Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 57 odpovědí. Do diskuze (29 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel ZM a poslední změna proběhla před 13 roky a 10 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 58)
  • Autor
    Příspěvky
  • #3340
    kodl1
    Účastník
    (225 odpovědí)

    Ve staré diskuzi se už toto téma probíralo tak zkus pohledat…jinak co si pamatuju tak se chválí hlavně marttini i když mě osobně sklamal protože špatně držel ostří ale to asi proto že to byl nějaký šmejd za pár stovek,když koupíš dražší okolo dvou tisíc tak budeš spokojen,jinak já používám Rapalu kterou koupíš i zde na eshopu,je dobrá a celkem drží ostří,ještě levnější je firskars,ten mám záložní…má rada pro začátek-zkus rapalu za 329kč zde na eshopu.

    #7131
    slavo
    Účastník
    (78 odpovědí)

    mám martini s dřevěným jílcem za 800 kč a filetovací fiskars z obchodu za cca250kč. Ten fiskars se mi zdá lepší. Víc drží ostří

    #7135
    zdeněk křešnička
    Účastník
    (417 odpovědí)

    Vyzkoušel jsem fileťáků dost, Rapala a Fiskars jsou dobrý,leta používáme Fiskars, je nejlepší a drží. stačí potáhnout na ocílce a je O. K. Dal jsem za něj 1100kč.

    #7136
    sroubek282
    Účastník
    (6210 odpovědí)

    Ahoj,já používám Rapalu,mám ju asi 6let a spokojenost

    #7145
    Vlkous
    Účastník
    (484 odpovědí)

    ZE STARÉ DISKUZE

    Napsal Salmon
    před 720 dny

    Sháním kvalitní filetovací nůž. Co používáte a co doporučujete. Máte někdo file»ák od Rapally? Našel jsem na internetu spoustu nožů kolem 1.600,- a zdá se mi to hodně. Vyplatí se do něj tolik investovat?

    Ještě jedno doplnění otázky. Některé nože např. od Rapaly mají teflonový povrch. Neodírá se tak, jak některé levné teflonové pánve???

    Proboha co blázníte na co potřebujete nůž s teflonovou polevou. Na filetování Vám stačí nůž cca za 300kč klidně České výroby. Pokud ho koupíte v řeznických potřebách tak Vám poradí který dobře drží ostří. Důležité je průběžné obtahování. Neberte příliš měkkou čepel, délku tak kolem 16 – 20cm. Já osobně používám nože Fiskars v ceně kolem 12 evro. Celé to je hlavně o zručnosti a následném grifu v tom Vám žádný nůž nepomůže. Zkuste raději potřeby pro řezníky nebo kuchaře tam mají kvalitní za přijatelné ceny.

    Noze Martini su super.Ja mam rad dlhsie cepele,lepsie sa mi z hotovych filiet stahuje koza,hlavne pri vacsich filetach.Ceny od 400 – 1.800 podla poziadavky na rucku.S plastovou su lacnejsie.Pozor ocel byva rovnaka ale drevenne prevedenia rucky o dost drahsie.

    Koupil jsem si filetovací nůž od Rapaly a nemůži si stěžovat.Používám ho již několik let jak v Norsku tak i doma na ryby.Je to ale každého názor.

    Tiež mám Rapalu s drevennou rúčkou a koženým púzdrom za 490 Kč. Maximálna spokojnos». V Trondhaime si kolega kúpil Rapalu najvyššej triedy “file»ák” za 1900,- Sk. Dôležité je ma» čo filetova» !!! …a čím ? To sa vždy nejako vyrieši.

    http://www.topfishing.eu/noze-marttini–rapala/filet-nuz-marttiini-teflon-ostri-15cm-prfgl6.html

    Jestli chceš opravdu kvalitní file»ák tak kontaktuj noze.bares@centrum.cz .Dělá nože z RWL 34 což je prášková superocel a vyváží je i do Kanady.Jen si musíš ujasnit tvrdost-HRC.Jedny mají 56HRC a druhé tuším 60HRC.Stojí 2 000Kč ale je to bezkonkurenční kvalita.Mám od něj lovecký nůž z RWL 34 60hrc a stáhnu s ním bez obtahování celého divočáka.Je to malý zázrak.

    Nožířství Bareš: http://www.nozirstvibares.cz/ . Přímo z těchto stránek se dají objednat filetovací nože s čepelí 140 a 185 mm v ceně 1100 a 1300 Kč. O tvrdosti se tam nepíše, ale jistě udělaj nůž i na zakázku.

    MiroslavZajic -Ty nože jsou tuším z francouzské oceli a to už raději kup file»ák od fiskars a máš ho asi za 350 Kč.Když nůž na zakázku tak kvalitní i když to už je věc každáho “soudruha”.

    Zdravím všechny,
    my jsme nože od Fiskars používali už od počátku a nikdy jsme neměli sebemenší problém.Já si myslím,že víc než na superkvalitě nože záleží na umu,ale tím neříkám,že stačí žabikuch.Takže Fiskars doporučuji.
    Přeji všem pevný prut a mnoho úlovků,hlavně trofejních.

