Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Lehká přívlač v Norsku

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 31. až 45. (celkem z 57)
  • Autor
    Příspěvky
  • #43067
    1969
    Člen
    (15 odpovědí)

    Naki napsal:

    Možná bych to zjednodušil, fjord nebo otevřené? Podle toho se dá už poradit.

    Je to fjord s možností výjezdu na otevřené moře.

    #43068
    Naki
    Účastník
    (900 odpovědí)

    to 1969

    Poslal jsem ti to do SZ

    #43071
    srak
    Účastník
    (15 odpovědí)

    Tento problém jsem řešil před dvěma lety a po podobném dotazu mě kolegové zde na foru doporučili Shimano Force Master 270XH, 50-100gr, jako druhý prut vozím WFT Charisma Senzo Pilk 240, 120-420gr,cena cca 2600,-. Ten první je na mořskou lehkou vláčku do cca 40 hloubky a cenově cca 1500,-Kč, ten druhý je i do větší hloubky, snese větší zatížení a rybě se můžeš opřít daleko důrazněji. To poznáš, až budeš mít na prutu 2 makrely na bočních návazcích a na koncového 80-150g pilkra se Ti pověsí keller nebo dorš. Pak to sice možná uvodíš a vytáhneš, ale kolegové na lodi Tě asi sežerou, protože budou muset vytáhnout udice z vody, protože ty si budeš 15-20 minut vodit kolem lodi svou udici a unavovat ryby aby jsi je dostal k lodi. S touto sestavou pro vláčku na moře jsem spokojen a mě vyhovuje, tenkrát mě tuším poradil MifakM a já jej poslechl a dobře jsem udělal, takže dodatečně děkuji za dobrou radu.Srak:-):-)

    #43072
    rosa
    Účastník
    (108 odpovědí)

    Jestli mohu poradit , tak docela dobře jsou zpracovány rady na chytání v Norsku v knize Norsko od Frauze. Dostal jsem ji k Vánocům ale přasto , že jezdim do Norska už 15 let , tak jsem tam nové věci našel.

    #43076
    Sim
    Správce
    (11222 odpovědí)

    Letošní sezónu byl hit pruty s nerez očky bez keramické výplně

    http://www.topfishing.eu/wft-baltic-pilk-2-6m-30-150g-dvoudilny-topfishing.html

    Na to si dej slammer 360

    http://www.topfishing.eu/penn-slammer-360-topfishing.html

    A tuto pletenku

    http://www.topfishing.eu/vlaceci-pletenka-stren-sonic-0-22mm-20kg-270m-topfishing.html

    Na tento komplet bych ti dal slevu 10% 😉

    Nebo si nekupuj nic a tady si to můžeš půjčit.

    https://www.rybolovnorsko.cz/index.php?text=303-vlaceci-set-do-norska

    Tu výbavu od Shimana, co máš na pstruhy nech doma. Slaná voda a velké ryby by daly takové fajnové výbavičce dost na prdel. Hlavičky 15g je fakt dost málo.

    #43081
    Kikibut
    Účastník
    (1822 odpovědí)

    Pokud potřebuješ výbavu do středního Norska obrať se na Honzu Dufka . Poradí ti vše co se týče nástrah i vybavení .

    #43082
    sroubek282
    Účastník
    (6210 odpovědí)

    kikibut napsal: Pokud potřebuješ výbavu do středního Norska obrať se na Honzu Dufka . Poradí ti vše co se týče nástrah i vybavení .

    Myslím,že Michal to napsal velice výstižně a dobře…

    #43083
    husky19
    Účastník
    (1717 odpovědí)

    sroubek282 napsal:

    kikibut napsal: Pokud potřebuješ výbavu do středního Norska obrať se na Honzu Dufka . Poradí ti vše co se týče nástrah i vybavení .

    Myslím,že Michal to napsal velice výstižně a dobře…

    Napsal to přímo báječně. A k tomu ještě 10% sleva…8-)

    #43087
    Salmon
    Účastník
    (603 odpovědí)

    kikibut napsal:

    1969 napsal:

    Má smysl si brát na moře prut, co používám u nás na pstruhy? Ulovím něco na hlavičky do 15g, dostanuje např. do 20m?

    jses zbláznil na moře ! Tresku na 30m okolo 50cm tím těžko otočíš Na moře je dobré použít prut délky 2,4-2,7m ale záleží co ti vyhovuje a gramáž musíš volit podle toho jak těžkými nástrahami chceš chytat a taky jak velké ryby předpokládáš ,že budeš chytat.Upřesni to to trochu víc a poradí ti někdo. Na tvůj poslední dotaz . Dostaneš ,ale záleží jaký bude drift(proud) .

