Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 186 odpovědí. Do diskuze (53 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel janka a poslední změna proběhla před 8 roky a 6 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 61. až 75. (celkem z 187)
  • Autor
    Příspěvky
  • #133149
    borcino
    Účastník
    (19 odpovědí)

    Já používám ručně vyráběnej fileťák – dárek od kamaráda (jeden z nejlepších nožířů v ČR). Dobrou práci udělá spoustu nožů i za pár kaček…

    #133187
    profirybar
    Účastník
    (16 odpovědí)

    Pánové, diskuze o nožích je druhořadá. Šikovnost rukou je základ!!!!

    #133188
    frigo
    Účastník
    (120 odpovědí)

    profirybar napsal:

    Pánové, diskuze o nožích je druhořadá. Šikovnost rukou je základ!!!!

    Ručičky můžou být ze zlata, ale jsou naprd, když se pižlá rybičkou.

    Kvalitní fileťák je potřeba.

    #133189
    Holzby
    Účastník
    (633 odpovědí)

    Kdysi dávno jsem koupil v Coopu na Gurskoya fileťák od Normark ,,,, nic extra drahého ,,, ale už ho mám 15let a jsem spokojen

    #133190
    Chebak
    Člen
    (58 odpovědí)

    Na Hitře u Edenu je nová filetárna přímo nad vodou s rošty.Pokud vám špatně upadne nůž na zem můžete na něj koukat v 10 m hloubce.A že jich tam už je.

    #133214
    profirybar
    Účastník
    (16 odpovědí)

    Frigo, diskuze je o filetování ryb!!!! Rybička je pro Junáky, na houby a pod., ta zlatá na machrování a jinak na ….. !!

    #133215
    profirybar
    Účastník
    (16 odpovědí)

    :-(:-D:-P

    #133216
    frigo
    Účastník
    (120 odpovědí)

    profirybar napsal:

    Frigo, diskuze je o filetování ryb!!!! Rybička je pro Junáky, na houby a pod., ta zlatá na machrování a jinak na ….. !!

    Promiň, asi jsem blbý, ale nepochopil jsem, co tím chtěl básník říci.

    #133223
    profirybar
    Účastník
    (16 odpovědí)

    Tak a teď vážně.

    Neexistuje universální nůž, ale když jsou šikovné ruce a je v záloze ocílka dá se filetovat prakticky vším co má úzkou a minimálně 15 cm dlouho čepel (pozn.: na 30 cm potočáka stačí Rybička).

    OCEL: samozřejmě, čím vyšší číslo HR, tím déle drží ostří a nemusí se tak často ostřit. Zde také platí zásada, že ocílka musí být tvrdší než nůž, nejlépe stejný výrobce nebo výrobcem doporučená (pozn.:na vyšší HR je nejlepší diamant).

    DÉLKA a OHYB:obecně se dá říci,:

    čím delší a ohebnější, tím více ztrácíme kontrolu nad špičkou nože. Někdy je ale délka a měkký ohyb potřeba např. při stahování kůže, vyřezávání žeber z lososovitých nebo když náhodou Svatý Petr není doma a vy můžete filetovat halibuta.

    DOPORUČENÍ: nůž kratší a tvrdší na ohyb – porcování, kuchání, filetování menších ryb a pro začátečníky

    nůž střední délky a ohybu – filetování ryb do délky 80 cm, pokročilí (3-krát N. min.)

    nůž delší a ohebnější – pro šikovné ruce, na větší ryby, halibuty, stahování kůže z filet

    RADA: filetujte střízliví, pomalu a s rozmyslem a doporučuji používat rukavice (přiléhavé gumové), lepší rozříznutá guma než Vaše kůže

    ZÁVĚR: ideální sada – 3 různé nože, příslušná ocílka, brousek, rukavice .

    #133225
    Sim
    Správce
    (11307 odpovědí)

    profirybar napsal:

    Tak a teď vážně.

    Neexistuje universální nůž, ale když jsou šikovné ruce a je v záloze ocílka dá se filetovat prakticky vším co má úzkou a minimálně 15 cm dlouho čepel (pozn.: na 30 cm potočáka stačí Rybička).

