Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 199 odpovědí. Do diskuze (68 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Piva a poslední změna proběhla před 11 měsíci a 2 týdny.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 121. až 135. (celkem z 200)
  • Autor
    Příspěvky
  • #54679
    Lukáš Sedláček
    Účastník
    (224 odpovědí)

    Tohle je na stránkách besipu,zvláštně vyřešené používání zimních pneu.

    Nevíte, kdy mají v norsku velikonoce?

    http://www.ibesip.cz/cz/ridic/cestujeme-automobilem/autem-do-zahranici/norsko

    #54681
    kloboukatej
    Účastník
    (202 odpovědí)

    sedoil :

    Tohle je na stránkách besipu,zvláštně vyřešené používání zimních pneu.

    Nevíte, kdy mají v norsku velikonoce?

    Kdy jsou v Norsku Velikonoce to nevím. Protože Norsko je jednoznačně křesťanskou zemí, na 99 % bych si tipnul, že tam budou Velikonoce jako u nás. Tedy první pondělí po prvním jarním úplňku. (Jaro je od jarního slunovratu – každý rok 21. března-, letos první úplněk po tomto datu je ve středu 27. března a následující pondělí 1. dubna je velikonoční.)

    Takhle stanovit konec zimních pneu je docela zajímavé, protože každý rok je to jiné datum a vlastně se může lišit skoro o měsíc. Ale možná jim to vyhovuje, protože je to datum po prvním obrovském jarním ježdění, kdy asi i v Norsku po zimě vyrazí všichni sváteční řidiči. A to ještě musí mít všichni zimní pneu.

    🙂

    #54688
    Hokynar
    Účastník
    (81 odpovědí)

    rostak napsal:

    Možná to sem uplně nepatří,ale když vydím tu pěknou horní fotku Oresundského mostu tak si vzpomenu na lonskou cestu.

    Přejeli jsme z Kodaně v pohodě zaplatili kartou 2auta za most a byli jsme v Malmo.Jenže tam se to na těch kruhácích nějak zvrtlo a najednou jsme byli před mostem ze strany od Malmo.Kdo to tam zná ví jak to tam je jde to videt i na té fotce,dvouproudová jednosměrná silnice a od protisměru ji dělí železnice.Zastavili jsme před mítnicí a sly se skusit domluvit platit 45e do Kodaně a45e zpátky do Malmo se nám nechtělo.Jen jsme vylezli z aut byla u nás ochranka,vybavení mnoha jazyky česky jakžtakž slovensky a dobře moravsky jsme jim vysvětlili že nechcem do Kodaně ale do Malmo.Pustil nás přez pokladny a doprava je krátká spojovačka na silnici po které se dá jet nazpět do Molmo.Vzadu je ale závora to nám naznačil zvednutím ruky a odešel.Když jsme k ní dojeli nešla nijak zvednout ani po dobrym,ani po zlém.Nakonec senám ochranku podařilo dovést až k závoře ukázal at nasednem a popojedem stačilo tak pul metru a závora se sama zvedla.Tet už setomu jen směju ale snažte se tam nedostat.

    Po přečtění této příhody mohu říci, že na moji povahu bych se asi zastřelil. Musela to být síla.

    #54699
    kloboukatej
    Účastník
    (202 odpovědí)

    Při čtení o mostě jsem se moc pobavil. My jsme si to vloni zažili trošku podobně. Jeli jsme z Malmo do Dánska. Když jsem si dával trasu do GPS, klepl jsem si na mapě na mostě průjezní bod. Na švédské straně jsme úspěšně zaplatili (když člověk mluví dobře jen česky, je všechno podobné úspěch), vjeli na most a kochali se mostem, mořem apod. Na dánské straně jedu podle GPS. Párkrát jsme odbočili a nějak se mi zdálo, že jedeme zpátky. Ostatní v autě se k tomu stavěli neutrálně. Jak to šlo, tak jsem z dálnice sjel a studoval mapu. Fakt jsme jeli zpátky do Dánska. S GPS jsem se ale po dobrém nemohl domluvit. Tak jsem jí vypnul. Zapnul jsem jí asi po 30 km a zas mi hnala zpátky do Švédska.

    Až doma jsem si to znova prošel a zjistil, že samozřejmě nebyla chyba v GPS. Když jsem trasu zadával do GPS a klepnul průjezdní bod na most, klepnul jsem to sice na most, ale do pruhu z Dánska do Švédska (jenom kousíček vedle) a na to určené místo se jinak nedalo dostat, než tak jak správně ukazovala GPS.:-D

    #54866
    Vlkous
    Účastník
    (484 odpovědí)

    kloboukatej – když zapneš GPS a zvolíš si danej úsek, kterým právě chceš jet a tohle uděláš až někde na cestě, tak ti GPS nabídne 2 možnosti. První je navigovat od začátku trasy a druhá je tuším pokračovat nebo navigovat z tohoto místa. Pokud zadáš navigovat od začátku trasy, tak tě navigace bude vždy chtít dovést ke každému zadanému průjezdnímu bodu. Pokud na trase kde máš x průjezdních bodů zapneš navigaci někde mezy nima, tak tě mermomocí bude chtít vést i k těm průjezdným bodům, které jsi už projel. Pokud se stane to co tobě stačí navigaci vypnout a zapnout a zadat nabídnutou možnost pokračovat z tohoto místa. Nesmí se zadat navigovat ze začátku trasy. Tímto jsem si taky už prošel a vždy nadával na navigaci. Ne ne chyba byla na mé straně. U tebe ještě smolnější v tom, že sis průjezdní bod dal do protisměru. Je to třeba pojmout tak, že navigace bere každý průjezdný bod jako důležité místo, kudy si chtěl opravdu projet i kdyby to mělo být o pár metrů jinde než kudy jedeš, tak tě tam chce dovést protože sis to tak při ladění přál. 10 průjezdných bodů na dané trase může být bráno tak, že jsi chtěl navštívit někoho důležitého. Třeba 10 tchýní 🙂 Představ si, že bys nějakou vynechal a pak se pokusil to svádět na GPSku :-)))

    #54872
    JAKABO
    Účastník
    (3006 odpovědí)

    Hlavne pri ceste na ryby do Nórska nesedajte do tohto lietadla.

