
    Účastník
    (28 odpovědí)

    to SIM: Taky jsi mě doběhl, že jsi na Soroy, deset dní tě tady s klukama litujeme jakej jseš magor a eskymák!A ty se cachtáš na Maledivách!Také je máme v hledáčku. Až tě navštívíme,tak tě pořádně vyzpovídáme…ahoj.R.

    #18558
    Kikibut
    Účastník
    (1822 odpovědí)

    2 Sim Ten Kranas je krásnej!

    #18564
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    #18565
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    #18574
    Sim
    Správce
    (11217 odpovědí)

    To Kim:

    Také máš nádherné fotky, máš nějakou speciální mašinku na focení pod vodou? My to dělali s obyčejným OLYMPUS Mju TOUGH-6010 a výsledek byl hodně dobrý. Průšvih byl, že jsme ho na Maledivech zničili, protože Pavel se s ním potopil poněkud hlouběji, než povoloval návod. Fotky se podařilo vypárat. Kdy odjíždíš?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 46. až 60. (celkem z 70)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(13)
(108)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...