Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 357 odpovědí. Do diskuze (64 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Dedo145 a poslední změna proběhla před 4 roky a 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 301. až 315. (celkem z 358)
  • Autor
    Příspěvky
  • #314345
    jegrhanz
    Účastník
    (234 odpovědí)

    Ahoj Dedo 154.

    No, nejsi v tom sám. I na Sandoy mrtvo. Tam kde jsou pěkné ryby ,tam se kvůli větru dojet nedá a na ověřených dobrých místech, kde se běžně chytají ryby ve velkém množství neberou. Tady je okolo pobřeží v délce desítek kilometrů nezvyklé množství potravy. Jsou to malá háďátka a ryby žerou jenom to. Na nic jiného vůbec nereagují, nebo jen málo. Včera byl neskutečně vysoký příliv. Až dozní důsledek bouře v Karibiku,tak se má voda obměnit,zmizí nadbytek potravy a ryby mají začít znovu brát. Nezbývá než tomu věřit a že to bude co nejdříve.  Měj se hezky. Honza.

    Takto to vypadalo před necelým týdnem. Dva až tři výjezdy a ještě mi tady museli ryby nechat.

    #314362
    Dedo145
    Účastník
    (2416 odpovědí)

    Ahoj Dedo 154. No, nejsi v tom sám. I na Sandoy mrtvo. Tam kde jsou pěkné ryby ,tam se kvůli větru dojet nedá a na ověřených dobrých místech, kde se běžně chytají ryby ve velkém množství neberou. Tady je okolo pobřeží v délce desítek kilometrů nezvyklé množství potravy. Jsou to malá háďátka a ryby žerou jenom to. Na nic jiného vůbec nereagují, nebo jen málo. Včera byl neskutečně vysoký příliv. Až dozní důsledek bouře v Karibiku,tak se má voda obměnit,zmizí nadbytek potravy a ryby mají začít znovu brát. Nezbývá než tomu věřit a že to bude co nejdříve. Měj se hezky. Honza. Takto to vypadalo před necelým týdnem. Dva až tři výjezdy a ještě mi tady museli ryby nechat.

     

    Potvrdil jsi moje domenky o mnozstvi potravy a jako obvykle to ma hlavu a patu.Takze dekuji za jasne vysvetleni a verim,ze mas pravdu a zacne se nam to hybat.

    Tesim se na dalsi odborne pohledy a moc te Honzo zdravim.

    Vcera temer boure-15 m/s a dnes na mori 10-11 m/s takze snad jen fjordy ,pobrezi a houby jako vsude ve strednim Norsku.

    #314383
    Vaca
    Účastník
    (37 odpovědí)

    Tak jsme se vrátily z úžasné dovolené, užili jsme si rybaření i turistiky, určitě tam zase pojedeme. zdravíme Dedo 145 tím mu za vše děkujeme.

    #314387
    jegrhanz
    Účastník
    (234 odpovědí)

    Zapomněl jsem  napsat, že se jedná o ještě nedospělé smáčky,kteří v tomto stadiu spíše připomínají miniaturní úhoře a ryby je jako potravu milují. Jsou unášeni proudem, tak by měli za nějaký čas zmizet. Včera se jimi před mými okny  krmili i tuňáci.

    #314393
    Kliknis
    Účastník
    (951 odpovědí)

    Taky jsme jich pár viděli😀

    #314413
    Dedo145
    Účastník
    (2416 odpovědí)

    Fjordovy den na Bakkanu. Venku foukala osmička a tak jsme se povenovali rybaření v Koet fjordu. Zpočátku to moc nebralo, ale asi hodinku po vrcholu přílivu se začaly dít věci.Makrelky byly menší,ale pod nimi spousta dorsu a jednoskvrnek. Konečně rybarina jak se patří. Ryby nebyly veliké,ale braly prakticky na každé nahozeni.

    Zítra nás čeká ještě horší počasí,tak snad fjord vydrží plný ryb.

