Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Lehká přívlač v Norsku

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 57)
  • Autor
    Příspěvky
  • #13930
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    Samozřejmě jsou jiné závažnější problémy než rozlišení přívlače v Norsku.Napadá mně jich spousta a s některými bychom už měli konečně pohnout,tedy lidstvo.Ale tady jsme v rybářské diskuzi a řešíme si tady otázky kolem rybařiny a někdy i humorným způsobem a zdánlivě nekonkrétně.Jsou to příjemné problémy,které nás v noci nebudí…?

    K té vláčce – měla by to být kombinace nářadí která nám přivodí záběry,,dovolí nám rybu zdolat,baví nás to,”sedne nám to do ruky”,věříme tomu.A to se musí měnit podle situace na vodě.Takže máte všichni pravdu,kromě pana Miloše,s kterým zásadně nesouhlasím,co se týče prořezávání hluboké vody,už samotný eufémismus proříznutí mi nesedí,prořezávat vodu,nevhodné,prořezávají se zuby pane Miloši,tenká šňůrka s lehkou nástrahou,nebylo by lepší tam dát nástrahu těžší,pak to půjde rychleji,uvidíte,budete se lépe cítit,a pak je jen krok k tomu,že Vás kapitán Kája nebude plísnit.

    #13931
    milos
    Účastník
    (228 odpovědí)

    Na hloubku 100m? Se šňůrou minimálně 50lbs? Nebude jednodušší tam přivázat pořádnýho pilkra? Plus 2 a víc větších gumových maků? Proč ne. Na chvíli … než to začne být otročina. Pokud berou tak to zábava je. Nebo budeme takhle hluboko vláčet gumy? Mám nakoupeno větší množství větších gum ve velikosti od 15cm a zátěžích 150-400g. Nemám je rád. Dolu sjedou celkem rychle. To jo. Ryby nachytají také. Akorát jsou zavalité a vláčení je pak otravně namáhavé. A vláčet je 60 a víc metrů pod lodí je vyloženej vopruz. U takhle těžkých gum se mi pytel/průvěs na šňůře nedělá ani na 50lbs šňůře (Pokud není moc silný vítr). S lehkou gumou se mi pytel/průvěs na 50lbs šňůře udělá už na 40m při slabém větru. Ve stejných povětrnostních podmínkách a stejné nástraze se slaboučkou šňůrou se pytel/průvěs neudělá – „dobře řeže vodu“. Proč mi vadí pytel/průvěs, když záběr ucítím i s průvěsem? Protože pokud budu chtít gumou (nebo čímkoliv jiným) jen pocukávat tak krom popotahávání gumy nahoru a dolů také vyrovnávám průvěs – musím cukat razantněji a to je celkem únavné. Krom toho pokud bych chtěl prochytat dno při dělším driftu v silnějším větru, tak budu muset neustále povolovat z navijáku víc a víc šňůry – průvěs bude čím dál větší. Je to takovej věčnej kompromis mezi průvěsem a rizekem uváznutí s následkem ztráty nástrahy. Stejně se keleři honí za malými rybičkami. I ty veliký.

    #13949
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    Souhlasím a už tě nebudu zlobit,protože vím,že máš i jiné starosti. Jinak – chce to co nejdřív znovu vyzkoušet.

    #13997
    prochor52
    Účastník
    (120 odpovědí)

    To Kormoran: díky za tip. Jinak bych to bral jako Mara45, akorát mě trochu zaráží poznámka o tom, že na vlasec berou ryby líp, než na šňůru. Fakt máš takovou zkušenost? Já ne. Co ostatní?

    Na fotce keler přes metr, na šňůru 0,12 a prut cca 50 g, tahal jsem ho z vody skoro 20 minut, ale to je snad ten pravej rajc, ne? A jestli s tím poplaším další ryby, mně moc nevadí, nepřijel jsem těžit, ale užít si právě takové chvíle.

    #14004
    sroubek282
    Účastník
    (6210 odpovědí)

    Když sem jel poprvé do Norska,tak mi kámoš řekl,že si mám vzít aj vlasec kolem 0.30 a samo že aj šňůry.

    Většinou jenom vláčím na menší pilkříky.

    Na vlasec mi po pár náhodech něco zabralo dvakrát sa to otočilo a bylo to v pr….. aj s povolenů brzdů,jak ryba udělala výpad tak to porvala,od té doby vlasec už nikdy.Používám šňůru 0.12 a 0.18 od té doby klid a ryba to neporve.

    Kelerů přes metr mám spoustu a je to super zážitek.Pruty mám 50-190g a 100-300.Každý má svůj názor.

    #43025
    1969
    Člen
    (15 odpovědí)

    Má smysl si brát na moře prut, co používám u nás na pstruhy? Ulovím něco na hlavičky do 15g, dostanuje např. do 20m?

    #43027
    Červený Jndřich
    Člen
    (1078 odpovědí)

    1969 napsal: Má smysl si brát na moře prut, co používám u nás na pstruhy? Ulovím něco na hlavičky do 15g, dostanuje např. do 20m?

    Tak je to na tobě jestli chceš toto tahat sebou.Na hraní z mola při úplně klidné hladině to zkusit můžeš a třeba i něco chytíš.Ale jestli chceš doopravdy vláčet na moři tak to nech doma.Je to akorát cajk navíc.Co se týče gramáže hlaviček tak to záleží jaké je moře.

