Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 311 odpovědí. Do diskuze (68 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel SKRKUN a poslední změna proběhla před 3 roky a 7 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 256. až 270. (celkem z 312)
  • Autor
    Příspěvky
  • #120625
    mara45
    Účastník
    (2722 odpovědí)

    to Jisto:ta loď na které jezdíte mi připomíná dřevěnou loď Tustnu z Korlinu?Není to ona?Se Zerpíkem jsme na ní odchytali několik let…

    #120644
    matrixxy
    Účastník
    (44 odpovědí)

    Ahoj kluci, vidím že se daří. Držím palce a přeji krásné počasí a plné bedny.

    Jiříku, pozdravuj všechny kluky.

    #120695
    matrixxy
    Účastník
    (44 odpovědí)

    mara45 napsal:

    to Jisto:ta loď na které jezdíte mi připomíná dřevěnou loď Tustnu z Korlinu?Není to ona?Se Zerpíkem jsme na ní odchytali několik let…

    Tusnu si taky pamatuji, ale ta už snad ani není mezi živými. Patřila mezi ty lepší v té hrůze.

    #120943
    Jisto
    Účastník
    (313 odpovědí)

    mara45 napsal:

    to Jisto:ta loď na které jezdíte mi připomíná dřevěnou loď Tustnu z Korlinu?Není to ona?Se Zerpíkem jsme na ní odchytali několik let…

    To nebude ona, není dřevěná ale je to zřejmě laminát nebo něco na ten způsob

    #120944
    Jisto
    Účastník
    (313 odpovědí)

    Ach jo, tak jsme zase doma, to to zase uteklo. Přijeli jsme v neděli v 1.00 ráno k nám do Doubravice. Cesta proběhla v pohodě. Vyložili jsme batožinu a rozjeli se do svých domovů. My co jsme měli s sebou mrazáky jsme ještě rozdělili úlovky do beden a hurá do peřin.

    Letošní letní Roan byl úžasnej, 5 dní počasí jak v Karibiku, pak se sice rozfoukalo až do osmičky, ale promíchala se voda z 18° na 14° a bylo to zase jiný, začala jiná zábava, keleři a obecňačky ve větších hloubkách a všude přítomné makrely jak špalky. To se kolikrát sotva daly vzít do ruky. Autobus jsme nakládali v pátek ráno a odjížděli jsme za vydatného deště a 8-10 větru. A mělo být ještě hůř, viz zprávy z Bakkanu a Bessakeru, Roan je ve stejné oblasti.

    Na vodě jsme byli denně, poprvé od r.2003 a po 20 návštěvách Norska jsem konečně viděl polární záři, někdy to bylo slabší ale večer 26.8. to bylo ohromný a byla po celé obloze. Ti co ji viděli v minulosti v jarních měsících v plné barevnosti sice ohrnovali nos, ale my co ji viděli poprvé, jsme zírali na terase na oblohu a popíjeli Veltlín.

    Byla to skvělá aktivní chytačka a nezkazila mi ji ani negativa jako to, že asi po zápůjčkách kamarádům loni v létě a letos na jaře, kdy jsem se nezúčastnil, navždy odešel echolot, což byl průser a chytal jsem z paměti. Taky v GPS se nějak podělala karta s mapami a nechtěla se načíst a slušně řečeno to hlásilo “seš v řiti”, nic nefunguje”. Ale naštěstí jsem tam nebyl poprvé a tak jsem se nějak zorientoval i bez techniky, bylo to jako když jsme kdysi začínali.

    Celkově letní rybačku hodnotíme jako hodně zdařilou, počasí špičkové, ryb hodně a všemožné druhy a dlouho jsme si nezachytali tak jako letos.

    #120962
    Jisto
    Účastník
    (313 odpovědí)

    Ještě postahuju fotky od ostatních a něco sem přidám

    #120986
    mara45
    Účastník
    (2722 odpovědí)

    Jisto napsal: mara45 napsal:

    to Jisto:ta loď na které jezdíte mi připomíná dřevěnou loď Tustnu z Korlinu?Není to ona?Se Zerpíkem jsme na ní odchytali několik let…

    To nebude ona, není dřevěná ale je to zřejmě laminát nebo něco na ten způsob

    Díky,opravdu to není ona,ale hodně podobná….

    #251082
    Jarda Nečas
    Účastník
    (14 odpovědí)

    Ahoj rybaříci

    Tak nevím , zda již někdo byl letos na Roanu a nebo ne po loňském lustrování tohoto místa?

    Nedalo mi to a musím se ozvat co se děje.Jste tam někdo nebo jen kašlete na podání příspěvku nám ostatním , co stále ještě čekáme na termín odjezdu? Děkuji všem za jakoukoli informaci k Roanu je to krásné místo a věřte , že plné ryb.

    Krásné čekání ať to rychle uběhne a děkuji za počtení….

    #251567
    Glum
    Účastník
    (183 odpovědí)

    Vrátili jsme se minulý týden.  Ryb dost, ale jen do 85cm. Žádná metrovka se nám nepovedla.

    #251589
    cheban
    Účastník
    (33 odpovědí)

    Ta dřevěná loď má štítek s rokem výroby 1937.Napsal jsem k tomu komentář na fišermanovi.

