Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Domácí výroba pilkrů,pilkříků,jigových hlaviček

  • Toto téma obsahuje celkem 2,000 odpovědí. Do diskuze (117 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Duke a poslední změna proběhla před 8 roky a 6 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 916. až 930. (celkem z 2,001)
  • Autor
    Příspěvky
  • #85865
    Otta
    Účastník
    (632 odpovědí)

    Tak jsem tady.:-D Takže chceš nějakou váhu hotového pilkru z olova,najdeš na netu měrnou váhu olova a železa a spočítáš kolik musí vážit železnej.Když chceš olověnej třeba 500gr tak ten samej ocelovej bude vážit třeba 370gr.Vezmeš dva plocháče třeba 8mm silné,dáš je na sebe a tam co bude hlava a ocas je svaříš.Mušíš se někde kouknout jak je asi ten půlkilovej pilkr velkej abys měl rezervu a hlavně představu o velikosti,jeden můžeš koupit a s tim to opticky porovnávat.Potom řežeš a brousíš-brousíš-brousíš až máš zhruba tvar budoucího pilkru,pořád kontroluj ať zůstáva aspoň malej svár na plocháčích.Když se blížíš k váze kterou potřebuješ–370gr–tak plocháče svrtáš a provizorně spojíš nejtem,kouskem kulatinky atd.-bude se rozebírat.Kraje se svárem můžeš odříznout a dobrousíš tvar,přitom hlídáš váhu.Když jsi na váze tak půlky rozebereš a mezi ně vložíš plech který přesahuje pilkr na všech stranách tak o 3cm a půlky s plechem svrtáš a zanejtuješ-nejty přebruš ať pak nejsou na olověném pilkru vidět,vyvrtej důlky na oči.Po obvodu vloženého plechu navař plocháček který udělá jakoby vaničku-musí přesahovat na obě strany,na ten to pak postavíš a naleješ jednu polovinu,po vychladnutí otočíš a vyleješ druhou stranu,hliník stále nevindavej-nejprve obě poloviny svrtej aspoň na dvouch místech v rohu proti sobě,potom rozeber a formu došperkuj,při tom dodělávání měj obě půlky v rohu sešroubované k sobě.Dosedacíma plochama jsem jezdil po jemném smirku na rovné podložce,forma parádně těsní.Hliník pořádně rozehřát a ohřát i železnej pilkr ať to pořádně zateče.8-O8-O8-O8-O

    #85866
    Otta
    Účastník
    (632 odpovědí)

    #85867
    Otta
    Účastník
    (632 odpovědí)

    #85900
    Otta
    Účastník
    (632 odpovědí)

    Kluci ze mě vymámili nerez koule co jsem měl hotové tak jsem udělal nové,240,280 a300 gr.

    #85901
    Horňas
    Účastník
    (209 odpovědí)

    Koukám jaké krásné věci tu vyrábíte:-P.Jedu do Norska úplně poprvé,tak jsem taky zkusil něco vyrobit.Docela to odsejpalo a myslím,že to nevypadá špatně:-PJsou to první vlašťovky.:-P

    #85902
    Otta
    Účastník
    (632 odpovědí)

    Ten pilkr-paráda-a co je to nahoře,gaf?Někde tady na stránkách podobnej je.Vypadá to fakt dobře akorát skus dát kroužky do pilkru ať jsi připravenej abys na mýstě nezjistil že tam nevlezou,jinak pokračuj a rozšiř řady.:-D:-D:-D:-D

    #85903
    Otta
    Účastník
    (632 odpovědí)

    Tady je ten gaf.

    #85904
    Horňas
    Účastník
    (209 odpovědí)

    Je to kus gafu chybí násada:-|koukal jsem tady na stránkách tak jsem to malinko opsal:-Pjá jsem na vlastní nápady trošku blbej:-D:-D:-Dale mám ještě něco připravený vlastního tak to sem pak šoupnu:-P

    #85922
    poteh
    Člen
    (49 odpovědí)

    Nabízím asi 300Kg olova. Velmi čisté původně izolace proti rušení z kabelů, žádné příměsi asfaltu nebo jiného svinstva. Pokud máte zájem kontaktujte mě přes sz. Rozumná cena.

    #85924
    Mgr.Radek Baloun
    Účastník
    (98 odpovědí)

    otta napsal:

    Tady je ten gaf.

    Ten úzkej profil gafu vypadá velmi pevně , dá se to někde koupit , nebo uměl by to někdo pánové udělat ??:-P:-x

    #85928
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    To otta: Blahopřeji, krásná zákoutí Tvých výtvorů. Musím se přidat k poznámce Hartyho, čím jezdíte do Norska? Já vozím pouze něco ze svých “sbírek” a nemohu to téměř zvednout.:-P

    #85929
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    Mám radost z nového nadšence a proto zdravím PajuP a blahopřeju mu ke krásně rozvěšenému “prádlu” na sušáku.:-P

    #85957
    Otta
    Účastník
    (632 odpovědí)

    Kuliku-jezdí nás dvanáct tak že toho zas tak moc neni,jezdíme 2x transit.:-P:-P:-P:-P

    #85958
    Otta
    Účastník
    (632 odpovědí)

    Pro bali:kterej myslíš,udělat jde vše-teda v mém věku skoro vše.:-D:-D:-D:-D

    #85963
    Mgr.Radek Baloun
    Účastník
    (98 odpovědí)

    to Ota : Ten horní s tím protihrotem vypadá super a jinak věřím ,po tom co jsem tu už viděl,že ty uděláš cokoli – věk nevěk:-x:-x:-P

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 916. až 930. (celkem z 2,001)

Téma ‚Domácí výroba pilkrů,pilkříků,jigových hlaviček’ nepřijímá nové odpovědi.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Domácí výroba pilkrů,pilkříků,jigových hlaviček

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(21)
(164)
(27)

Nahrávání ... Nahrávání ...