    Majú neskutočne vysoký palivový príplatok.

    #55086
    vladov
    Účastník
    (95 odpovědí)

    Na margo GPS.

    Asi pred piatimi rokmi, keď boli GPS-ka aké boli, som chcel, aby ma navigovalo okolo Berlína, akurát som k nemu na palubnú dosku položil trošku silnejšiu vysielačku.Tá GPS-ku “zožrala signál” a hneď sme mali Berlín v priamom premose:-P

    #57591
    Lukáš Sedláček
    Účastník
    (224 odpovědí)

    Můžete mi někdo poradit prosím.Kamarád jede 8.4. do Norska pracovat. Letí do Osla a potřebuje se nějakou místní dopravou,vlakem nebo autobusem dosta do městečka OTTA nebo je taky na mapě Sel, je to po E6 asi 120km před ,,Dombasem” . Vystoupí na letišti v Oslu a 😐

    Kdyby někdo mohl poradit a popsat cestu budu moc rád. Díky.

    #58084
    Petr
    Účastník
    (63 odpovědí)

    sedoil napsal:

    Můžete mi někdo poradit prosím.Kamarád jede 8.4. do Norska pracovat. Letí do Osla a potřebuje se nějakou místní dopravou,vlakem nebo autobusem dosta do městečka OTTA nebo je taky na mapě Sel, je to po E6 asi 120km před ,,Dombasem” . Vystoupí na letišti v Oslu a

    Kdyby někdo mohl poradit a popsat cestu budu moc rád. Díky.

    Tak jsem se kouknul a zjistil jsem, že pro kamaráda bude nejlepší si vzít na letišti taxi, nechat se odvézt na nádraží v Oslu (železnice) a pak :

    Datum Odkud/Přestup/Kam Příj. Odj. Pozn. Spoje

    8.4. Oslo S 18:34 Vlak REG 329

    Otta 22:17 22:19

    Celkový čas 3 hod 43 min

    nebo:

    8.4. Oslo S 22:56 Vlak NZ 405 lůžkový vůz možno zakoupit místenku

    9.4. Otta 3:06 3:11

    Celkový čas 4 hod 10 min

    Zdroj informací: IDOS.CZ, stačí si to dát do vyhledávače.

    #58099
    Lukáš Sedláček
    Účastník
    (224 odpovědí)

    Díky za radu, taky jsem po dlouhém hledání na norských stránkách našel jediné přijatelné spojení vlakem. Vůbec mě nenapadlo to hledat na českém idosu, díky.

    #58101
    Petr
    Účastník
    (63 odpovědí)

    to sedoil:

    Také jsem to zkoušel hledat, ale bohužel asi busy tam nejezdí a když ano tak by to byla docela komplikovaná doprava, hodně přestupů. To je fakt lepší ten vlak, má to na jeden zátah a tam jistě nějakou dopravu sežene. Kouknul jsem na mapu, tak nádraží má kousek (cca 500m od nádraží). Trošku to tam znám, stavíme se tam pravidelně na jídlo a nákup v obchoďáku. Vyjde z nádraží, dá se doprava, přijde k mostu a přes most a je u benzinky.

    #58105
    rybarik
    Účastník
    (295 odpovědí)

    cau pozri -www.nsb.no- vlak mu ide priamo s letiska a MOMENTALNE stoji 399 nok alebo 299 nok podla casu ALEBO autobus je to na hlavnej trase tam ide skoro vsetko .

    #58441
    Pavel Neužil
    Účastník
    (65 odpovědí)

    Dobry vecer

    kolik stoji trajekt z Nemecka do Danska? Dival jsem se na stranky Scanlines a dostal nejake podivne cislo. Za ty prachy (plus mytne na moste) bych mohl jet z Rostocku do Svedska.

    Dekuji

    #58449
    Pafka
    Účastník
    (3890 odpovědí)

    paveln napsal: Dobry vecer

    kolik stoji trajekt z Nemecka do Danska? Dival jsem se na stranky Scanlines a dostal nejake podivne cislo. Za ty prachy (plus mytne na moste) bych mohl jet z Rostocku do Svedska.

    Dekuji

    Skutečně z Německa do Dánska? Tam můžeš po silnici 🙂 🙂

    #58451
    Erg
    Účastník
    (272 odpovědí)

    paveln napsal: Dobry vecer

    kolik stoji trajekt z Nemecka do Danska? Dival jsem se na stranky Scanlines a dostal nejake podivne cislo. Za ty prachy (plus mytne na moste) bych mohl jet z Rostocku do Svedska.

    Dekuji

    Ahoj, Myslíš Rostock – Gedser? Tam vyjde jedna cesta cca- 80EUR (jede to cca. 2 hodinky)a k tomu si připočítej mýtné na mostě z Dánska do Švédska – loni to dělalo 43EUR. Letos jedeme stejnou cestou, je to na pohodu.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 121. až 135. (celkem z 200)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(20)
(164)
(27)

Nahrávání ... Nahrávání ...