Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Domácí výroba pilkrů,pilkříků,jigových hlaviček

  • Toto téma obsahuje celkem 2,000 odpovědí. Do diskuze (117 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Duke a poslední změna proběhla před 8 roky a 6 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 931. až 945. (celkem z 2,001)
  • Autor
    Příspěvky
  • #86003
    Václav Sochor
    Účastník
    (224 odpovědí)

    To otta: Ty gafy jsou opravdu parádní. Z čeho jsou udělané rukojeti a jak jsou dlouhé!

    #86004
    Pafka
    Účastník
    (3890 odpovědí)

    Gafy jsou udělány nádherně, smekám 🙂

    Nejsem však přívržencem protihrotů – jsou pro ryby hodně nešetrné a podle mě i zbytečné 🙂 🙂

    #86005
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    Používám vylovovací kleště, pro okolí Hitry jsou nejlepší a ryba trpí nejméně. 😕

    #86007
    Václav Sochor
    Účastník
    (224 odpovědí)

    to kulik: Honzo, my s parťákm používáme na Hitře od počátku podběrák s delšími rameny a je to v pohodě. Občas se háček zaplete do síťky, ale to je to nejmenší. Skládací podběrák z důvodu přepravy. Celokovové velké oko by jistě bylo lepší, ale kam ho dát?

    #86008
    husky19
    Účastník
    (1722 odpovědí)

    Fakt moc hezká práce, to se musí nechat, ale také bych se přimlouval za odstranění protihrotu. Když už musí ryba viset na gafu, tak je protihrot zbytečný! 😡

    #86017
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    To VenaS: Myslíš něco podobného tomu co používá Jigin např. ve svém posledním článku zde na fotce?

    #86029
    Mgr.Radek Baloun
    Účastník
    (98 odpovědí)

    husky19 napsal:

    Fakt moc hezká práce, to se musí nechat, ale také bych se přimlouval za odstranění protihrotu. Když už musí ryba viset na gafu, tak je protihrot zbytečný!

    Na vylovení ryb obecně používáme kleště nebo ruku , letos ale v létě jedeme na Loppu a gaf o kterém se zminuji by se mohl hodit kdyby přišel nějaký velký halibut , kdy je častou zkušeností že ke ztrátě ryby dochází zpravidla při vylovování . Ostatně podobné gafy v kombinaci s úvazem z provazu jsem tu už na mnoha videích viděl.

    #86061
    Otta
    Účastník
    (632 odpovědí)

    Pro VenaS:Když si přečteš pozorně vlákno zjistíš že já ty gafy nedělal,takže délku ani matroš neznám.Jinak taky se mi zdá ten protihrot zbytečnej.Já dělám gafi jiné ale ty už jsou tady na stránkách-vlákno:ruční gaf.8-O8-O8-O8-O

    #86224
    Václav Sochor
    Účastník
    (224 odpovědí)

    To otta: Ok. Zahlédl jsem u té fotky gafů tvé jméno a rovnou předpokládal, že při tvém kutilském umění s nerezem je to tvoje práce. A zřejmě jsem nebyl jediný. 😉

    #86230
    Václav Sochor
    Účastník
    (224 odpovědí)

    kulik napsal: To VenaS: Myslíš něco podobného tomu co používá Jigin např. ve svém posledním článku zde na fotce?

    Například. Něco podobného jsem viděl i na videu Honzy Dufka při lovu kelerů. Pěkné věci dělá např. Fencl , ale pokud jezdíme autobusem, je problém to do něčeho nacpat. Myslím, že po domluvě udělá i jiný rozměr.

    http://www.fenclvladimir.cz/ podběráky na přívlač

    #86233
    Václav Sochor
    Účastník
    (224 odpovědí)

    Bohužel obrázek to nějak nebere.

    #86250
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    To VenaS: Když já toho vozím už tolik a stále je ještě mnoho věcí, které bych rád přibalil.:-D

    #86413
    Václav Sochor
    Účastník
    (224 odpovědí)

    kulik napsal: To VenaS: Když já toho vozím už tolik a stále je ještě mnoho věcí, které bych rád přibalil.

    To mi povídej. Norsko potírá fyzikální zákony. Že mi pračka sráží prádlo, na to jsem si už zvykl. Ale že se mi srazí i kufr a nejde tam nacpat vše potřebné, to už mi hlava nějak nebere.

    :-D:-D:-D

    #86417
    Petr Novák
    Účastník
    (1356 odpovědí)

    Kdyby jenom jeden. Asi to vyrábí ze smršťovací fólie 😐

    #86537
    roman1312
    Účastník
    (802 odpovědí)

    Ahoj Norci,

    vzhledem k tomu, že to mám dneska za rovných 20 na Blomsoy,přestávám pomalu s výrobou. Musím nachystat věci,namotat šňůry atd. Jenom selekce vyrobených nástrah zabere 2 dny, protože kdybych to měl s sebou všechno brát, tak si asi nebudeme moct vzít jídlo achytali bychom v šortkách ,tričku a žabkách.

    Přesto mě sem tam ještě něco napadne a tak něco v garáži udělám.

    tentokrát zase 96 g v několika barevných variantách. Kolegové budou zmateni, jelikož sám nevím co na tu šňůru pověsím.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 931. až 945. (celkem z 2,001)

Téma ‚Domácí výroba pilkrů,pilkříků,jigových hlaviček’ nepřijímá nové odpovědi.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Domácí výroba pilkrů,pilkříků,jigových hlaviček

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(21)
(164)
(27)

Nahrávání ... Nahrávání ...