Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 186 odpovědí. Do diskuze (53 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel janka a poslední změna proběhla před 8 roky.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 166. až 180. (celkem z 187)
  • Autor
    Příspěvky
  • #134207
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    TTKnives napsal:

    Keramické brousky BELSKY z umělého korundu, známého i pod názvem High Alumina, ani nevim jestli to prodává po netu, já jezdím na výstavy s nožema a on s brouskama. Používám brousky jen od něj a jsem naprosto spokojený.

    Jsou vhodné i pro nerez a hodně tvrdé materiály (na které se standardně používá diamant) ?

    #134218
    Petr Dalík
    Člen
    (151 odpovědí)

    MifakM napsal:

    TTKnives napsal:

    Jsou vhodné i pro nerez a hodně tvrdé materiály (na které se standardně používá diamant) ?

    Jsou. Korund je tvrdostí jenom kousek pod diamantem. Mám od Honzy Bělského “ocílku” s jemnějším gritem. Tu používám ale až po základním nabroušení nože na klasickém karborundu nebo na japonských vodních kamenech k finálnímu “utažení” ostří. Udělal jsem si před pár týdny prkénka s kůží a brusnou pastou na úplně dokonalý finiš. Tak uvidíme,jestli bude nějáký rozdíl proti korundu. Vloni v Příbrami na výstavě jsem koupil i ploché korundové brousky, které se chystám vzít na moře na háčky. Mně ale broušení docela baví, když to zrovna nedělám každý večer pro celou partu:-), takže sám požívám nože s nižší tvrdostí oceli. Brousí se, podle mé zkušenosti, lépe a není problém je za pár desítek vteřin až několik minut dát zase do špičkové kondice. Oceli typu D2, Elmax, RWL atp. už vyžadují trochu více trpělivosti a “grifu”. Je pak otázka, jestli je taková špičková “práškovka” pro lidi, které broušení až tak nebere, úplně výhoda ….

    #134227
    TTKnives
    Člen
    (9 odpovědí)

    Ahoj a mohu jen potvrdit příSpevek od APNEA, má naprostou pravdu. Půjčím kudlu z uhlíkovky k odskouší do Prušánek (nemohu se účestnit rod.důvody)

    #134228
    Peter Heyder
    Účastník
    (93 odpovědí)

    nullAhojte borci používam originál finské filetovacie nože už 26 rokov a som maximálne spokojný .Brúsenie používam elektrickú brúsku Philips a doprusovanie kamene a pastu.jediný problé neviem násť náhradné brusné kamene.Viete poradiť???😡

    #134559
    profirybar
    Účastník
    (16 odpovědí)

    Diskuze nabrala správný směr, bez zesměšňování a zpochybňování druhých. Je konstruktivní. Děkuji.

    #134560
    dub
    Účastník
    (785 odpovědí)

    Mňa by zaujímala zrnitosť kameňa na finálne dobrúsenie. Ď.

    #134563
    Rosta
    Účastník
    (274 odpovědí)

    Mrkni na Knife.cz tam je nožích jejich výrobě a broušení psáno dost.

    #134564
    David
    Účastník
    (303 odpovědí)

    Nazdar,

    brousím noře co se dají nabrousit(ne všechny se dají nabrousit) na normální brusce , zde udělám jen tvar ostří a pak mám na brusce filcový koutouč na který nanáším brusnou pastu a leštím ostří z obou stran, funguje to výtečně a dlouho to vydrží , jak jsem ale říkal musí to být nůž ne atrapa. 🙂

    #134565
    Petr Dalík
    Člen
    (151 odpovědí)

    dub napsal:

    Mňa by zaujímala zrnitosť kameňa na finálne dobrúsenie. Ď.

    Trochu se bojím, že je to podobná otázka pro lidi kolem nožů, jako pro rybáře : ” jaký je nejlepší prut na vláčení?” 🙂 Já jsem po desítkách let zkoušení dospěl k variantě : 250 grit na základní nabroušení, 1000 grit na finální dobroušení a poté pár tahů na výše zmiňované korundové “ocílce” od J.Bělského. Poměrně rychlé a s velmi solidním výsledkem. Mám na to sendvič obou uvedených zrnitostí – koupit se dá třeba tady :

    http://brusnekameny.cz/cs/brusne-kameny-matsunaga/35-matsunaga-stone-kombinovany-250-1000-japonsky-brusny-kamen-king-4560272501583.html

    Samozřejmě jsou k dispozici i kameny s gritem 6000 na dokonalé lapování, ale to pro účely vyříznutí svíčkové z tresky považuji za naprosto zbytečný luxus 😀

    #134569
    dub
    Účastník
    (785 odpovědí)

    To apnea : Všetko jasné , fajn , dík.

    #134737
    MadMack
    Účastník
    (119 odpovědí)

    Tak včera dorazil “federál” o J. Bělského a nemá chybu. Těch 30 cm pracovní délky je bezpečných snad i pro mačetu 😀

    #135002
    Pavel Přibyl
    Účastník
    (59 odpovědí)

    toto jsou moje nástroje…ta Mora je bez chyby a ten malej je mazlík koupený při cestě ze Soroye (čepel pouze 10 cm)

    #135003
    Pavel Přibyl
    Účastník
    (59 odpovědí)
    #135004
    Pavel Přibyl
    Účastník
    (59 odpovědí)

    nejde zobrazit foto 🙁

    #135005
    matrixxy
    Účastník
    (44 odpovědí)

    Chlapy, kde se dá koupit brusná pasta k potření kůže na vyleštění ostří nože a jaká?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 166. až 180. (celkem z 187)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(13)
(110)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...