Nápověda Doporučujeme:
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 31. až 45. (celkem z 80)
  • Autor
    Příspěvky
  • #311053
    Nalimek
    Účastník
    (25 odpovědí)

    2David- vloni kolega chytil štikozubce přes 70cm ve Snillfjordu, asi ve 20m při pilkrovani na 100g pilkr.Podle delegátů se v sezóně ulovilo několik kusů kolem této lokality.Za 20 dnů budu vědět více 😊

    #311061
    Hasvagcamp
    Účastník
    (118 odpovědí)

    Ahoj všem, já osobně zoomy vůbec nepoužívám a na veliké kelery jsou to nevhodné nástrahy. Na ty používám gumy 15cm veliké v napodobeninách sleďů, makrel a malých kelerů. Více méně je ovšem lov velikých kelerů o tom, že se tyto ryby musí především najít a pak je lze odchytávat téměř na všechno. Samozřejmě je nutné svižně navíjet, jelikož keler reaguje velmi dobře na pohyb. Zároveň nepoužívám moc pilkery ani pilkiny, ony sice padají ke dnu mnohem rychleji, ale tím, že mají trojháček či jednoháček přímo dole, tak se na ně vždy píchne jakákoliv ryba (především ta menší) hned při prvním pokusu. Gumová nástraha s klasickou jigovkou je přece jen selektivnější a tak kolikrát cítím menší rány od menších kelerů a potom teprve ten pořádný záběr, který stojí za to.

    Zoomy tu kluci používají na menších hloubkách na polaky. Rejža toho pořádného polaka dostal na hloubce 80 metrů při kelerování na gumovou rybu 17cm. Všeobecně se ví, že na polaka jsou vhodné menší nástrahy a pomalý pohyb, ale pokud se jedná o ty větší, tak ti dokážou dobrat taktéž cokoliv.

    Štikáči se tu chytají později. Já se na ně moc nezaměřuji, ale sem tam jsem ho taktéž chytl při pokusu o halibuta. Určitě se s nějakým ozvu, až se tu někde objeví.

    #311067
    pepapol
    Účastník
    (243 odpovědí)

    No já jsem si letos koupil 10cm a 15cm gumy a musím přiznat že těch záběrů bylo opravdu málo na ty 15cm gumy, spíš braly na ty 10cm. A ještě z mé zkušenosti s tím rychlím navýjením to je taky jak kdy. někdy chtěj pomalu a když cítíš ty menší rány jak píšeš tak zkus zpomalit, protože já si myslim že to jen ten velkej nedobírá. A děje se to když jsou méně aktivní. Záleží čemu říkáš menší no, to o čem píši já měli okolo 80-90cm

    #311073
    Hasvagcamp
    Účastník
    (118 odpovědí)

    Zasílám ještě nějaké ty fotečky z lovu makrel přímo z přístavu. Na jemný dvanácti gramový proutek nebo mušák je to opravdu excelentní zábava.

    Díky Rejžovi za super fotky.

    Pepapol: Rozumím ti, nic méně asi záleží taky na výběru místa a na tom co si následně člověk může dovolit. V případě, že je na daném místě veliké množství všech velikostí ryb a ty se k těm větším musíš prochytat, potom jednoznačně pomůže větší a selektivnější nástraha. Rychlé navíjení musí být samozřejmě citlivě doprovázeno pozastavením, případně zrychlením či zpomalením po záběru, to je samozřejmé. Nic méně keler jako takový reaguje vždy lépe na svižnější pohyb nežli na ten pomalejší a nemyslím si, že ten veliký ti to nedobíral, spíš to bylo tak, že jsi měl záběr od menšího kelera, který to zkrátka opravdu nebyl schopný dobrat. Většinou právě u kelera okolo 100-120 cm pomůže když ten chod nástrahy ještě zrychlíš, klidně až do maximálních otáček co ti ruka dovolí.

    Ať ti to jezdí.

    #311105
    Petr Vozenilek
    Účastník
    (20 odpovědí)

    Krásná práce chlapci, výborně se to čte!

    #311116
    Hasvagcamp
    Účastník
    (118 odpovědí)

    Se zpožděním, ale přece jen přidávám další fotky z kelerobraní. Postupem času jsem gumovou nástrahu zvětšoval a zvětšoval, až jsem skončil u cca 30cm Ripperu a i na ten sem byl schopný pěkné tresky tmavé chytat. Chvíli jsme se tomu s kluky smáli, ale ono to opravdu fungovalo. Tím, že se chytal keler za kelerem, tak sem se rozhodl poslední hodinu lovu chytat u dna. Ze dna pak přišel nádherný záběr, pravděpodobně od slušného halibuta, který měl ovšem víc štěstí a po čtvrthodinovém boji na 50-190 gramový přívlačový prut mi zajel do nějaké vázky u dna. Nic méně Rejža měl alespoň část této nádherné zdolávačky zdokumentovanou a tak snad to i v zimním období dám nějak dohromady, abych vám mohl ukázat, jak to probíhalo.

    #311118
    Lupen
    Účastník
    (101 odpovědí)

    Vy nás ale zásobujete pane Chocholoušek. Ne Zdendo, je to nádhera. Kelery na 30cm ryper slyším prvně.  Co si myslíš o vrtulce a pilkrovi,  jak propaguji Němci?

