Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Domácí výroba pilkrů,pilkříků,jigových hlaviček

  • Toto téma obsahuje celkem 2,000 odpovědí. Do diskuze (117 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Duke a poslední změna proběhla před 8 roky a 5 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 241. až 255. (celkem z 2,001)
  • Autor
    Příspěvky
  • #79773
    007krivanek
    Účastník
    (917 odpovědí)

    kim napsal: Náboje do brokovnice pro lov kachen se plní ocelovými broky. Museli jsme to z EU převzít. Je to asi 2 roky. Samozřejmě životnost hlavně se tím snižuje.

    Zdravím Kime. Myslel jsem si, že olovem nesmí myslivci střílet jen na vodní plochy. U střelby na poli by se tato pravidla vztahovat neměla. Tam jsou olova povolena. Píšu jen to, co jsem slyšel. I odstřel Kormoránů myslivci nepotřebují. Musí používat Ocel, střílet jen do houfu a z kormorána jsou prý jedlý jen prsa. Ale kdo ví.

    #79777
    007krivanek
    Účastník
    (917 odpovědí)

    zdeneko napsal: Honzo vidím to správně? máš na fotce relax kopyta, nebo to jen tak vypadá?

    V tuto hodinu vidíš špatně :-P:-P:-P. Honza produkuje. Relax není jeho oblíbená výrobní začka.

    #79778
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    Proto jsem psal náboje pro lov kachen – ty se loví u vodní plochy.

    #79782
    zdeneko
    Účastník
    (439 odpovědí)

    To, že Honza produkuje vím, proto mě to zarazilo. Ty oranžovočerné gumy na fotce vlevo mi připdají jako moje nejoblíbenější kopyta.

    #79810
    Milan Pokorný
    Člen
    (206 odpovědí)

    kim napsal:

    Proto jsem psal náboje pro lov kachen – ty se loví u vodní plochy.

    Já jsem pochopil.

    Na vymýšlení krávovin nemusíme mít EU. V MRS si je aktivně vyrábíme sami – viz značení vezírků s přechovávanými rybami (štítek se jménem, č.povolenky a MO rybáře), nebo povinný zápis nástražných ryb do přehledu o úlovcích (nejen počet, ale i po druzích a váha). Pro mne nepochopitelné a nezdůvodnitelné.

    Ještě snad budeme muset dokumentovat spotřebu nástražných rybek!?

    Znechucujeme se administrativními úkony u vody, kam chodíme za jinými hodnotami.

    Ještě, že na moři je to jinak :-P::

    #79829
    mira.sta
    Účastník
    (1492 odpovědí)

    no to je

    Banjoboy napsal:

    kim napsal:

    Proto jsem psal náboje pro lov kachen – ty se loví u vodní plochy.

    Já jsem pochopil.

    Na vymýšlení krávovin nemusíme mít EU. V MRS si je aktivně vyrábíme sami – viz značení vezírků s přechovávanými rybami (štítek se jménem, č.povolenky a MO rybáře), nebo povinný zápis nástražných ryb do přehledu o úlovcích (nejen počet, ale i po druzích a váha). Pro mne nepochopitelné a nezdůvodnitelné.

    Ještě snad budeme muset dokumentovat spotřebu nástražných rybek!?

    Znechucujeme se administrativními úkony u vody, kam chodíme za jinými hodnotami.

    Ještě, že na moři je to jinak ::

    NO TAK TO JE PĚKNÝ, asi nemaj co delat a vymejslej hovadiny. Ja uz si ani povolenku nekupuju, nemam na to tady cas.

    #79830
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    Zpravidla takovou krávovinu vymyslí někdo od zeleného stolu. Vždyť RS má možnost si zkontrolovat nástražní rybky. S kolegou co vesměs sedíme vedle sebe i blíže než 3 m (bavíme se kecy atd. a on nachytá malé nástražní rybky – měl by je napsat do přehledu. Jak to udělá, když odcházíme od vody a zbylé vypustí. Asi by tam měla být kolonka – vypůjčená nástražní rybka. Sem to nepatří – jde o moře. Ale nutí nás to k zamyšlení. Papír nikdy nezabránil pytláctví a v lese to neumí ani plomby a lístky ke zvěři. Už raději mlčím.