    #43032
    Kikibut
    Účastník
    (1822 odpovědí)

    1969 napsal:

    Má smysl si brát na moře prut, co používám u nás na pstruhy? Ulovím něco na hlavičky do 15g, dostanuje např. do 20m?

    jses zbláznil na moře ! Tresku na 30m okolo 50cm tím těžko otočíš 😀 Na moře je dobré použít prut délky 2,4-2,7m ale záleží co ti vyhovuje a gramáž musíš volit podle toho jak těžkými nástrahami chceš chytat a taky jak velké ryby předpokládáš ,že budeš chytat.Upřesni to to trochu víc a poradí ti někdo. Na tvůj poslední dotaz . Dostaneš ,ale záleží jaký bude drift(proud) .

    #43035
    sroubek282
    Účastník
    (6210 odpovědí)

    1969 napsal: Má smysl si brát na moře prut, co používám u nás na pstruhy? Ulovím něco na hlavičky do 15g, dostanuje např. do 20m?

    Ne nemá…pokud chceš chytat platýsky někde v přístavu a na malé hloubce,tak možná,ale jinak na to zapomeň…..

    #43056
    1969
    Člen
    (15 odpovědí)

    Jedu k Averoy, tady v tomto vláknu jsem se dočetl, že s lehkou vláčkou nachytám stejně velké ryby, jako na pilkr. Proto se na to ptám. Za 20 dní jsme tam a nechci vyhořet. Poraďte prosím, jak se vybavit. A jak chytat.

    #43057
    Červený Jndřich
    Člen
    (1078 odpovědí)

    Tak to ale musíš napsat co už máš za výbavu.A jaké pruty v jakých gramážích a délkách.Něco z toho co máš se ti třeba bude hodit.Ty sem sice dáváš dotazy ale žádné upřesnění z tvé strany.To ti těžko někdo jen tak poradí.

    #43058
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    2 1969

    Kolikátá je to tvá cesta?

    Budeš se do Norska pravidelně vracet? A jestli jo, budeš jezdit stále střední Norsko?

    Chceš víc pilkrovat, vláčet nebo tak půl na půl?

    Co máš aktuálně za výbavu?

    Jakou značku preferuješ?

    A další otázky ještě určitě padnou…

    Třeba : Máš nějaký finanční limit za který chceš nakoupit ?

    #43059
    Naki
    Účastník
    (900 odpovědí)

    Možná bych to zjednodušil, fjord nebo otevřené? Podle toho se dá už poradit.

    #43061
    petras
    Účastník
    (272 odpovědí)

    1969 napsal:

    Má smysl si brát na moře prut, co používám u nás na pstruhy? Ulovím něco na hlavičky do 15g, dostanuje např. do 20m?

    Nebral bych všechno to strašení vážně.Před 4 roky jsem po třech dnech zlomil prut na vláčku PEN,tak jsem si loni koupil proutek za dvě stovky v Polsku na tržnici,v pátek jsem se vrátil z Halsy a na tento “klacek” jsem nachytal 90% ryb.Silon 28 jsem používal na vláčení do 20m a taky se 100g pilkrem a peříčky na sledě,kteří se tam objevili,na pilkrovíní do 40m.S hejny sleďů najely velké ryby.Dosud jsem měl největší tresku 85cm a letos dorši 75,85 několik 90cm a největší 114cm,14kg,ta byla na pilkr pod sleďovými peříčky,sílu těchto návazců asi znáte.Byl to perfektní zážitek. Větší váhu bych kladl na dobrý smekací naviják na moře,odešly mi letos tři (LIDL a pod.)Nepřeji nikomu na prutu metrovku a povolovat silon rukou,protože brzda pořádně nefunguje a vykrývat výpady ryby.Většinu peříček mi orvaly velké ryby,jednu jsem vytáhl k hladině,měla mého sledě chyceného na peříčko v hubě,než jsem stačil vzít do ruky gaf dvakrát se otočila a byla pryč.

    #43066
    1969
    Člen
    (15 odpovědí)

    MifakM napsal:

    2 1969

    Kolikátá je to tvá cesta?

    Budeš se do Norska pravidelně vracet? A jestli jo, budeš jezdit stále střední Norsko?

    Chceš víc pilkrovat, vláčet nebo tak půl na půl?

    Co máš aktuálně za výbavu?

    Jakou značku preferuješ?

    A další otázky ještě určitě padnou…

    Třeba : Máš nějaký finanční limit za který chceš nakoupit ?

    Je to první cesta.

    Jestli se budu vracet, to zatím nevím.

    V současnosti mám Shimano Aspire 2,4m 7-18g a Shimano Tehnium Mg 2500 se silonem 0,18mm.

    Značku nepreferuji, ale chci kvalitu.

    Jestli se bude více pilkrovat, nebo vláčet, to taky nevím. Na výbavu mám cca 10.000,- a chci kvalitu, abych to mohl případně prodat, když se mě ten zájezd nepovede. Chci pořídit jen vláčku, pilkrařinu možná až příští rok. Nestačila by ta výbava, co mám, kdybych třeba dokoupil jen pletenku?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 57)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Lehká přívlač v Norsku

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(13)
(107)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...