Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 311 odpovědí. Do diskuze (68 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel SKRKUN a poslední změna proběhla před 4 roky.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 121. až 135. (celkem z 312)
  • Autor
    Příspěvky
  • #95776
    Chebak
    Člen
    (58 odpovědí)

    Dobře napsané.Také mi to něco připomíná.

    #95781
    Salmon
    Účastník
    (603 odpovědí)

    Parádní článek!

    Díky za hezké počtení

    😉

    #95787
    Vojtko
    Účastník
    (325 odpovědí)

    dedo145 napsal:

    To Vojtko Drzte sa a prajem lepsie pocasie.Nakolko ste len par km od Bessakeru,tak zkuste prve zlomy za plytcinama do 180 az 200 m ci tam nebudu mraky cervenych okounikov.Hladajte ich v hlbkach okolo 140m.

    Peťo, ďakujem za poradenie lokality s červenými okúnikmi, ale už som doma, takže využijem až v budúcnosti.:-(:-D Ak sa nachádzaš na Podpoľaní, budem rád keď ma navštíviš aj s Doršákom. Nájdi si trochu času na spoločný obed alebo večeru. Ozvi sa, nemám na Teba tlf. Čavisko.:-)

    #95791
    Vojtko
    Účastník
    (325 odpovědí)

    Pokračovanie:

    Na šiesty deň nášho pobytu v Roane sme sa rozhodli, vennovať trošku pozornosti nášmu doposiaľ ignorovanému, a nespoľahlivému autu.

    Keďže 9 z 10 autoelektrikárov nám odporúčalo skontrolovať na aute kostrové prepojenie – akumulátor, motor a karoséria,- zamerali sme sa týmto smerom a huráááá, … ono to funguje:-P.

    Keďže za toho, kto opravil auto som bol označený ja, vznikli tým zelenému tímu veľké dlhy. Odmietol som zbytočné chválenie aj reči o mojom nosení na rukách. Ja mám tých ľudí rád a pri mojej telesnej hmotnosti by u ních hrozila vážna újma na zdraví. Vypýtal som si odmenu formou tekutých naturálií, ;-), čo bolo jednohlasne prijaté a spolu aj užité. Potom sme chválili sv. Petra, ktorý ako patrón, sa skoro vzorne stará a pomáha pri riešení problémov nás -jeho tovarišov cechu rybárského. Vytýkali sme mu ale jeho nedostatočnú štedrosť počas lovu.

    Večer, sme sa rozhodli znova vyraziť na more. Po minulonočnom “výprasku” na otvorenom mori sme si to namierili do fjordu, lebo u nás sa hovorí, že “obarený pes sa aj dažďa bojí” Čo do množstva rýb sa nám aj celkom darilo, ale žiadne trofejky až zrazu ….. Ja neviem, či Milka najvrúcnejšie prosila sv. Petra o štedrosť, alebo ako to je, len keď hovorí: “asi mám tam peknú rybu, pravdepodobné tresku” (Ona to pozná, veď bola už 12x v Norsku) Keď to čudo vytiahla na hladinu a videl som, že ryba má 100+ cm, priskočil som ku nej a holú ruku som jej strčil do papule a nehľadiac na škrabance od jej zúbkov som ju začal ťahať do člna. Milka stále šponovala prút a keď som sa ja za rybou naklonil ponad bord čna, zasekol sa mi jeden z háčikov nadväzca do krku v blízkosti krčnej tepny. V ohrození života som začal vrešťať: “neťahaj, Milka neťahááááj”. Keď Ivčo počul moje zúfalé vrešťanie priskočil pomáhať aj on a gafoval rybu do hlavy, aby aspoň tú zachránil, keď už mne ide o život. Ani si pri tom nevšimol, že ja mám ruku v papuli tej ryby. Ešte len potom som začal vrešťať. Tak nielenže mi ide o život, ale aj mrzáka chcú so mňa urobiť :-S Najprv sme rybu spoločne vtiahli do člna a až potom začali “zachraňovať” mňa. Ivčo ma načťastie gafom netrafil do ruky, asi prenikol niekde pomedzi moje prsty. Háčik z krčnej tepny neprenikol až za protihrot, takže ho moji spoločníci vytiahli a celú situáciu zľahčovali tvrdením, že nebol v tepne, ale len v podhrdline,resp. pauštiku čo je mäsiarský výraz pre pomenovanie spodnej časti svinského (vepřového) krku. Dokonca aj lekárku Denisku donútili súhlasiť s ich tvrdením.:-E Mňa toto bagatelizovanie síce štvalo, ale na druhej som bol rád, že som to prežil a nezmrzačili ma.:-P (Hujerovci by mali z nás radosť)

    Na siedmy deň nášho pobytu sme išli znova do fjordu a na mnou vytipovanom mieste chytila Milka 90 cm halibuta. Týmto sa stala najúspešnejším lovcom nášho pobytu. Ja jej to veľmi prajem, lebo ona sa vie tak krásne tešiť, že som si to aj ja užíval.

    Ako hodnotím teraz naš pobyt na Roane? Bedne sme naplnili, ale nikto si neprekonal osobné rekordy.:-E:-E:-E .Autá na ceste domov pracovali vzorovo, celú cestu sme absolvovali v zdraví a dobrej nálade a čo si viac priať?