    OCEL: samozřejmě, čím vyšší číslo HR, tím déle drží ostří a nemusí se tak často ostřit. Zde také platí zásada, že ocílka musí být tvrdší než nůž, nejlépe stejný výrobce nebo výrobcem doporučená (pozn.:na vyšší HR je nejlepší diamant).

    DÉLKA a OHYB:obecně se dá říci,:

    čím delší a ohebnější, tím více ztrácíme kontrolu nad špičkou nože. Někdy je ale délka a měkký ohyb potřeba např. při stahování kůže, vyřezávání žeber z lososovitých nebo když náhodou Svatý Petr není doma a vy můžete filetovat halibuta.

    DOPORUČENÍ: nůž kratší a tvrdší na ohyb – porcování, kuchání, filetování menších ryb a pro začátečníky

    nůž střední délky a ohybu – filetování ryb do délky 80 cm, pokročilí (3-krát N. min.)

    nůž delší a ohebnější – pro šikovné ruce, na větší ryby, halibuty, stahování kůže z filet

    RADA: filetujte střízliví, pomalu a s rozmyslem a doporučuji používat rukavice (přiléhavé gumové), lepší rozříznutá guma než Vaše kůže

    ZÁVĚR: ideální sada – 3 různé nože, příslušná ocílka, brousek, rukavice .

    Moc pěkně sepsáno

    #133226
    frigo
    Účastník
    (120 odpovědí)

    profirybar napsal:

    Pánové, diskuze o nožích je druhořadá. Šikovnost rukou je

    základ!!!!

    profirybar napsal:

    Tak a teď vážně.

    Neexistuje universální nůž, ale když jsou šikovné ruce a je v záloze ocílka dá se filetovat prakticky vším co má úzkou a minimálně 15 cm dlouho čepel (pozn.: na 30 cm potočáka stačí Rybička).

    OCEL: samozřejmě, čím vyšší číslo HR, tím déle drží ostří a nemusí se tak často ostřit. Zde také platí zásada, že ocílka musí být tvrdší než nůž, nejlépe stejný výrobce nebo výrobcem doporučená (pozn.:na vyšší HR je nejlepší diamant).

    DÉLKA a OHYB:obecně se dá říci,:

    čím delší a ohebnější, tím více ztrácíme kontrolu nad špičkou nože. Někdy je ale délka a měkký ohyb potřeba např. při stahování kůže, vyřezávání žeber z lososovitých nebo když náhodou Svatý Petr není doma a vy můžete filetovat halibuta.

    DOPORUČENÍ: nůž kratší a tvrdší na ohyb – porcování, kuchání, filetování menších ryb a pro začátečníky

    nůž střední délky a ohybu – filetování ryb do délky 80 cm, pokročilí (3-krát N. min.)

    nůž delší a ohebnější – pro šikovné ruce, na větší ryby, halibuty, stahování kůže z filet

    RADA: filetujte střízliví, pomalu a s rozmyslem a doporučuji používat rukavice (přiléhavé gumové), lepší rozříznutá guma než Vaše kůže

    ZÁVĚR: ideální sada – 3 různé nože, příslušná ocílka, brousek, rukavice .

    No a teď si to po sobě přečti.

    V prvním příspěvku nás vyzýváš, ať neřešíme nože, důležité jsou přeci ruce.

    V druhém sem dáš vědecké pojednání o výběru správného nože.

    Já osobně se moc rád podívám na krasavce, kterým se tu kdokoli pochlubí. Naposledy Borcino.

    #133228
    Holzby
    Účastník
    (633 odpovědí)

    #133233
    profirybar
    Účastník
    (16 odpovědí)

    Jenom pro Frigo,: Základ úspěchu – 20% nůž

    – 50% ruce

    – 30% hlava.

    Máš vše O.K.? 8-O8-O

    #133234
    os
    Účastník
    (410 odpovědí)

    no já považuju za základ, mít co filetovat:-D:-D:-D nejdřív to chyťte a pak teprve porcujte, experti8-)

    #133235
    Holzby
    Účastník
    (633 odpovědí)

    os napsal:

    no já považuju za základ, mít co filetovat nejdřív to chyťte a pak teprve porcujte, experti

    Tak určitě 😯

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 61. až 75. (celkem z 187)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(20)
(164)
(26)

Nahrávání ... Nahrávání ...