Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu kapitánské zkoušky -povinné již 2010

  • Toto téma obsahuje celkem 68 odpovědí. Do diskuze (30 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel PP a poslední změna proběhla před 11 roky a 12 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 46. až 60. (celkem z 69)
  • Autor
    Příspěvky
  • #6955
    sroubek282
    Účastník
    (6210 odpovědí)

    Ahoj Janka,dlouho sem Vás tady neviděl.

    O těch vestách sem si byl jistý,to se probíralo ve staré diskuzi,ale taky sem něco napsal 🙂

    Beru si vestu aj když mám plovoucí oblek,v lodi moc nestojím,respekt z moře mám,ale taky si někdy stoupnu.

    Záleží na lodi co píše vojtko.

    Zdravím gruvearbeider a tímto všecky.

    #6956
    janka
    Účastník
    (2442 odpovědí)

    to Sroubek:

    ale ja jsem tu porad 🙂

    #6957
    Martin
    Účastník
    (70 odpovědí)

    Na lodi s nízkým boardem,bych asi taky nesál a když mám board skoro do pasu a zapřu se o něj,tak to snad takový risk není,ale při velkých vlnách je lepší sedět,teda hlavně na přídi.

    #36117
    Ondra Brichta
    Účastník
    (110 odpovědí)

    Měl bych dotaz na zde zmiňované omezení 25HP ročník 1980. Zajímá mne, jestli je důležitý rok 1980 a nebo jestli je to spíše vázané na věk 30let. Subjektivně a dle různých zdrojů(http://www.kapteinar.no/) to odhaduji na ten věk 30let, ale je jasné, že můj pocit může být všelijaký – důležitý je především zákon/nařízení a jeho výklad.

    Hledal jsem to konkrétní nařízení, ale asi blbě, protože všude dostávám jen ty obecné informace že od 2010 platí pro ročnínky 1980 a mladší dané omezení.

    #36118
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    2 Obr

    nějak nechápu tvůj dotaz… ročník narození 1980 a mladší (tedy od 1.1.1980-2012) musí mít oprávnění k řízení lodi, jinak mohou řídit loď pouze s motorem do výkonu 25 HP.

    Pro příští rok to bude 1980-2013 atd..

    #36124
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    2 OBr – opravdu je to tak jak kromě jiných dávno v minulosti píše i Mifak dnes, jestli Tě něko mystifikoval věkem apod pak věř že rozhodující je datum narození. Jsi li narozen po 1.1. 1980 pak jsou Tvé možnosti následující:

    1) řídit loď pod 8 m s výkonem do 25 HP

    2) vygoogli si jak získat oprávnění, nejsnadněji v česku, pokud se nepletu tak “vůdce malého plavidla” Ti stačí.

    Good luck.

    #36126
    Kliknis
    Účastník
    (951 odpovědí)

    2 Northwolf

    Ten datum 1.1. 1980 se nemění s přibývajícím rokem?? Např. za 2 roky se nezvýší o 2 roky na 1.1. 1982?? Bylo by to logické, ale asi to tak neni.. 8-O:-?

    #36129
    Michal
    Účastník
    (246 odpovědí)

    Vůdce malého plavidla stačí a lze si k němu dodělat příbřežní plavbu – do 3čtvrtě námořní míle od pobřeží.V Norsku ale stejně provádíme delší výjezdy…..

    #36131
    JAKABO
    Účastník
    (2998 odpovědí)

    Kliknis- a aký vek bude potrebný tak o 20 rokov,keď zostane

    ten dátum 1.1.1980.

    #36132
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    2 kliknis – ne, nikam se to neposunuje, je to pevně stanoveno a tudíš se k možnosti řídit větší loď bez papírů nedá “pročekat”.

    #36134
    Kliknis
    Účastník
    (951 odpovědí)

    2 northwolf – děkuju, myslel jsem si to, je to bohužel nedomyšlený:-E

    #36135
    Kliknis
    Účastník
    (951 odpovědí)

    2 Jakabo – jak říkáš, za x let už ten zákon nebude k ničemu, ale kdo ví co bude 😀

    #36137
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    Jak se to vezme nedomyšlený, já to beru tak jako že Norové měli samozřejmě možnost nařídit povinnost ty papíry mít pro všechny, ale lidem narozeným před 1.1. 1980 umožnili úlevu, já to vítám neboť se mě to týká.

    ______________________________________________________________________

    Za pár let bude ten zákon říkat stále to samé – lidem narozeným před 1.1. 1980 bude umožňovat řídit větší lodě bez papírů.

    #36138
    Kliknis
    Účastník
    (951 odpovědí)

    northwolf napsal: Jak se to vezme nedomyšlený, já to beru tak jako že Norové měli samozřejmě možnost nařídit povinnost ty papíry mít pro všechny, ale lidem narozeným před 1.1. 1980 umožnili úlevu, já to vítám neboť se mě to týká.

    To se máš, já to samozřejmě moc nevítam, pač mi chybí 3 roky a počkat si nemůžu.. Ale co, když budeš mít na lodi někoho, kdo to splňuje, tak neni co řešit..;-)

    #36140
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    Nevím jak dejure, defacto věřím že máš pravdu a že v takovém případě pokud nedojde k nějaké nehodě to žádná Politi nebo Kystvakt řešit nebude.

    Ale na druhou stranu, já nevím kolik to stojí, jen věřím že to není tak moc aby se to nedalo absolvovat a mít klid.

    Kdysi dávno na střední jsem k tomu měl docela blízko, nakonec mě to minulo, jediný co si vybavuju tak je že starší spolužáci, kteří ty zkoušky absolvovali si stěžovali na dvojatost = některá pravidla odlišná pro Dunajskou a Labsko-Oderskou plavbu.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 46. až 60. (celkem z 69)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu kapitánské zkoušky -povinné již 2010

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(13)
(107)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...