    Úplne najviac si vážim to, že som bol členom jednej skutočne perfektnej partie, ktorá to už teraz má pre budúci rok namierené niekde hoooodne na sever. Držíme si palce a Petrov zdar!

    #95812
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    To vojtko, díky za hezké a i veselé, z pohledu nezúčastněného, počtení.:-P

    #95823
    Martin
    Účastník
    (7 odpovědí)

    My valime k Nine take pristi rok v srpnu! Tak se mozna potkame!

    #96097
    francesko
    Člen
    (2 odpovědí)

    Ahoj pánové,hlásím se z lokality Roan,poznatky jsou neradostné,ryby vůbec nejdou.Občas,když se trefíme do makrel,tak se nachytá cca 3Oks na zátah,alle je problém se do nich trefit znovu.Tresky jdou jen náhodně,po vykuchání mají ůplně prázdné žaludky,to znamená,že nežerou.Dávám tomu za příčinu vysokou teplotu vody,17,5 C.Myslím si ,že jsou odjeté na volném moři,nebo leží někde zašité,ale nežerou.Nástrahy zkoušíme ,ale nevíme si rady.Věříme v lepší zítřky.

    #96099
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    To Francesko: Držím Vám, ale i sobě, odjíždím na Hitru za 17 dní, palce, aby se vše v dobré obrátilo a ryby brali jako o život.:-P

    #96180
    francesko
    Člen
    (2 odpovědí)

    Dnes opět náhodné ůlovky,dva polaci 65cm,jedna obecná a cca 3Omakrel.Po vykuchání prázdné žaludky.Prosí o radu,kdo víte kde je lokalita Ventaren v roanu.Prosím o upřesnění tohoto místa.

    #96195
    husky19
    Účastník
    (1722 odpovědí)

    Držím Franceskovi také palce, ale Kulíku neboj, Hitra není Roan 😀

    #96201
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    Jirko v to doufám a mám to za 16 a také věřím, že si vynahradím ten, ne zrovna úspěšný, turnus z června.:-P

    #96203
    husky19
    Účastník
    (1722 odpovědí)

    Zcela určitě Honzíku!!

    Ve Froyafjordu je mnoho skvělých míst a už se tam také moc těším. ;-);-)

    Dnes za 35!!! ;-);-):-):-):-D:-D:-D

    #96204
    husky19
    Účastník
    (1722 odpovědí)

    Francesko napsal:

    Dnes opět náhodné ůlovky,dva polaci 65cm,jedna obecná a cca 3Omakrel.Po vykuchání prázdné žaludky.Prosí o radu,kdo víte kde je lokalita Ventaren v roanu.Prosím o upřesnění tohoto místa.

    Abych ti řekl kde je lokalita Ventaren nevím. Byl jsem na Roanu jen jednou v roce 2010 a to bylo také pravděpodobně naposled!!:-E Nicméně ti alespoň dám souřadnice míst, kde bys mohl čekat úspěch. 😉

    Tak jsem vzal do ruky svou GPS a hledám místa na Roanu. Vše jsme chytali jen až venku na moři za skálou. Pokud se podíváš na mapu, najdeš horu 33 metrů. Souřadnice N64°11,551 E9°57,582 a keleři jsou na okraji této hory. Vždy jen na okraji. Je třeba zkusit všechny strany. Vždy někde byli. Dále N64°12,864 E10°00,564 je opět podvodní skalisko od 16ti metrů až do 28 metrů. Padá na všechny strany až do hloubek 173 – 242 metrů. Tam byli slušní polaci a další rok co tam jeli kolegové, tak i keleři a okouníci. Dále 64°11,644 E9°58,725 je střední místo pásu, kde v okolí také bylo co chytat. Vzhledem k počasí jsme se nedostali dále na moře, ale mělčiny kolem souřadnic N64°13,811 E9°54,551 by mne také lákaly. Je to ale cca 8 km na moře od skal a to bylo na ty “rychlíky” asi daleko. Nechce se mi moc hazardovat s životem na lodíxh, které patří spíše do muzea, než na vodu. Kdyby se zvedly vlny a začalo foukat, byl by to asi problém. To zvažte!! Obecně na Roanu je třeba dávat pozor a dobře číst mapu. Jsou tam místa, kde se dno zvedá z velké hloubky až na 10 metrů. Tam je teba dávat velký pozor na vlnu, která se čas od času zvedne a mohla by tě nečekaně vyklopit. Jedno takové nebezpečné místo je: N 64°10,732 E 09°59,081 Tak hodně štěsí a dávej si bacha!! :o)

    #96268
    mates77
    Člen
    (24 odpovědí)

    Francesko – Ahoj Vantaren je když projedeš mezi ostrovy tak doleva , asi 3 km. Začíná tam pás mělčin a kolem kopce 33 m se dají chytat keleři. Já jezdil až na první útesy od moře na Berklaken asi 25 km daleko. Tam se dá nachyta vždy, začíná tam šelf. Pokud bude počasí vyzkoušej to.

    #96271
    husky19
    Účastník
    (1722 odpovědí)

    Takže Vantaren bude asi to místo, co jsem označil GPS 😉

    Tak hodně štěstí!!

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 121. až 135. (celkem z 312)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(20)
(164)
(27)

Nahrávání ... Nahrávání ...