Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 311 odpovědí. Do diskuze (68 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel SKRKUN a poslední změna proběhla před 4 roky.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 211. až 225. (celkem z 312)
  • Autor
    Příspěvky
  • #109490
    IGORECKO
    Účastník
    (587 odpovědí)

    A všetko na prívlač.

    #109801
    Jisto
    Účastník
    (314 odpovědí)

    Tak jsem dnes mluvil s klukama co jsou právě na Roanu a jsou celkem spokojeni. Dost jim pořád fouká, takže někam dál na moře se ani nedostanou a chytají hlavně schovaní ve fjordu Skrojafjorden(to je ten co je na obrázku výš od Igorka). Mají obecňačky, kelery, nějaký mníky lengy, halibuta a už jsou i polaci.

    Říkali, že ryby tam jsou a během hovoru zrovna dvě vytáhli.

    #109825
    Nerez
    Člen
    (25 odpovědí)

    Celkem potěšující zpráva, až na vítr.

    Kdy se objeví makrely-ryba bojovná i chutná.

    #109876
    Navarchus
    Účastník
    (617 odpovědí)

    Tak jsem trochu zjišťoval ty lovící lodě na Roanu, od kolegů, majitelů cestovky i majitelů ubyt. zařízení, kde se dalo.

    Bohužel, je to skoro všude, jakmile nastane jaro, tresky najedou do fjordů na tření, přibližně v tuto dobu začne pro některé lodě sezóna.

    Splní se kvóta stanovená povolením a lov končí. Zpravidla koncem dubna, se již tresky nechytají. Bohužel na Roanu těch lodí příbylo, nejvíc na Solvice, tam je i zpracovna. Je v tomto případě asi lepší jezdit asi začátkem května. Samozřejmě nebude celý Roan stejný.

    Je to, ale moc pěkné místo.:-P

    #110645
    var
    Člen
    (4 odpovědí)

    Minulý týden jsme byli v Bergfjordu. Bohužel musím potvrdit že lodě pravidelně slovují celé okolí lokality. Navíc nám 3 dny hodně foukalo a tak jsme chytali jen ve fjordu. Přesto jsme si slušně zachytali i když tentokrát žádná velká ryba nepřišla.Lokalita je to krásná ale vracet se sem nebudeme.

    #110667
    Navarchus
    Účastník
    (617 odpovědí)

    Roan- krásné místo, je třeba zvážit kam přesně, nebo kdy. Je to někdy těžké. Určitě ne Solviku, ty lodě to kazí. Raději o kus jinam, Hitra,Bakkan,Dolmoy.:-P

    #115145
    zekonhofi
    Účastník
    (60 odpovědí)

    Hlásím návrat z Bergfjordu. Samotný fjord byl bez velkých ryb neb jak už zde bylo psáno, tak komerční lodě před fjordem jezdili sem tam. Avšak jakmile nám počasí dovolilo vyjet za tyto lodě a na otevřené moře byl to celkem slušný rybolov. Nepodařila se nám žádná ryba nad metr zato se podařilo nalákat dost mníků vše na přívlač do 40 m nejlepší záběry na hloubkách do 12 m všechny ryby od 70 – 90 cm, převážně obecňačky mezi nimi pár poláků. Vzhledem k nepřízni počasí jsme se odhodlali i do Igorkem popisovaného fjordu zde nejprve ze břehu obecňačky a když jsme do fjordu jeli lodí tak cestou narazili na mělčinu 10-30m zde se podařilo polapat již zmíněné mníky a obecňačky. Do fjordu jsme ani nedojeli tak to zkusíme příště. Na podmořských skaliscích volného moře sedělo několik polaku avšak vítr nám tato místa umožnil navštívit jen 2x. Během výprav několikrát naraženo na obrovská hejna kelírků cca 30cm tyto pouštění zpět vodě jen asi 5 ks využito k lovu na maso. Lokalita celkem zajímavá a věřím tomu že i úspěšná. Rád ještě vyzkouším jen už ne domky v Bergfjordu paní Lisy. Filetuje se venku bez přístřešku a v počasí jaké jsme měli to nebyla žádná hitpoška. Na pozvání majitele lodí pána Pera se nám velice líbily apartmány nad obchodem Joker. FOTA ještě nemám pohromadě, až budu mít vyberu a vložím

    #119617
    Jisto
    Účastník
    (314 odpovědí)

    Pokud je někdo v lokalitě Roan nebo se teď vrátil prosíme o info jak to tam teď vypadá. Máme to za 7 a tak jsme zvědaví, díky

    #119637
    Radek123
    Člen
    (92 odpovědí)

    Ahoj Jirko,též jsem se těšil jako malé dítě na expedici Roan 2015,nástrahy nachystané,a po dnešní komunikaci se zaměstnavatelem,mi zbyly jen slzy pro pláč.Prosím omluvte mne všichni,těšil jsem se na tento zájezd a hlavně jsmme se těšili na sebe s mými kamarády.Promiňte mi,já za to opravdu nemohu.Přeji Vám krásné a bohaté úlovky.Petrův zdar!!!:-(:-(:-(

    #119839
    Jisto
    Účastník
    (314 odpovědí)

    Kolem Roanu není žádný dopisovatel z Česka nebo Slovenska? Je tam pořád plno tak asi jiné národnosti. Máme to za 3 tak již brzy poznáme co a jak.

    #119851
    Chebak
    Člen
    (58 odpovědí)

    Pokud jedete k Nině nezapomeňte přibalit drobný vercajk,pár hadiček a izolačku.

    #119948
    husky19
    Účastník
    (1722 odpovědí)

    chebak napsal:

    Pokud jedete k Nině nezapomeňte přibalit drobný vercajk,pár hadiček a izolačku.

    A velké kladivo, autogen a potápěčský oblek. To kdybyste ten vrak potřebovali roztlačit!!:-D

    #120591
    Jisto
    Účastník
    (314 odpovědí)

    Tak se hlásím z Roanu-Nesvalen, dorazili jsme ve čtvrtek 20.8. před devátou hodinou ráno po 40.hodinové jízdě autobusem. Cesta v pohodě, žádný zádrhel. Jezdíme Rostock-Trelleborg-Udevalla-Arjang-Elverum-Flakk-Afjord-Roan-Nesvalen. Po ubytování odpoledne výjezd na moře. Počasí jak na Jadranu, na slunci 35°C, bezvětří a olej, obloha vymetena.Všude mraky makrel, taky hodně sviňuch, hejna malých kelírků do 30cm, která nám spíš překážela ale Němci jich brali mraky a dovedli je zfiletovat a stáhnout z kůže. Nebyly to filety ale cucky. Neuvěřitelný! Kolem makrel se chytila obecňačka nebo polak.

    #120592
    Jisto
    Účastník
    (314 odpovědí)

    #120593
    Jisto
    Účastník
    (314 odpovědí)

    V pátek jsme se vydali prozkoumat vedlejší Skjorafjord, chytali se polaci a obecňačky konzumní velikosti 60-80cm kolem projíždějících nakrel a kelírků. Místa, která fungují v květnu tentokrát selhala. Asi se to motá kolem makrel a nebo jsou dál do moře. Ale zachytali jsme si parádně pořád je co odhakovat a buď házet do bedny nebo zpět do moře, nikdo se nenudí a jsme spokojení. Jen ten pařák a hic je zničující,už nebezpečně červenáme.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 211. až 225. (celkem z 312)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(21)
(164)
(27)

Nahrávání ... Nahrávání ...