Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 210 odpovědí. Do diskuze (43 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel JAKABO a poslední změna proběhla před 9 roky a 7 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 166. až 180. (celkem z 211)
  • Autor
    Příspěvky
  • #75446
    JAKABO
    Účastník
    (3006 odpovědí)

    #75681
    Step
    Účastník
    (1080 odpovědí)

    Nechci tady držáky nijak zatracovat, ale letos jsme měli na lodích po dvou držácích z Gebo svorek. Loni tu byly vyfocené jako “nízkonákladové”. Teď mi leží pod ponkem a podruhé je brát nebudu, protože když jsme stáli, byly dobré tak akorát na odložení prutu, když jsme jeli, tak párkrát jsme to zkusili pomalou plavbou ale nikdy jsme nic nechytli, jen vyjeli zbytečně benzín. Při rychlé jízdě při změnách stanoviště to ohýbalo pruty tak, že hrozilo jejich zlomení. Opravdu to máte vyzkoušené a je to tak dobrá věc, že se to vyplácí pořídit a pak celý den jezdit pomalu po moři a čekat, až na to něco skočí? To mi přide zábavnější stát s lodí na předem vytypovaném místě a tahat na přívlač woblera nebo pilkříka.

    #75685
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    Já jsem dopadl podobně jako Step – také je uložen ve sklepě. Ale při velmi pomalém driftu se hodil, zejména když se dostaví únava a je třeba odpočinek. Samozřejmě přívlač je to pravé – ten náraz je třeba zažít v rukou. Při použití držáku jsem měl několik záběrů, ale ten pěkný pocit ze záběru prostě chybí. Kulík mě sdělil, že si nechal udělat nějaký univerzální držák a tak jsem zvědav, zda nám jej ukáže.

    #75713
    Step
    Účastník
    (1080 odpovědí)

    Já to taky nezavrhuju, rád se nechám poučit. Při větších vlnách to také samo pilkrovalo,:-D ale na to mnozí nemají náturu. To je lépe na chatě. Když jsme jeli na Bakkanu třeba 17 km na Melstein, tak jsme koukali chytit počasí, být tam co nejrychleji a pak zase rychle zpět. Při silném driftu by to také šlo použít, mít volné ruce na druhý prut a vláčet. A s motorem proti driftu. Ale mít držák, jen aby byl, to je i ten levnej drahej. Poraďte, napište své zkušenosti, když už do toho člověk ty peníze vrazí. 🙁 já zatím prodělal. Přišel jsem o imbus při demontáži držáků. Ještě, že jsem měl druhý.8-)

    #75723
    Otta
    Účastník
    (632 odpovědí)

    Podle mě držáky nejsou marné,pilkrovací prut do držáku odložim méně častějí,třeba při manipulaci s vláčákem a nebo když dávám kafčo.No a držák na vláčák využívám velmi často,při pilkrování mám nahozeno a občas na prut mrknu.Výhodou je i to že když prut neni nahozen tak nepřekáží na palubě.Další věc jsou šrouby,všelijaké imbusy různého profilu jsou sice dnes v módě ale jsou na nic.Při strátě klíče je problem s utaženim či povolenim a proto doporučuji-pokud je to možné- vyměnit tyto šrouby za šrouby nerezové se šestihranou hlavou,koupíte je za pár korun a je po problému.Já dávám na vše šroub M 10 a klíček mám provrtanej a na provázku,sichr je sichr.A ještě jedna věc,pro dost lidí je důležitá i cena,myslim ale že to co tu ukázal Holzby je ukázka zlatejch českejch ručiček,tento držák je za pár babek a funkčně plně vyhovující.:-D

    #75724
    JAKABO
    Účastník
    (3006 odpovědí)

    #75725
    JAKABO
    Účastník
    (3006 odpovědí)

    #75726
    JAKABO
    Účastník
    (3006 odpovědí)

    #75736
    JAKABO
    Účastník
    (3006 odpovědí)

    #75737
    JAKABO
    Účastník
    (3006 odpovědí)

    #76413
    JAKABO
    Účastník
    (3006 odpovědí)

    #76414
    JAKABO
    Účastník
    (3006 odpovědí)

    #76415
    JAKABO
    Účastník
    (3006 odpovědí)

    #76416
    JAKABO
    Účastník
    (3006 odpovědí)

    #76417
    JAKABO
    Účastník
    (3006 odpovědí)

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 166. až 180. (celkem z 211)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(20)
(164)
(26)

Nahrávání ... Nahrávání ...