Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 16 odpovědí. Do diskuze (8 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Frenky a poslední změna proběhla před 3 měsíci a 3 týdny.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 17)
  • Autor
    Příspěvky
  • #353297
    Piva
    Účastník
    (786 odpovědí)

    Ahoj, letos beru 11 letou dceru poprvé do Norska a chtěl bych jí koupit nějaký prut. Délku tak 150 cm a gramáž tak kolem 60g neporadil by někdo něco za rozumnou cenu?

    #353298
    vostrmar
    Účastník
    (124 odpovědí)

    Ahoj,

    moje dcera ( letos 8 let, ale byli jsme , když jí bylo necelých 7 let ) má  Daiwa crossfire 240 cm 20-60 g , v létě ve Středním Norsku na makrely, polaky a jiné menší rybky naprosto v pohodě.  Do kratšího bych nešel.

    K tomu nějaký menší lehký naviják a máš to. Jo a užijte si to, je prima, když jedem v létě všichni včetně mých dvou dcer…

    Martin

    • Odpověď byla upravena před 3 měsíci a 3 týdny uživatelem vostrmar.
    #353300
    Piva
    Účastník
    (786 odpovědí)

    Ahoj, děkuji za info. No jám mám na Veiholmenu hromadu prutů, ale sám má rád krátký prut jelikož mě z toho nebolí záda. No a ona je celkem drobná tak bych opravdu něco menšího a abych se o to nemusel bát když s tím klepne o loď nebo tak.

    #353301
    marras
    Účastník
    (6 odpovědí)

    Ahoj,letos taky beru poprvé syna (11let),a pořídil jsem mu na nordfish77 prut Daiwa ninja 30-70g a navijak taky Daiwu ninja 3000..za mě za ty penize ok

    #353302
    Luhor
    Účastník
    (34 odpovědí)

    Brát děti do Norska je vhodné, až od od určitého věku a hlavně vzrůstu. Loni jsem byl poprvé s vnukem 11 let, ale výška 165 cm a aktivní baskeťák. Zvládl to s normálním ICEFISCHEM 240 cm asi 160gr. Je lepší, když začátečník má těžší materiál, kde nehrozí zlomení. Osobně bych menší děti a už vůbec ne manželky do Norska nebral. Neužije si to potom nikdo.

    #353304
    Piva
    Účastník
    (786 odpovědí)

    Jezdím do Norska už celkem dlouho a stále o tom jen vyprávím. Chci, aby i manželka a dcery viděly o čem vlastně vyprávím. Jedeme celou Trolí stezku včetně akvária v Alesundu. Já už to viděl a pro ně to bude zážitek. Rybaření už je jen třešničkou na dortu, jedu výletně a vše jim chci přizpůsobit. A pokud si chytnou svojí rybu, tak to bude splněný sen👍

    #353306
    tom
    Účastník
    (171 odpovědí)

    Brát děti do Norska je vhodné, až od od určitého věku a hlavně vzrůstu. Loni jsem byl poprvé s vnukem 11 let, ale výška 165 cm a aktivní baskeťák. Zvládl to s normálním ICEFISCHEM 240 cm asi 160gr. Je lepší, když začátečník má těžší materiál, kde nehrozí zlomení. Osobně bych menší děti a už vůbec ne manželky do Norska nebral. Neužije si to potom nikdo.

     

    S tímto názorem nemohu souhlasit. Manželka byla se mnou a s naší partou v Norsku 3x, dokonce i na Soroya a vždycky jsme si rybaření a výlety všichni užili plnými doušky.