    • Odpověď byla upravena před 4 roky a 7 měsíci uživatelem Dedo145.
    #314419
    petrstar
    Účastník
    (64 odpovědí)

    Fjordovy den na Bakkanu. Venku foukala osmička a tak jsme se povenovali rybaření v Koet fjordu. Zpočátku to moc nebralo, ale asi hodinku po vrcholu přílivu se začaly dít věci.Makrelky byly menší,ale pod nimi spousta dorsu a jednoskvrnek. Konečně rybarina jak se patří. Ryby nebyly veliké,ale braly prakticky na každé nahozeni. Zítra nás čeká ještě horší počasí,tak snad fjord vydrží plný ryb.

    Ahoj Dedo145,

    jednoskvrnky a makrelky jsou OK, ale od toho lovce metrovek vedle tebe jsem čekal jiné dorše. Petr

    #314430
    Sniza
    Účastník
    (31 odpovědí)

    Ahoj Petře, bedny jsme nad limit naplněné neměli. Jsme pi….vé. Bylo to zřejmě tím, že jsme filety měli roztroušené po vícero mrazácích a některý přehlédli. A co s tím ty? 🙂 Pošli mi je poštou :):) Čus Jirka

    #314446
    Dedo145
    Účastník
    (2416 odpovědí)

    Tak dnes to stálo úplně za H. Devitka vitr i ve fjordu,drift 2,5 km a po malých makrelach ze včerejška se zem i voda slehla.Něco se nachytalo,ale bylo to trápení. Nejhorší byla cesta domů,proti metrovým větrným vlnám a desítce větru to byl fakt nářez

    • Odpověď byla upravena před 4 roky a 7 měsíci uživatelem Dedo145.
    #314492
    Dedo145
    Účastník
    (2416 odpovědí)

    V poledne se nám počasí úplně umoudřilo, ale i tak jsme vyjeli na Sharkovi, protože ta krása na vodě trvala jen 3 hodinky. Později začalo foukat od severu a ujížděli jsme večer stále se zvyšujícím vlnám v devítce větru.Keleri už se nám probrali a Martinovi se podařila pěkná metrovka.Večer mně překvapil kuchař Ivar . Ze včerejších jednoskvrnek napekl fantastické fish cake tak jsem podělil celý kemp.

    • Odpověď byla upravena před 4 roky a 7 měsíci uživatelem Dedo145.
    #314599
    Dedo145
    Účastník
    (2416 odpovědí)

    Dnes se jezdit nedalo a tak jsem se věnoval domácím pracím a udil makrelky a mnicky. Martin se vyvezl do přírody a kluci z jižních Čech to kvůli počasí zabalili o den dříve.

    • Odpověď byla upravena před 4 roky a 7 měsíci uživatelem Dedo145.
    #314618
    petrstar
    Účastník
    (64 odpovědí)

    Ahoj Dedo a Marťas, metrovka super ale to zaujetí pro domácí práce jsem od Vás nečekal 😀👍.

     

    #314672
    Dedo145
    Účastník
    (2416 odpovědí)

    Konecne jsem se dostal i do lesa.

    #314713
    Dedo145
    Účastník
    (2416 odpovědí)

    Vcera uz mi znovu zacali najizdet novi hoste a za chvilku snad privitam  ,tento rok uz podruhe,chlapce od Macochy.Vypada to,ze se nam aspon na chvili pocasi umoudri a tak se s chuti pustime na vodu.Vcera jsem to chvili zkusil navecer,ale nebylo to nic moc.

    Na Husoyu stale nemuzeme kvuli vojenskemu cviceni,tak se urcite obratime na sever.

    #314714
    sachlj
    Účastník
    (401 odpovědí)

    V televizi včera říkali, že se na norsko ženě pozůstaek tropické bouře, že tak za 2-3 dny dorazí na pobřeží..vítr kolem 100 metrů…ale prej to už nic není proti tomu co to mělo když to bylo čerstvý a při síle…

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 301. až 315. (celkem z 358)

Téma ‚Bakkan Wahl 2019’ nepřijímá nové odpovědi.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(15)
(115)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...