    Tak tady bych trochu oponoval.

    Kámoš měl s sebou Shimano Speed Master 10-30g, což je hodně jemňoučký proutek a hned první rybou mu byl polak 80 cm!!! A nebyl jedniný z těch lepších! Pokud budeš chytat u mělčinových tyčí v létě, tak se dá chytat i s tímto cajkem. Já tam běžně beru Sh. Force Master 15-40g a taky se s ním krásně chytá na mělčinách. Na větší hloubky to není, to ne. Taky jsem na něm měl i (asi) halíka a neměl jsem nárok, ale to už k rybařině patří.

    Podotýkám, že píšu o stř. Norsku v letním období.

    #43091
    Naki
    Účastník
    (900 odpovědí)

    Salmone souhlas,ale ne celý pobyt budeš chytat na těchto hloubkách. A pokud chceš mít jen jeden prut,tak bych volil univerzálnější,

    a to 50 – 100g.

    #43092
    sroubek282
    Účastník
    (6210 odpovědí)

    Naki napsal: Salmone souhlas,ale ne celý pobyt budeš chytat na těchto hloubkách. A pokud chceš mít jen jeden prut,tak bych volil univerzálnější,

    a to 50 – 100g.

    Já sebou vozím asi tři proutky na přívlač.

    PENN 50-190g,WFT 100-300 a od letoška Daiwu 300-500g…

    Dle hloubky a podmínkám si zvolím,po kterém šáhnu..;-);-)

    #43094
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    Kluci trochu se zamyslete…

    Píše, že je to jeho první cesta do Norska a neví jestli ji někdy bude opakovat. A motat mu hlavu kvůli jedné cestě několika prutama mi připadá trochu nefér vůči němu 🙂

    Vzpomeňte si na svoje začátky co jste si sebou vzali :-). Kolik a jaké pruty jste měli. Takže trochu brzděte ve Vašem rozletu 😀 Vím, že to myslíte dobře, ale takto mu moc nepomůžeme 😉

    #43095
    sroubek282
    Účastník
    (6210 odpovědí)

    MifakM napsal: Kluci trochu se zamyslete…

    Píše, že je to jeho první cesta do Norska a neví jestli ji někdy bude opakovat. A motat mu hlavu kvůli jedné cestě několika prutama mi připadá trochu nefér vůči němu

    Vzpomeňte si na svoje začátky co jste si sebou vzali . Kolik a jaké pruty jste měli. Takže trochu brzděte ve Vašem rozletu Vím, že to myslíte dobře, ale takto mu moc nepomůžeme

    Ano souhlasím s Tebou Mifaku úplně…

    Co se týče ve výběru prutu tady na webu,tak mu asi každý napíše něco jiného a klučina bude mít hlavu úplně zamotanou…:-?:-?:-?

    To je právě to,sto lidí,sto názorů…

    #43096
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    Ono je taky důležité jestli jede s cestovkou nebo s kamarády. To proto, jestli bude na lodi s kamarády, nebo s cizíma lidma. S kamarádama se dá domluvit už před odjezdem, že budou chytat pouze na mělčinách a k tomu přizpůsobit načiní. Ale problém nastane v monemtu, kdy se na loď dostane s někým jiným a ten(nebo ti) budou chtít pilkrovat. Na těch hloubkách si pak s přívlačákem může tak jedině “šťárat v zubech”.

    No a neméně důležitý je i termín. Jestli brzké jaro, léto nebo podzim…

    #43097
    Červený Jndřich
    Člen
    (1078 odpovědí)

    1969 napsal: Jedu k Averoy, tady v tomto vláknu jsem se dočetl, že s lehkou vláčkou nachytám stejně velké ryby, jako na pilkr. Proto se na to ptám. Za 20 dní jsme tam a nechci vyhořet. Poraďte prosím, jak se vybavit. A jak chytat.

    1969 napsal: Naki napsal:

    Možná bych to zjednodušil, fjord nebo otevřené? Podle toho se dá už poradit.

    Je to fjord s možností výjezdu na otevřené moře.

    Odpovědí na tvé dotazy je tu plno.Poslechni Sima.Pujč si cajky u něj osahej si je.Jistě tam nejedeš sám tak ti třeba někdo pujčí i něco jiného.Když tě Nosko nechytí nebudeš se muset ničeho zbavovat.Když ano tak už budeš trošku rozkoukaný a pořízení nového vybavení bude víc radost.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 31. až 45. (celkem z 57)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Lehká přívlač v Norsku

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(15)
(115)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...