    #311121
    asfalt
    Účastník
    (35 odpovědí)

    Tak konečne to přišlo, zitra vyražime smer Hasvag. Všichni natešeny a nazbrojeny tak snad to vše dobře dopadne🤒🎣

    #311156
    storm
    Účastník
    (104 odpovědí)

    Tak hlavně pošli nějakou fotku. Zdenda se o vás postará, to nemám strach.

    #311314
    Hasvagcamp
    Účastník
    (118 odpovědí)

    Posledních pár dní nám docela foukalo, teď by se to konečně mělo začít zlepšovat. Vzhledem k velikému driftu rybolov nebyl jednoduchý, ale i přes to když se ryba najde, tak lze stále chytit i pěkné kelery či polaky. Ke dnu člověk nástrahu kolikrát ani nedostane a tak se o obecňačku zavadí jen zřídka. Doufejme, že se předpověď vyplní a následující dny přinesou klidnější vítr.

    #311475
    Hasvagcamp
    Účastník
    (118 odpovědí)

    Petrův zdar přátelé, vítr se uklidnil a tak jsem vyrazil na chvíli na mníčka a přece jen se nějaký povedl. Mnohem více mě mrzí jeden pěknější, který mi v půli sloupce upadnul, ale to je hold rybaření a člověk se s tím musí smířit. Posádky co jezdili za kelery na šelf měli během dvou dní nachytáno a teď se prý pojedou bavit halibutama, tak doufejme, že se nějaký povede. V následujících dnech by nemělo foukat, tak alespoň drift by měl být příznivý na jeho lov. Pěkný den, ahoj!

    #311735
    Hasvagcamp
    Účastník
    (118 odpovědí)

    Petrův zdar přátelé, tak přidávám opět něco málo z dalšího mníkování. Sbírám informace a chystám se, že bych o této zajímavé rybě něco nového a přínosného natočil, tak uvidíme, jak na tom budu s časem. Jsou to krásné ryby a opět o nich vím mnohem více než před několika lety, člověk se učí každým dnem a každou vyjížďkou na tyto krasavce. Jinak velicí keleři pořád berou, dokonce mi tu jedna posádka na otázku jak vám to dnes šlo, odpověděla „Zdenále to nebylo rybaření, ale těžba dneska, samej keler přes semdesát a i nějací okolo metrů“ a tak to má být. Počasí už je týden ustálené, nefouká, každý den je možné vyjet na šelf, tak doufejme, že to tak vydrží ještě pěkně dlouho. Hezký den, ahoj.

    #311917
    Hasvagcamp
    Účastník
    (118 odpovědí)

    Na výšlapu s hlídačem. 🙂

    #312097
    Hasvagcamp
    Účastník
    (118 odpovědí)

    Petrův zdar přátelé, opět posílám nějaké ty fotečky z poslední doby. Měl bych asi začít tím, že ženský tomu dávají v poslední době pořádně na prdel! Tahat pěkné tresky, kelery a polaky už je u nich standard, ale vytáhnout krásného ďase za ocas? To už je skutečně umění, které následně bylo oceněno předáním kšiltovky s naším logem, což borcům rozproudilo krev v žilách a tak jsem sám zvědav, co přinesou následující dny. Tiše doufám, že se i chlapům podaří nějaká rarita a že se nevzdají bez boje, jelikož přece není možné, aby nás ženský přechytaly. Počasí se konečně podobá létu, tedy byl to takový skok, že jsem si jedno ráno po probuzení myslel, že ani nejsem v Norsku. Teploty přes den přesahují i hranici dvaceti stupňů a vítr je dá se říct až na nějaké ty poryvy ustálený a tak se jezdí na vodu pořád. Vozí se spousta druhů ryb a to v nemalých velikostech. Hezký den všem, ahoj!

    #312206
    Hasvagcamp
    Účastník
    (118 odpovědí)

    Petrův zdar přátelé, tak se opět hlásím s novým příspěvkem, ti pozorní si z minulého příspěvku pamatují, že ženský to chlapům pořádně natřely s ďasem a nádhernými treskami. Tentokrát ovšem zabojovali i borci, kteří trefily dva dny po sobě obrovské kelery a tak byla několikrát překonána metrová hranice. Některé kusy dokonce dosahovaly délky i 115 centimetrů a taková treska tmavá už vám dokáže na přívlačový prut pořádně rozpumpovat krev v žilách. Během pár hodin nebylo problém zdolat několik beden kelerů přes 70 centimetrů. Tahle zábava si ovšem vybrala svojí daň a tak po naplnění limitů přišel na řadu i odpočinek. Můj pomocník Dominik navařil ulovené kraby a pořádala se hostina pro celý kemp. Všichni si náramně pochutnali a navíc nechyběla i zajímavá přednáška o přípravě a samotném konzumování krabů, která byla doplněna několika zajímavostmi. A aby to toho nebylo málo, tak přicházím s další pozitivní zprávou, včera jsem totiž dovezl další loď do naší flotily, buster magnum se 115HP Yamahou motorem. Loď jsem dva dny připravoval a ladil a před pár hodinami poslal na vodu, je to skutečně střela s maximální rychlostí až 60km/h. Skvěle se z ní chytá, šikovně lze dosáhnout do vody pro rybu, má suprové úložné prostory a rychle si jí člověk oblíbí. Od teď už je možné si ji zapůjčit. Hezký večer všem, ahoj!

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 31. až 45. (celkem z 80)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(11)
(100)
(14)

Nahrávání ... Nahrávání ...