Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Kayakfishing a vše související

  • Toto téma obsahuje celkem 229 odpovědí. Do diskuze (34 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel srak a poslední změna proběhla před 10 roky a 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 136. až 150. (celkem z 230)
  • Autor
    Příspěvky
  • #54171
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    Kiki,erg – děkuju. Za těch pár dní co jsem byl na pobřeží nebyly vhodné podmínky, ale na moře jsem přesto vyplul – spíš za účelem sbírání zkušeností ve velkých vlnách a žaludečního tréningu než něco nalovit 😉

    Nějaké video jsem udělal, ale zatím nemám to Go Pro, a bylo to v čase kdy jsem měl moře jen pro sebe – velké vlny, žádná loď mimo přístav, foťák jsem držel oběma rukama abych ho “udržel” takže na videu žádné přetahování se s rybou není. Musím vymyslet kam ten soubor pověsit, má 85 MB.

    upir, gruvearbeider, Radyn – víc než tuna ryb odpovídá živé váze ryb které jsem letos filetoval. Něco pro sebe svých ryb, většina pro přátele jejich ryby.

    Profi filetování v tom není, neb jsem bohužel zase narazil na hajzla, kterej slíbil práci, kterou mi nakonec nedal. Jeho “fabriky” jsou z velké části mechanizované, ale kde se filetuje ručně, tam bych množství ryb podobná výše uvedenému musel vyfiletovat denně abych se “uživil”.

    #54172
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    Vyscreenoval jsem nějaké obrázky, kvalita je mizerná, ale jen tak pro představu přikládám.

    #54173
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    Zkoušel jsem jen vláčák.

    #58502
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    23.2. 2013 – Jedna z již avizovaných výprav, které se nesly ve znamení souboje zejména s velkými vlnami. V přístavu před vyplutím to sice vůbec nevypadá, ale já jsem věděl do čeho jdu. Pro hromadu lidí se takové rozhodnutí nemusí slučovat s duševním zdravím, ale já chci vědět kde je hranice, co všechno se s kayakem dá a v praxi ověřit mou doměnku že na kayaku sit on top konstrukce je možná plavba v daleko větších vlnách, než je roumné zkoušet na otevřených lodích – prostě z principu – mě žádná vlna přes palubu ke dnu nepošle – prostory kam může voda natéct mají otvory – jsou samovylévací.

    #58503
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    Na snímku je vidět jaké jsme tu měli “krásné jaro” – teploty nad nulou, skoro bez sněhu, rackové už vřeštěli jak pominutí na skalách vpravo – řikal jsem jim že jsou prdlí, že na páření ještě času dost, že ještě bude pořádná kosa, ale nevypadali že si dají říct.

    Molo bezesněhu je ale docela vopruz – musím po něm kayak nosit – když je sníh, tak ho jen táhnu zasebou. “Předpověď počasí” pomocí kutrů se tentokráte nedala aplikovat, protože je sobota a já vím že výkupny mají ryb dost a sobotní výkup (ani skladování ryb do pondělka) se nekoná.

    #58504
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    Protože jsem si namlouval že ryby budou tam kde obvykle v dostatečném množství, vzal jsem si jen těžší vláčák od Penn + Slammer 560. Žádnej stress, netřeba bagrovat tresky po desítkách kilogramů. S vláčákem by mohlo být trochu víc zábavy.