    #251590
    Navarchus
    Účastník
    (617 odpovědí)

    Krásné místa na hloubku, na vláčení…….ale ne z jara. Dokud tam loví lodě je to průser.

    Hlavně ne na Solviku. 🙁

    #258964
    Radek123
    Účastník
    (38 odpovědí)

    Ahoj Jisto a spol.,posílejte reporty ,foťte ať my doma to do července vydržíme.Napiš zprávu ohledně počasí,kde a kdy berou ryby.Přeji Vám dobré počasí a mnoho krásných chvil  strávených na moři.

    #258965
    Jarda Nečas
    Účastník
    (14 odpovědí)

    Ahoj Radku 123 ty jsi ještě živ ?

    Kluku tebe já neviděl jak žiješ pi..? Tak doufám , že ten Jisto to tady zasipe a já se přidám za 10dní už se těším. Jisto koukejte makat je to krásná lokalita ať neuděláte ostudu tak hr na ně

    #259020
    Jisto
    Účastník
    (313 odpovědí)

    Ahoj Radku, Francesko a ostatní, psal jsem už včera večer ale pak se mi to nějak ztratilo a tak dneska na druhý pokus píšu znova.
    Tak se hlásím z Roanu od Niny. Nečekeně vlivem událostí jsem se narychlo zabalil a vyrazil s kámoši na rybačku na Roanu, kam jsme dorazili ve středu v poledne. Je nás 10 a jeli jsme dvěma auty – mikrobusem 8 lidí a dva v nákladní skříňové dodávce. Cesta po trase Rostock-Gedser-Helsingör-Helsinborg, pak Švédskem po dálnici do Uddevally a pak po silnici 172, 177, 61, 2 do Elverumu a po E3 a pak po E6 do Flakku na trajekt do Rorviku a pak po 715 přes Afjord do Ro anu Nesvalen (mezi Harbakem a Bessakerem).Cesta v pohodě, jen v Dánském Helsingöru při odjezdu do švédského Helsinborgu chtěli vidět pasy, což nikdy nebývalo. Zádrhel mohl být v Elverumu, kdy ve 2 hodiny po půlnoci při vjezdu do města jsme potkali auto Politi, které se otočilo a s májákem nás dohnalo a zastavilo (nákladní Ducato). Mikrobus s lidima je nezajímal. Protože ani já ani kámoš co jsme řídili, neumíme cizím jazykem ani ceknout, byla domluva tragická. A to na nás byli tři, dva mladíci (asi novici) a starší policajt (asi dozor). Když mladí pochopili, že s náma bude těžká domluva, tak po poradě se staršinou si nechali otevřít nákladní prostor a když viděli, že tam máme naloženou rybářskou výbavu, batožinu a proviant přiměřeně pro 10 lidí, tak nás propustili. Nějak z naší cizí řeči pochopili (naštěstí), že před náma jedou kolegové a my vezeme náklad. Kdyby nám to spočítali a přidělili nám dvěma, tak za ty překročený dovozní limity by jsme asi ještě dnes seděli v base. Co se ryb týče, tak je to letos neskutečný. V Norsku jsem byl víc jak 20x, ale tolik ryb co zde je snad nepamatuji. V moři je neskutečně živo, miliony salátovejch kelírků nám už lezou na nervy, ať jsme v 15 nebo 60 metrech tak se motají všude, a to blbouni berou už i na gumy a jígovky a na pilkry co mají trojhák 3x větší než mají hubu. Chytají se obecňačky, polaci, mníci leng, keleři, halibuti. Máme 3 lodě a každá doveze 1-2 bedny pěkných “bednových” ryb denně a k tomu pěkný třešničky na dort. Mrazáky nestíhaj. Já jsem se taky dostal ke psaní až teď. Zítra snad zase něco písnu, posbírám od kluků nějaký fotky a snad se mi podaří je sem vložit, včera se mi to nezadařilo

    #259064
    Jisto
    Účastník
    (313 odpovědí)

    Ve čtvrtek, pátek a v sobotu dopoledne foukal severák 2-4m/s  a odpoledne se to rozfoukalo na 6-7m/s, takže jsme chytali po ostrovy před náma a ve Skrojafjordu. Nachytali se hlavně obecný hlavně 60-80cm, polaci 50-70cm, menší mníci, halibut 87cm a dorš 104cm. Návnady byla všehochuť,  na všechny ryby spolehlivě funguje stříbrný pilkřík 40-150g. Nevýhodou je, že po něm pořád jdou ti nenažraní salátoví keleři 30-40cm. Gumy fungují všechny barvy, jsme tři na lodi a jeden má do červena, druhý do modra a třetí do černa a taháme i všichni tři naráz ryby ze stejnýho hnízda. A to se týká i polaků. Obecky mají v sobě mraky jiker , protože na mělčinách se vytírají polaci. A hlavně všechny ryby byly mimořádně žravé, většina návnad byla ukázkově šluknuta někdy až moc , a když se ryba netrefila tak to měla zaseklý u huby zvenku.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 256. až 270. (celkem z 312)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(16)
(117)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...