    #79832
    Milan Pokorný
    Člen
    (206 odpovědí)

    Nechtěl jsem tím “prudit”, jen jsem chtěl obecně ukázat na lidskou (úřednickou) povahu. Hledal bych za tím závist, či zášť některých bafuňářů, jak rybaření postupně znechutit. Jiný důvod mě nenapadá. Samozřejmě regule musí být a jsou i v Norsku, ale má to jiný strategický ochranný princip a nešikanuje to poctivé rybáře. Proto i volba nástrah používaná na moři je věcí a umu rybáře, tak jak i volba času lovu. Věřím, že si to rybáři jezdící lovit do Norska nepokazí. Zatím je tam tolik možností krásného sportovního rybolovu pro nás suchozemce a tolik variant odzkoušení i vlastnoručně vyrobených nástrah, přičemž realizujeme svou fantazii a ukazujeme svou šikovnost. V tomto tématu je to krásně prezentováno. Fandím vám všem, co to umíte a obětujete tomu spoustu času. Odměnou této tvořivosti je potom výsledek na moři, na který se všichni těšíme, tj. pohodový a úspěšný rybolov. Byrokracii nesnáším, pořádek mám rád 😀

    #79840
    dosky
    Účastník
    (2656 odpovědí)

    Banjoboy napsal:

    Nechtěl jsem tím “prudit”, jen jsem chtěl obecně ukázat na lidskou (úřednickou) povahu. Hledal bych za tím závist, či zášť některých bafuňářů, jak rybaření postupně znechutit. Jiný důvod mě nenapadá. Samozřejmě regule musí být a jsou i v Norsku, ale má to jiný strategický ochranný princip a nešikanuje to poctivé rybáře. Proto i volba nástrah používaná na moři je věcí a umu rybáře, tak jak i volba času lovu. Věřím, že si to rybáři jezdící lovit do Norska nepokazí. Zatím je tam tolik možností krásného sportovního rybolovu pro nás suchozemce a tolik variant odzkoušení i vlastnoručně vyrobených nástrah, přičemž realizujeme svou fantazii a ukazujeme svou šikovnost. V tomto tématu je to krásně prezentováno. Fandím vám všem, co to umíte a obětujete tomu spoustu času. Odměnou této tvořivosti je potom výsledek na moři, na který se všichni těšíme, tj. pohodový a úspěšný rybolov. Byrokracii nesnáším, pořádek mám rád

    Krásně napsáno. :-D:-D:-D:-D:-D

    #80280
    Hombre
    Účastník
    (5 odpovědí)

    Zdravim,

    chlapy muzete poradit kde shanite hacky pro vetsi jigove hlavy 50-80g

    dik

    #80281
    roman1312
    Účastník
    (802 odpovědí)

    Hombre napsal:

    Zdravim,

    chlapy muzete poradit kde shanite hacky pro vetsi jigove hlavy 50-80g

    dik

    Já jsem to zkoušel i na veletrhu For Fishing, ale neuspěl jsem. Jedině na internetu přes nějaký e-shop, anebo u Křivánka na http://www.Formy Brno.

    #80282
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    Někdo mě loni říkal, že pro ně jezdí do Polska.

    #80293
    lacoh
    Člen
    (792 odpovědí)

    Hombre napsal: Zdravim,

    chlapy muzete poradit kde shanite hacky pro vetsi jigove hlavy 50-80g

    dik

    Môžeš skúsiť aj tu:

    http://andyfishsk.fcostry.cz/haky

    #80295
    Hombre
    Účastník
    (5 odpovědí)

    Taky jsem to zkoušel na veletrhu a taky bez úspěchu.

    #80302
    vapno1
    Účastník
    (445 odpovědí)

    VMC jigháky ( Jighaken ) jsem objednával zde: http://www.bleigussformen.de

    Je to německý e-shop, nabízí vše potřebné pro výrobu pilkrů a jigů.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 241. až 255. (celkem z 2,001)

Téma ‚Domácí výroba pilkrů,pilkříků,jigových hlaviček’ nepřijímá nové odpovědi.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Domácí výroba pilkrů,pilkříků,jigových hlaviček

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(5)
(20)
(163)
(26)

Nahrávání ... Nahrávání ...