    #58505
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    Mé oblíbené místečko se ale zdá být bez ryb. Nástrahou o 160ti gramech pročesávám celý vodní sloupec až ke dnu v hloubce cca 55m. Několik minut nic. Zkusil jsem přeplavat na další drift jen kousek dál a vedle. Pár škubnutí, ale opatrné záseky jdou do prázdna, případně odpor po pár vteřinách povolí. Co se sakra děje ? Evidentně tam není velká ryba, kdyby byla, tak nástrahu této velikosti s hákem 10/0 srkne jak nic. V průběhu pár desítek minut několik dalších záběrů. Konečně ryba visí, ale už podle odporu musím konstatovat: bohužel holka ty nejsi předmětem zájmu pro který jsem připlul. Byla to treska obecná o délce kolem 60 cm – k mému překvapení se nejednalo o skrei, podle výrazného zbarvení jednoznačně lokální forma. Treska dostává svobodu s podmínkou že jestli nepošle větší, tak ji hned jak ji příště chytím čeká pekáč 😀 . Po pár driftech tohle místo balím, nemá význam to tam dál máčet. Zkouším dlouhý drift do míst kde dno z hloubek okolo 50m stoupá na cca 30m – je to samozřejmě pitomost driftovat proti kopci, ale při troše opatrnosti snad o nástrahu nepřijdu. Pak přišel prudkej záběr, Slammer se rozeřval, ryba si nějakej ten metr vytáhla. Opravdu mi spravila náladu, říkal jsem si že to Go Pro budu muset pořídit abyste taky mohli nejen vidět na fotkách, ale i tu píseň brzdy navijáku slyšet. Bohužel, odpor slábne, bojovník z oceánských hlubin tento souboj vyhrává vyháknutím. Zkusil jsem se ještě kousek vrátit a pustit to znovu do stejného místa, ale dostal jsem už jen 2 menší tresky – obě lokální forma, vráceny vodě. Tady je fotka té poslední. Čas na vodě cca 3h, překonaná vzdálenost cca 8,4 Km – tentokráte nemám úplně přesná data, neb se mi na zpáteční cestě asi kilometr od mola vybily baterky v GPS – byly sice plně nabité, ale před pár týdny, odhadoval jsem že takhle krátkou vyjížďku by mohly vydržet – omyl, samovybíjení je výrazné.

    #58538
    Erg
    Účastník
    (272 odpovědí)

    northwolf napsal: Mé oblíbené místečko se ale zdá být bez ryb. Nástrahou o 160ti gramech pročesávám celý vodní sloupec až ke dnu v hloubce cca 55m. Několik minut nic. Zkusil jsem přeplavat na další drift jen kousek dál a vedle. Pár škubnutí, ale opatrné záseky jdou do prázdna, případně odpor po pár vteřinách povolí. Co se sakra děje ? Evidentně tam není velká ryba, kdyby byla, tak nástrahu této velikosti s hákem 10/0 srkne jak nic. V průběhu pár desítek minut několik dalších záběrů. Konečně ryba visí, ale už podle odporu musím konstatovat: bohužel holka ty nejsi předmětem zájmu pro který jsem připlul. Byla to treska obecná o délce kolem 60 cm – k mému překvapení se nejednalo o skrei, podle výrazného zbarvení jednoznačně lokální forma. Treska dostává svobodu s podmínkou že jestli nepošle větší, tak ji hned jak ji příště chytím čeká pekáč . Po pár driftech tohle místo balím, nemá význam to tam dál máčet. Zkouším dlouhý drift do míst kde dno z hloubek okolo 50m stoupá na cca 30m – je to samozřejmě pitomost driftovat proti kopci, ale při troše opatrnosti snad o nástrahu nepřijdu. Pak přišel prudkej záběr, Slammer se rozeřval, ryba si nějakej ten metr vytáhla. Opravdu mi spravila náladu, říkal jsem si že to Go Pro budu muset pořídit abyste taky mohli nejen vidět na fotkách, ale i tu píseň brzdy navijáku slyšet. Bohužel, odpor slábne, bojovník z oceánských hlubin tento souboj vyhrává vyháknutím. Zkusil jsem se ještě kousek vrátit a pustit to znovu do stejného místa, ale dostal jsem už jen 2 menší tresky – obě lokální forma, vráceny vodě. Tady je fotka té poslední. Čas na vodě cca 3h, překonaná vzdálenost cca 8,4 Km – tentokráte nemám úplně přesná data, neb se mi na zpáteční cestě asi kilometr od mola vybily baterky v GPS – byly sice plně nabité, ale před pár týdny, odhadoval jsem že takhle krátkou vyjížďku by mohly vydržet – omyl, samovybíjení je výrazné.

