Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 57 odpovědí. Do diskuze (26 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel David a poslední změna proběhla před 9 roky a 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 13 příspěvků - 46. až 58. (celkem z 58)
  • Autor
    Příspěvky
  • #61493
    janka
    Účastník
    (2442 odpovědí)

    Lov lososu a morskych pstruhu je pri usti reky v okruhu 500 m zakazan.

    Pri lovu v rece, jako pise pani Vlastina, plati ruzna omezeni poctu ryb. Kazda reka ma sve predpisy, hodne toho najdete tady lososove reky v Norsku Batnfjordelva bohuzel v seznamu neni.

    Neco najdete zde: http://www.dirnat.no/multimedia/50751/FM-i-More-og-Romsdal—regulering-av-fiske-2012—vedlegg.pdf

    Pokud na reku pujdete, upozornuju take na desinfekci rybarskeho vybaveni proti prenos cizopasnika Gyrodactylus salaris. Podrobnosti o ni a take omenzeni rybolovu se dozvite pri koupi povolenky.

    Na Batnfjordelva se smi chytet od 1.6. do 31.8. , zakaz rybolovu je od 20.00 do 6.00 druheho dne…

    #61532
    Vydra
    Účastník
    (749 odpovědí)

    Paní Janko, děkuji. Takže to stejně nechytneme, jedeme v květnu. Ale pokud nepůjdou tresky a keleři tak možná zkusím zajet k tomu ústí na 500m. Čím to promrskat? Velké plandavky, woblery?

    #61563
    vlastina
    Účastník
    (226 odpovědí)

    Díky paní Janko

    tak vidíte časy se mění …já když kupovala lístky na rybaření na řece Surně jsme mohli lovit 24 hodin.No uvidíme,na každé řece mají jiné předpisy jak píšete tak i kdybych nic nelapila stačí mi,že opět uvidím tu krásu okolí a pohodu na srdíčku i to mi stačí:-)

    #61688
    MartinZ
    Účastník
    (18 odpovědí)

    Vydra napsal:

    Myslíte, že by se dal v ústí tohoto fjordu chytit losos, když do něj vtéká lososová řeka? Zkoušeli jste to někdy někdo? Na co případně myslíte to zkusit?

    Batnfjord

    V Batnfjordu jsme byli několikrát, bydleli jsme tady http://www.lidira.no/j/index.php a samo ústí fjordu není nic moc – je tam poměrně dlouhá mělčina, kde při odlivu je hodně bahnité dno. Nevím, jak je to s lososy, ale nečekal bych je tam. Na větší tresky jsme jezdili směrem k moři, tedy k Tingvoll fjordu

    #61706
    fuoco
    Člen
    (22 odpovědí)

    Jelikož chytám pstruhy u nás již řadu let, myslel jsem si , že s lososi to bude podobné, akorát ve větším měřítku. Ale tak to není. Povolenku jsem měl na cca 5 hodin chytání na jakési lososí řece, ale moje nadšení zmizelo , když mne Nor vysadil z auta a odjel s tím, že se pro mne vrátí. Úsek, který jsem vyfasoval vypadal nádherně, voda průzračná a tůně tak hluboké, že nebylo vydět na dno. Horší je dostat se vůbec ke břehu, neboť zde nejsou žádné cesty, ale jenom obrovské kameny a neproniknutelné houští. Přesto jsem se ke břehu prodral a u poměrně velikého vracáku na nejrůznější nástrahy jsem házel a házel a házel.

    Ale bez sebemenšího náznaku záběru. Po 5 hodinách Nor pro mne přijel a já byl rád, že jsem to měl za sebou. Ale to je čistě jenom můj zážitek o který se s Vámi rád podělím Fuoco

    #102015
    David
    Účastník
    (303 odpovědí)

    nazdar,

    dostala se mi dnes nabídka jet teď v lednu chytat lososy do okolí Bergenu, nevím teda jezdím do Norska již řadu let od Bergenu až po Nordkap, ale nikdy ne v lednu a ještě chytat lososy do fjordu ? Máte někdo zkušenosti nebo tipy . Dle mého tam musí být stále dlouhá noc , no pokud se chytá ve fjordu , tak asi ty větry moc nevadí zima tam moc nebude , tak jen snad se mi nezdá proč by teď lososi najížděli do fjordu?

    #102019
    Franta
    Účastník
    (358 odpovědí)

    David napsal:

    nazdar,

    dostala se mi dnes nabídka jet teď v lednu chytat lososy do okolí Bergenu, nevím teda jezdím do Norska již řadu let od Bergenu až po Nordkap, ale nikdy ne v lednu a ještě chytat lososy do fjordu ? Máte někdo zkušenosti nebo tipy . Dle mého tam musí být stále dlouhá noc , no pokud se chytá ve fjordu , tak asi ty větry moc nevadí zima tam moc nebude , tak jen snad se mi nezdá proč by teď lososi najížděli do fjordu?

    Jestli se tě někdo náhodou nesnaží dostat na chytání lososů v sádkách:-D. Možná proto ta dlouhá noc …

    #102029
    borcino
    Účastník
    (19 odpovědí)

    Je to losos, nebo mořskej pstruh?? duben Vingsand (za velikost ryby se předem omlouvám…)

    #102031
    zerp
    Účastník
    (1899 odpovědí)

    😀 PADACÍ LETADLA……:-S:-S

    #102040
    Navarchus
    Účastník
    (617 odpovědí)

    no a když nespadnou tak jím raketkou pomůžou….:-S

    :-S:-S Brutus..

    #102041
    bestik
    Účastník
    (297 odpovědí)

    borcino napsal:

    Je to losos, nebo mořskej pstruh?? duben Vingsand (za velikost ryby se předem omlouvám…)

    Pstruh. Obecne plati, ze losos nema pod stredovou carou zadne popr. jen minimum tecek…

    #102042
    Luboš LUCIUS
    Účastník
    (131 odpovědí)

    Ahoj

    Lososi to pravděpodobně nebudou, v lednu a únoru se chytaji mořští pstruzi , je na ně v tom období sezóna a jezdí se vytírat do ústi řek.

    Aspon tak mi to říkali Norové . Jinak zimy se bát nemusíš , byli jsme tam v únoru a bylo tam tepleji než u nás .

    V oblasti Bergenu ani není velký rozdíl v tuto dobu s denim světlem , je to dost podobně jako u nás. Myslim ze budeš moci chytat tak od 7 – 8 hodiny do max. cca 17.00 hodiny.

    #102066
    David
    Účastník
    (303 odpovědí)

    Díky všem , raději jsem to odvolal , ale kolega tam jede uvidím s čím přijede

Aktuálně je na stránce zobrazeno 13 příspěvků - 46. až 58. (celkem z 58)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(13)
(109)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...