    Ahoj,
    již několik let používám nože Martini a jsem s nimi spokojený.
    http://www.topfishing.eu/noze-marttini–rapala/

    Dobry vecer,tak abych vam nekecala ja pouzivam normalni kuchynsky nozik co plave na hladine a doma s nim pak krajim chleba:-)))) Vsem lidem dobre vule a rybarum preji vse dobre v novem roku,hodne zdravicka a v Norsku at nemame nikdo zadne pokuty a at se mam to opet vsem pekne vydari. Vlastina

    Dík všem za rady a přeji do roku 2008 zdraví, štěstí, spoustu peněz a nové rekordy v rybařině!!!

    Filetovací nože mám dva : Marttiini
    http://www.topfishing.eu/noze-marttini–rapala/
    Rapala
    Martini mám s dřevěnou střenkou a proto ho používám jen na fajnovější práce.

    [img”>http://www.topfishing.eu/create_photo.php?id=1896&type=big%5B/img”>

    Nemám rád měké filetovací nože, které moc pruží, kroutí se. Pro filetování používám loveckou dýku, která doře drží ostří. Je třeba si uvědomit, že při filetování používáte hlavně špičku nože, tedy asi prvních 8cm, proto je zcela zbytečné, kupovat si filetovací nůž s dlouhou čepelí.

    Pane Ice1 nechci se Vás nijak dotknout ale filetoval jste někdy rybu? Ten nůž je pružnej proto aby kopíroval tvar kostry a dlouhej proto aby odřízl celou filetu na jeden řez. A to nemluvím o odstranění kůže. Vaší dýkou to jde samozdřejmě také ale doba strávená na jedné rybě a rozpižlané maso neni asi výsledek co původní tazatel požadoval. Ještě si dovolím poznámku při správném filetování neni potřeba rybu kuchat ani jí odřezávat hlavu. Je to daleko čiščí a rychlejší.

    Souhlasím se Zapa.Také rybu nekuchám,rovnou filetuji.

    Ahoj. Fileták Fiskars je levný, přesto ostří tohoto nože kupodivu dobře drží. Před 6 lety jsem koupil s gumovou střenkou a ta je na filetování ryb velice vhodná – neklouže nůž v ruce. Chtěl jsem si koupit ještě jeden, ale bohužel se s gumovou střenkou v roce 2006 nevyráběl, pouze s plastovou. V ruce mi ta tvrdá plastová střenka neseděla. Pořídil jsem si tedy filetovací nůž Marttini, taky s gumovou střenkou. Na iternetu se dá koupit okolo 1000Kč. Marttini drží velice dobře ostří. Ostřím pouze ocílkou a za 10 dní každodenního používání ho přejedu ocílkou max. 6x. Samozřejmě nepoužívám 3 filetovací nože naráz. 1 má otec, 1 já, 1 syn
    atd. Marttini mám již 2 filetovací ( možno koupit různé délky) a 1 dýku a můžu
    je jen doporučit. Filetovat by se dalo žiletkou i sekyrkou. Filetovací nůž je na filetování. :-)))

    Ahoj. Mám file»ák Marttini od roku 2003. Ostří drží a žádný problém i když mám dřevěnou střenku.

    Napsal jura
    před 705 dny

    Zdarec mam RAPALU asi 800kč i FISKARS 250kč k tomu brousek 300kč od Fiskarsu používám jak doma tak v norsku a nema chybu

    Napsal M.Laurin
    před 702 dny

    K široké paletě, v diskuzi již zmiňovaných filetovacích nožů, lze připojit i nože ná-
    sledujících firem: Německé firmy Böker (typy Blade Runner a Blade Runner Folder) a Hubertus (typ Fisherman). Francouzskou firmu Opinel (typ Effiles – zaví-
    rací). Vedle finské fy Martiini (která, jak je známo, vyrábí nože pro Rapalu) je tu
    další finská Jisakki Jarvenpää Oy (typ Fillet, nepříliš atraktivní dřevěná střenka,
    ale vynikajícně drží ostří). Následují firmy z USA: Buck Knives (typy Buck Ocean-
    mate, Buck Lakemate, Buck Streammate a zavírací Buck True Blue Fishing Knife),
    Camillus Cutlery Company (typ Camillus Westerman), Colonial Knife Company
    (typy Colonial Fish a Game a zavírací Colonial 2 – Blade Fish Knife), Cutco Cutle-
    ry Corporation (typ Cutco Fisherman´s Solution (velmi zajímavý typ s variabilní
    délkou čepele a pochvou – ideální pro rybáře) a Imperial Schrade Cutlery (typy
    Old Timer Pro Fisherman – Mini Flex a Maxi Flex).
    A jako perličku nakonec – tip na nůž, kterým dokážete na tenké nudličky rozfile-
    tovat čepele všech, dosud v diskuzi zmiňovaných, file»áků. Jedná se o nůž arizon-
    ské firmy Mad Dog Knives, typ Mirage X. Keramická čepel tohoto nože vám dovo-
    lí odkrajovat proužky kovu z čepelí nožů zakalených na tvrdost 62 – 63 HRC, aniž
    ji otupíte. ©»astlivcům, kteří jej seženou, gratuluji. A protože k nim nepatřím, pou-
    žívám Normark/Rapala serie 700 Fisherman, Jisakki Jarvenpää Oy, Opinel Effiles
    a na “vyfiletování” losa, včas neuhnuvšího ze silnice, s sebou tahám (dosud zby-
    tečně) lovecký Muela Gavilan. Přeji š»astnou ruku při výběru.