    #353307
    janka
    Účastník
    (2442 odpovědí)

    Bohuzel mi nejde odpoved s citaci, ale tohle jde Luhorovi

    Ty chces asi provokovat, ne? 🙂 Nase dcera s nami jezdila od svych 4 let. (kdyz ji byly 3, bylo to Dansko) Uzili jsme si to vzdycky vsichni. I ja jako manzelka! 🙂 Dcera s nami jezdila do svych 19, pak mela skoly, mladi, ted ji cekaji vdavky, ale vypada to, ze svatebni cesta povede zase na sever 🙂 . Jeji nastavajici neni rybar, ale ona uz mu ukaze, kudy tece voda 🙂 🙂 .-)

    #353308
    Frenky
    Účastník
    (91 odpovědí)

    Si pozrite jeho staršie,, príspevky”….že sa s ním vôbec bavíte… Piva, skvelá voľba ísť s deťmi, vnukmi, manželkou, rodinou, priateľmi za zážitkami do úžasnej krajiny, ktorou Nórsko je. Babám ak ešte nerybárčili, zober ľahký prívlačák, nech sa bavia keleríkmi a makrelami, to ich určite neodradí.

    #353309
    Luhor
    Účastník
    (34 odpovědí)

    Jistě jsou i výjimky, ale pokud jedete skutečně rybařit, tak je to dřina, a nejen na moři. Pro malé děti to není a žena musí být pro to zapálená. Neprovokuji, mluvím za 90% těch které jsem za 25 let v Norsku poznal. A ty kteří dají dětem nebo ženě lehký přívlačák bych chtěl vidět, co budou dělat s větší rybou. Osobně si neumím představit, že pojedu do Norska a jako rybář tam budu chodit na výlety s rodinou místo chytání. Co budete s dětmi dělat až bude špatné počasí a vy budete několik dnů zavřeni v chatě? Přeji všem, ať se jim i celé rodině společný zájezd vydaří.

    #353310
    Piva
    Účastník
    (786 odpovědí)

    Beru to prostě jako dovolenou. Každý rok jedeme za rybářským dobrodružstvím, ale i odpočinout od běžných starostí s kamarády. Bereme spoustu her a když bude horší počasí, tak si prostě užijeme čas spolu. Jede i můj rybářský parťák a jeho bratr jede taky poprvé. Chceme jim ukázat krásu Norska a snad i nějaký rybářský zážitek. Pokud bude horší počasí pojedeme na vodu bez holek. Vidět jak se perou s nějakým kelerem nebo Polakem i menší velikosti pro mně bude větší zážitek než kdybych chytil já něco většího. Tohle děláme s kámošem prostě pro ně.

    #353319
    Frenky
    Účastník
    (91 odpovědí)

    Piva, tak toto egocentrický anarchista, ktorému sú červeným plátnom ryby a Nórske limity nikdy nepochopí… Som presvedčený že Tebe sa dovolenka vydarí, aj keby v kuse pršalo/samozrejme neprajem/ lebo máš program a cieľ si to s rodinou a priateľmi užiť.

    #353322
    Piva
    Účastník
    (786 odpovědí)

    Já se na nikoho za jeho názor nezlobím, první roky jsem byl taky blázen, jen na vodě. Teď už si užívám Norsko se vším co k tomu patří. Ryby chytneš vždy když není cely pobyt 20m/s a nejsi nemehlo.

    bohužel se téma trošku odklonilo od mého dotazu. No třeba narazím na něco na výstavě FF.

    #353340
    David
    Účastník
    (303 odpovědí)

    Ahojte ,

    chci si udělat radost a koupit si další mořský prut , pro co možná nejširší rozsah chytání. Rozhoduji mezi dvěmi pruty , asi bych si vybral ten dvoudílný kvůli akci , ale zase 3 dílný je lepší pro dopravu , co myslíte ?

    https://www.topfishing.eu/seacor-interline-halibut-2-1m-300-1000g.html

    https://www.topfishing.eu/savage-gear-boat-game-1-90m-200-600g-3dil.html

     

    #353345
    Piva
    Účastník
    (786 odpovědí)

    To David, celkem nesmysl dát jeden příspěvek do tří témat. Ztrácí se pak pointa.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 17)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(16)
(117)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...