    Pěkné fotečky, jen tiše závidím, i když podle záběrů těch vln, co jsi sem dávál minule, bych zadkem cvakal 10 drát 🙂

    Jestli máš nějaké to video a nechce se ti to dávat na youtube.com (tuším že dneska je tam limit pro video 2GB) tak to hoď třeba na http://www.uloz.to a pošli sem link, ať se můžeme taky pokochat.

    #58777
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    Děkuju. Těch vln netřeba se obávat – kayak konstrukce sit on top, který používám nefunguje na principu otevřené lodi, takže s tím že vlny můžou chodit přes palubu se počítá – voda samovolně vyteče podobně jako ze samovylévacích palub na kutrech.

    Nějaké video mám, už jsem ho překódoval, takže s velikostí potíž není, je toho 4min:47s, ale zatím je bez zvuku a po pár shlédnutích přemýšlím zda stojí za zveřejnění, protože na něm vlastně nic zajímavavého není – foťák držím oběma rukama, takže nechytám a záběry na samotné vlny jsou takové o ničem, protože pokud na nich není třeba velká loď, tak si lze těžko udělat představu o jejich velikosti. Video je samozřejmě z relativně hluboké oblasti kde se vlny nelámaly, nestříkala voda na objektiv a mohl jsem odložit pádlo.

    Uložto.cz je dobrej typ, tam se nijak nekastruje již tak bídné rozlišení. Díky.

    #59217
    Lipenak
    Účastník
    (192 odpovědí)
    #59269
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    Lipenak – hezké videjko, ve vodách s výskytem žraloků je třeba s nimi počítat 😉

    #59270
    Lipenak
    Účastník
    (192 odpovědí)

    opraveno, už jsem se to naučil:-D

    #59272
    Kliknis
    Účastník
    (951 odpovědí)

    To bych si nadělal asi taky, moment překvapení je mocný..:-D

    #59676
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    S reportováním jsem se posunul v čase k výpravě ze které jsem sem už 2 obrázky před časem pověsil, doplňuji tedy další + detaily.

    26.2. 2013

    Od předchozí výpravy uplynuli 3 dny. Přes noc byla bouře se silným větrem, v přístavu ji již vystřídalo následné ticho, samozřejmě jsou slyšet ptáci, kteří jsou si ještě víc jistí že jaro už je tu. Hladina v přístavu je skoro jako zrcadlo, jenže já vím co tu vítr vyváděl v noci, takže vyplutí na moře dnes vůbec není samozřejmostí. S kayakem naloženým v zavazadlovém prostoru dodávky tentokrát nejprve profrčím kolem mola až k přístavní hrázi, odkud je možné vidět jak moc zůstalo moře rozbouřené. Vlny vypadají hrozivě, což sice není vůbec dobrá zpráva pro lov, ale pro mě není úspěch ani komfort lovu důležitý, blíží se jaro a léto, tedy období kdy přijede pár hostů, kteří si budou chtít lov z kayaku zkusit. Abych jim dokázal poskytnout servis na vysoké úrovni, je dobré vědět kde má použití kayaku své hranice.

    #59677
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    Rohodnutí zda vyplout nebo ne tedy nebylo až tak složité, protože i případné “vykoupání se” je způsob jak sbírat zkušenosti a dokud se to nestane, tak spekulace o hypotermiích nebo zmrzlých prstech je jen suchá teorie a já bych v tomto ohledu nerad někdy dopustil aby mohla vůbec nastat situace jejíž řešení znám jen teoreticky.

    Při pohledu na skalní stěnu u přístavu je vidět že roztály i zbytky sněhu. Ještě před pár lety jsem si nemyslel že je něco takového v únoru 200 Km za polárním kruhem možné, ale mé dnešní zkušenosti již potvrzují že se nejedná o nějak extrémně výjimečný stav.

    Všechny kutry jsou na svých místech v přístavu, nikoho ani nenapadne za současné situace vyplouvat na moře – budu ho tedy mít “sám pro sebe”.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 136. až 150. (celkem z 230)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Kayakfishing a vše související

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(20)
(164)
(26)

Nahrávání ... Nahrávání ...