Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu kapitánské zkoušky -povinné již 2010

  • Toto téma obsahuje celkem 68 odpovědí. Do diskuze (30 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel PP a poslední změna proběhla před 11 roky a 12 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 69)
  • Autor
    Příspěvky
  • #3321
    zdeneko
    Účastník
    (439 odpovědí)

    Zdar,

    Ví někdo jak to je? Slyšel jsem zaručené zprávy o povinnosti kapitánských zkoušek od 1.1.2010.

    Stejně tak zaručené, že to není pravda.

    #6776
    Salmon
    Účastník
    (603 odpovědí)

    Tak jak to tedy bude? Mluvilo se o motorech nad 25hp a věku pod 30let.

    #6777
    zdeneko
    Účastník
    (439 odpovědí)

    Já slyšel nad 5hp a věk nerozhoduje.

    #6778
    Polcar Bohuslav
    Člen
    (40 odpovědí)

    Dle sdělení na srazu v hotelu jehla kapitánské zkoušky jsou povinné

    do 28 roků.

    #6783
    Bohuslav Poles
    Účastník
    (190 odpovědí)

    někde na netu jsem četl článek, že od roku 2010 bude pro řízení motorového člunu v Norských vodách potřebný řidičák pro osoby narozené od roku 1980. Jak je to s výkonem nevím, už ten článek nemohu najít.

    #6796
    Naki
    Účastník
    (900 odpovědí)

    Teď jsem prošel starou diskuzi a něco k tomu našel:

    Takže sumář – a je to v podstatě přesně to, co už se na tomto webu několikrát objevilo. Od 1.5.2010 budou potřebovat osoby řídící loď a narození po 1.1.1980 certifikát (oprávnění) při řízení lodi buď delší než 8 metrů anebo s motorem silnějším než 25 HP. Platí to jak pro Nory tak pro cizince. Oprávnění pro řízení lodi vydané jakoukoli členskou zemí EU bude akceptováno. Já se ptal, protože mám kámoše s řidičákem z Chorvatska, jestli je to ok, ale tam to zatím potvrzeno nemám – ale osobně si myslím, že s tím vážně nebude problém (zejména proto, že já jsem ročník 1973 :-)). A závěrem – toto nové nařízení ještě nebylo oficiálně vydáno v norské legislativě, ale pracuje se na textovém znění, kde lze očekávat rovněž přesnější specifikaci toho, jaká oprávnění budou Norové akceptovat.

    #6798
    Sim
    Správce
    (11217 odpovědí)

    Mám informace od Benna a Oernulfa, kteří to bedlivě sledují a je to přesně tak, jak píše Naki. Podle nich není tento zákon kvůli turistům a rybářům, ale hlavně kvůli mladým bohatým Norům, kteří si nakoupili silné lodě 300-500HP a způsobili řadu vážných nehod.

    #6801
    Martin
    Účastník
    (70 odpovědí)

    Taky jsem slyšel,že je to hlavně kvůli norům,co blbnou na lodích a dělají průsery.Jinak by mě zajímalo,jestli už měl někdo kontrolu na moři a jestli chtěli vidět oprávnění k řízení lodě?

    #6802
    vamor
    Účastník
    (93 odpovědí)

    Z logiky věci dosud oprávnění k vedení lodě nikdo nevyžadoval, protože do 1.5.2010 žádné oprávnění není povinné. Co s týče ostatních kontrol, polské rybáře z vedlejší chaty v Lyngenfjordu, kraj Troms, na moři kontrolovali, důvodem byla kontrola počtu záchranných vest na lodi, za to je také pěkný flastr. Bylo to roce 2008, žádnou jinou kontrolu na moři jsem nezažil.

    #6821
    Sim
    Správce
    (11217 odpovědí)

    Já jsem kontrolu na moři zažil v roce 2002 ve stř. Norsku. Přijela k nám policejní loď a ptala se, kdo je kapitán. Kapitán dostal dýchnout na alkohol tester a potom nám kontrolovali vesty. Vše dopadlo dobře zasalutovali a zmizeli.

    #6826
    Ondra Brichta
    Účastník
    (110 odpovědí)

    Už jsem to psal ve staré diskuzi, nás kontrolovali jednou kolem Bergenu – jenom zpomalili a dalekohledem zjistili vesty a ověřili číslo lodi (majitel turisty na lodích asi musí nějak evidovat). Druhá kontrola byla trochu ostřejší, v oblasti Alesundu se pohybovala velká šedá loď (probřežní stráž, nebo vojáci..). Když nás zmerčili, zastavili, vypustili rychlej člun a tím objeli všechny lodě v okolí. Chtěli vidět, na kolik prutů chytáme (jeden nastraženej v ruce, zbytek musel ležet v lodi), jestli máme vesty, chtěli vidět i pasy ??, jak velký ryby máme na lodi. Pro pasy jsem se musel vracet 🙁 Nevim, jestli neměli co dělat, ale brali to dost poctivě. Na druhou stranu se nima dalo rozumě diskutovat…

    #6827
    honzak
    Účastník
    (2580 odpovědí)

    Ahoj, chci se zeptat zda jsou vesty na lodi povinné když celá posádka je oblečena v plovoucích kombinézách?

    #6829
    zdeněk křešnička
    Účastník
    (417 odpovědí)

    Plovoucí oblek nenahrazuje záchranou vestu,která je povinnou výbavou na moři.Nikde neni nařízeno ji mít navlečenou,musí být na lodi a odpovídat hmotnosti osob.

    #6831
    Josef Čtvrtnik
    Člen
    (274 odpovědí)

    To gruvearbeider:Kuwa to je přezdívka.o)))Tak to nevim letos nám říkal Thor Hanssen v Kamoevaru že pokud máš plovoucí oblek vesta na lodi bejt nemusí.

    #6840
    Sim
    Správce
    (11217 odpovědí)

    Při použití plovoucího obleku 100% nemusí být v lodi plovoucí vesta.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 69)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu kapitánské zkoušky -povinné již 2010

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(13)
(107)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...