Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 14 odpovědí. Do diskuze (9 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel milos a poslední změna proběhla před 7 roky a 9 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 15)
  • Autor
    Příspěvky
  • #269915
    zdenal99
    Účastník
    (7 odpovědí)

    ahoj rybáři,

    s kolegy jsme se rozhodli, že bychom rádi vyrazili trochu severněji než dosud a návrh zní: “Lofoty”

    Máte nějaká konkrétní doporučení na koho se obrátit a jak zajistit pobyt a nějaké dobré (min 25 koní)  lodě?

    Díky moc za doporučení

    Zdenal

    #269917
    kapr17
    Účastník
    (20 odpovědí)

    Byl jsem na lofotech senje ,Disfjordu, vše okolo Tromsa. Strašně zãleží na počasí.Taky za týden nevyjedete. Loni kamoši byli na Lofotech 3. týden v dubnu a přijeli bez ryb. Léto,podzim samã makrela. Lepšį je duben třeba na Smole.  Zdravím  Kapr 17.

    #269930
    spring
    Účastník
    (119 odpovědí)
    #269935
    Miroslav Vojtek
    Účastník
    (12 odpovědí)

    Zdravím, my jezdíme na Lofoty a můžu to jen doporučit!!!

    Jmenuje se to Offersoy (přes Google už se vyhleda ubytovani, lodě,…..)

    Za 3 roky co tam lítáme opravdu spokojenost…. Krásné úlovky, nádherné místo, za přijatelnou cenu!

    #269947
    milos
    Účastník
    (228 odpovědí)

    Kdybyste někdo organizoval výpravu na havseje na Malstrom, tak mi dejte vědět – jel bych hned 🙂

    #269999
    mirecek
    Účastník
    (252 odpovědí)

    To Míra Vojtek: Pojedete i příští rok? V článku jsem viděl, že vás jezdí celé letadlo. Kdyby jste hledali jednotlivce, tak se hlásím. Dík.

    #270003
    zdenal99
    Účastník
    (7 odpovědí)

    a kde to je, ten Malstrom jsem nenašel a Havseje už vůbec 😀

    #270011
    milos
    Účastník
    (228 odpovědí)

    Malstrom – Mastrém – Málštrom -> to je jméno mořského proudu na jižním cípu Lofot a havsei je XXXL keler.

    #270036
    Luboš LUCIUS
    Účastník
    (131 odpovědí)

    Miloš asi měl na mysli Moskenstraumen je to průliv mezi nejjížnějším cípem hlavních ostrovů Lofot a  Ostrovem Mosken nebo Høgholmen  – jsou tam podmořské útesy  zhruba z 80 m až na 6 m a kolem nich je to mazec – keleři nad 1 m úplně běžně , největšího jsme tam měli  kolem 130 cm  – asi nejlepší období  jsme tam měli kolem druhé poloviny května. Kluci byli letos koncem června a už byli jen menší ryby . V Å je vícero ubytovatelů , my jezdili ke Steinarovi Larsenovi .

    #270037
    zdenal99
    Účastník
    (7 odpovědí)

    Super informace, Steinar Larsen má web http://www.lofotenferie.com ??? Nebo nemáš na něj nějaký kontakt? Případně jak jste tam jezdili? Autem nebo letecky? Díky

    #270038
    milos
    Účastník
    (228 odpovědí)

    Jj to je on. Komunikace po mailu s ním moc nefunguje, tak mu raději volej a přes maily si akorát potvrzení. Nebo zkus švédy: http://www.nordic-sea-angling.se/sv/a.html . Ti velcí keleři jsou tam i v červnu, ale nejsou zdarma. Krom odvahy to chce i zkušenosti celé posádky.

    #270177
    zdenal99
    Účastník
    (7 odpovědí)

    Děkuji za názory, poptal jsem zhruba 15 lokalit a s nejlepším poměrem ceny/kvality mi vychází dvě. Jedno je v A, druhé v Ure kousek pod Leknes. vychází to skoro stejně cenově a vybavení (lodě, mrazáky, filetárna atd.) je srovnatelné.

    jde mi tedy o rybářské místo. V A budeme pravděpodobně vystaveni rozmarům počasí víc, protože tam nejsou skoro žádné ostrovy, kdežto u Ure je mraky ostrovů, tak je kam se schovat. Máte někdo zkušenosti s těmito místy, co byste doporučili?

    Díky

    #270216
    Fish
    Účastník
    (310 odpovědí)

    Byli jsme před 2 roky v A. Jedno velké zklamání. Když to porovnám s oblastmi kolem Tromso, tak si myslí, že je lepší jet Finnmark. větších ryb je tam více. Mám na mysli jarní období duben. Vzdálenost srovnatelná.

    #270220
    kosatka
    Účastník
    (69 odpovědí)

    Dají se Lofoty udělat letecky?

    #270224
    milos
    Účastník
    (228 odpovědí)

    Dá. Letecky do Bodø a odtud přímými trajekty dál. Z letiště na trajekt je to pěšky 10-15 minut. Trajekt Bodø/Sørvågen trvá 4h.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 15)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(5)
(19)
(142)
(24)

Nahrávání ... Nahrávání ...