    Napsal vaclavjaros
    před 700 dny

    Co rybář, to jiný nůž a jiný názor. Na filetování je zapotřebí dobrý filetovací nůž, ale ruku na srdce, v noži to není. Sebelepší nůž sám filetovat neumí.

    #7146
    Vlkous
    Účastník
    (484 odpovědí)

    Omlouvám se za to, co se stímto topikem vizuálně stalo po mém vložení přízpěvků ze staré diskuze.

    #7149
    Ondra
    Účastník
    (55 odpovědí)

    Opraveno, bylo to způsobeno tím, že máme TinyMCE (ten nový editor), který při Ctrl+C Ctrl+V kopírování nevezme jen text, ale i další styly (velikost písma, tabulky, atd.), popravdě řečeno, TinyMCE není úplně standardní nástroj pro vkládání příspěvků, používá se spíše v administracích. 

    Příště doporučuji místo doslovné citace vložit jen odkaz na staré vlákno.

    Např. takto – Filetovací nůž (původní vlákno)

    #7150
    Vlkous
    Účastník
    (484 odpovědí)

    OKOK

     

    #7151
    Václav Bruner
    Účastník
    (35 odpovědí)

    Vzal jsem čoveče fileťák od polského Trapera a ku podivu byl lepší,než další zde jmenované nože. Gumová rukojeť s ochraným límcem sedí dobře a ostří stačí po každém použití jemně přject brouskem a zas drží jak břitva. Cena směšná, do pár stovek kč. Logo Traper v rukojeti z jinak barvené gumy. Osobně se těším, až jednou pojedu bez fileťáku a vše budu pouštět. zatím partu nemohu přesvědčit :-).

    #7152
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    Nebylo by v tom případě lepší raději ryby vůbec nechytat a věnovat se pozorování okolí?A jest-li ti jde o ten souboj ;zajít si do posilovny nebo se s někým přetahovat lanem?

    #7157
    zdeněk křešnička
    Účastník
    (417 odpovědí)

    to ZM,jesstli to nebude tím, že se tací potřebujou zviditelnit a podzvednout své ego! Jinak nechápu proč bych měl dvě hodiny tahat rybu ze sto metrů,vytáhnout ji do lodi ,vyfotit a protože JÁ jsem někdo tak ji pustit zpět. Zapomínají na to ,že ta ryba celou dobu bojovala o svůj život a vydala ze sebe všechnu silu a je pripravena umřít,většina jich potom stejně pojde.Ala JÁ jsem ten dobrák jen chytám a pouštím,ale za jakou cenu a proč?

    #7170
    sroubek282
    Účastník
    (6210 odpovědí)

    doufám,že tyto nože pánové nebrousíte doma na bruskách atd,tyto nože se brousí,ale říkají temu leštění,není to klasická bruska,co má každý v garáži.Tato domácí bruska tento nůž pěkně znehodnotí a je kumšt to potem dobře nabrousit zpět.

    Jednou sem ho pučil a kámoš brousil  doma.Kámoš co to leští,tak pěkně potom prskal,od té doby začal trošku rezavět,myslím tím,jak ho  prohnal přes domácí brusku.

    Mám Rapallu,sem s ním spokojen.

    #7171
    petr
    Účastník
    (162 odpovědí)

    Nechal jsem si fileťáčky zhotovit na zakázku dle mých požadavků – rukojeť,materiál, tvar, tvdost-mám několik let a jsem max.spokojen.Žádný komerční mi moc nevyhovoval-mám větší ruku a všechny měly pro mě navyhovující rukojeť.

    #7175
    ZAPA
    Účastník
    (258 odpovědí)

    Pane petr mohu být tak troufalej a požádat Vás o kontakt na mistra nožíře. Velice rád by jsem si nechal zhotovit nůž jako dar svému příteli a na žádného mistra nožíře jsem nikde nenarazil. Pokud ano. Použíjte prosím můj email. Děkuji Zapa

    #7186
    Václav Bruner
    Účastník
    (35 odpovědí)

    To sem si zase naběhl.Samozřejmě mělo jít o žert a předpokládal jsem,že to tak vyzní. Pochválit nůž a pak napsat,že chci pouštět ryby ,na webu o mořském rybolovu může napsat jen popletený blboun. Teď to stejně paradoxně může vyznít,když se to tu snažím zachránit. Hoďte na něj síť. Každopádně v jednom z dalších dílů článků co smolím se objeví i video,kde své vysvětlení potvrdím. Ale,co už…

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 58)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(5)
(20)
(163)
(26)

Nahrávání ... Nahrávání ...